AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE


Katalog

Izabella Pęcherz, 2011-05-26
Lipie

Przyroda, Konspekty

Konspekt lekcji "Zwierzęta w naszych gospodarstwach"

- n +

Konspekt lekcji

Temat: ZWIERZĘTA W NASZYCH GOSPODARSTWACH

Przedmiot: przyroda
Klasa: IV
Czas realizacji: 45 minut

Treści nauczania:
- znaczenie wybranych gatunków roślin, grzybów i zwierząt dla człowieka,

Cele lekcji:
a) wiadomości
- uczeń wymienia zwierzęta hodowane przez człowieka i dzieli je na zwierzęta gospodarskie i domowe,
- uczeń zna pojęcia hodowla i chów zwierząt,
b) umiejętności
- czeń wyjaśnia korzyści wynikające z chowu wybranych gatunków zwierząt (krów, świń, owiec, kur itd.)
- uczeń wyjaśnia, dlaczego nie wolno pozyskiwać do hodowli dziko żyjących zwierząt,
c) postawy
- uczeń jest zainteresowany różnorodnością otaczającego go świata,
- współpracuje w grupie,

Metody:
- pogadanka,
- pokaz (prezentacja multimedialna),

Formy pracy:
- indywidualna,
- zbiorowa,
- grupowa,

Środki dydaktyczne:

- podręcznik, zeszyt ćwiczeń, rozsypanka
- tablica interaktywna, laptop, prezentacja multimedialna
- edurom „Przyroda”

Przebieg lekcji:

Część wprowadzająca:
- czynności organizacyjne: nauczyciel sprawdza obecność, podaje temat lekcji, rozpoczyna pokaz prezentacji multimedialnej, przedstawia cele lekcji
- uczniowie zapisują temat lekcji w zeszytach,
- uczniowie wymieniają zwierzęta w gospodarstwach domowych,
- nauczyciel zapisuje propozycje uczniów na tablicy, przedstawia podział zwierząt na domowe i gospodarskie
- uczniowie wskazują spośród nich zwierzęta domowe i gospodarskie,

Część realizacyjna:
- nauczyciel wyjaśnia na czym polega hodowla i chów zwierząt,
- przedstawia zdjęcia poszczególnych zwierząt gospodarskich
- uczniowie wskazują korzyści jakie człowiek ma z chowu i hodowli zwierząt,
- nauczyciel kontroluje wypowiedzi uczniów,
- nauczyciel dzieli uczniów na 7 grup, rozdaje rozsypanki i wyjaśnia zadanie,
- uczniowie przyporządkowują do wybranych zwierząt opisy dotyczące korzyści jakie człowiek ma z ich hodowli,
- z każdej grupy wybrany uczeń przedstawia wyniki pracy całej grupy, podaje nazwę jednego zwierzęcia i odczytuje jakie opisy przyporządkował do niego
- nauczyciel kontroluje wypowiedzi uczniów,

Część podsumowująca:
- nauczyciel podaje notatkę z lekcji: korzyści z chowu i hodowli zwierząt
- uczniowie wyjaśniają, dlaczego nie wolno pozyskiwać do hodowli dziko żyjących zwierząt
- nauczyciel wyjaśnia zadanie podsumowujące lekcję (edurom Przyroda)
- wybrany uczeń wykonuje zadanie na tablicy interaktywnej,
- nauczyciel zadaje pracę domową.


Zgłoś błąd    Wyświetleń: 3293


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.


BAROMETR


1 2 3 4 5 6  
Oceń artukuł!



Ilość głosów: 0

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.