Katalog

Aleksandra Żydyk, 2011-05-26
Główczyce

Język angielski, Konspekty

Revision - utrwaleniewiadomości o rzeczownikach, przedimkach nieokreślonych i liczenikach głównych

- n +


KONSPEKT LEKCJI
Przedmiot: język angielski
Klasa: III
Planowany czas zajęć: 1 godzina lekcyjna

TEMAT: Revision – utrwalenie wiadomości o rzeczownikach, przedimkach nieokreślonych i liczebnikach głównych.

Cele zajęć:
• cele główne:
- usprawnianie zdolności używania poznanego słownictwa i struktur gramatycznych w zdaniu
- doskonalenie umiejętności pisania
- rozwijanie zdolności mówienia
• cele operacyjne:
- zna zaimki osobowe liczby pojedynczej i przymiotniki dzierżawcze
- potrafi pytać o wiek i imię i udzielać odpowiedzi
- zna podstawowe rzeczowniki
- wie jak tworzymy liczbę mnogą rzeczownika
- wie kiedy używać przedimków „a” i „an”
- zna liczebniki 1-12

Ścieżki edukacyjne: nie przewidziane
Forma organizacyjna zajęć: praca jednostkowa, praca zbiorowa
Metody: problemowa, treningowa
Środki dydaktyczne: tablica, plakat z liczbami, płyta z nagraniem piosenki „One Man Went to Mow”
Przebieg zajęć:
• faza wstępna:
- powitanie
- podanie celów lekcji i tematu lekcji
- sprawdzenie obecności
- odpowiedź ustna i sprawdzenie pracy domowej
• faza realizacji:
- rozgrzewka językowa – nauczyciel pisze na tablicy zdania z błędami a zadaniem jest je poprawić
- przypomnienie nazw podstawowych rzeczowników znajdujących się w klasie – nauczyciel wskazuje dany przedmiot a uczniowie, którzy odpowiedzieli prawidłowo podchodzą do tablicy i zapisują poprawnie wyrazy
- tłumaczenie podstawowych zdań dotyczących pytania o wiek, imię i nazwę przedmiotu – uczniowie zapisują zdania na tablicy
- powtórzenie – wskazani uczniowie odczytują liczby znajdujące się na plakacie wraz z zapisanymi obok wyrazami, następnie nauczyciel zasłania wyrazy i na podstawie samych liczb uczniowie podają nazwy
- uczniowie kolejno podają nazwy liczebników wskazanych przez nauczyciela a następnie czytają wszystkie liczebniki 1 – 12 od końca
- nauka piosenki pt. „One Man Went to Mow” - uczniowie powtarzają po nauczycielu wersy tekstu piosenki
- uczniowie słuchają melodii i próbują śpiewać wraz z nauczycielem pierwszą zwrotkę, nauczyciel wyjaśnia, że w kolejnych zwrotkach zmieniają się tylko liczby, podaje przykład, uczniowie śpiewają wraz z nauczycielem
- zabawa w „Spider is catching” – na hasło „fly” uczniowie biegają po klasie, kiedy nauczyciel powie „spider is catching” jeden z uczniów wybrany przez nauczyciela na pająka łapie muchy które się poruczyła do sieci; czynność powtarzaa jest kilkakrotnie, po czym „złapane” muchy aby zostać uwolnionymi muszą odpowioedzieć na 3 pytania zadane przez nauczyciela obejmujący przerobiony zakres materiału
- uczniowie siedzą w kole – nauczyciel podaje poznane rzeczowniki a uczniowie podają odpowiednie przedimki
- uczniowie własnoręcznie sporządzają na kartce papieru słownik obrazkowy zatytułowany „My English Words” składający się z rzeczowników poznanych do tej pory
• faza podsumowująca:
- ocena pracy uczniów podczas lekcji i
- podsumowanie zagadnień omówionych na lekcji



Opracowała : mgr Aleksandra Żydyk


Wyświetleń: 977


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.