Awans Informacje Forum Dla nauczyciela Dla ucznia Korepetycje Sklep
  [ Zaloguj się ]   [ Załóż konto ]
  Najczęściej szukane
Konspekty
Programy nauczania
Plany rozwoju zawodowego
Scenariusze
Sprawdziany i testy
  Media
Przegląd Prasy
Patronat
Medialny
Po godzinach
  Slowka.pl
Słówka na email
Język angielski
Język niemiecki
Język francuski
Język włoski
Język hiszpański
Język norweski
Język japoński
Język rosyjski
Gramatyka
Rozmówki

Dorota Chmura
Zajęcia zintegrowane, Konspekty

Opis jako jedna z form wypowiedzi w klasie II. Wspólne redagowanie opisu gwiazdki.

- n +

Scenariusz zajęć przeprowadzonych w klasie II w Szkole Podstawowej nr 28 w Rzeszowie

Temat:
Opis jako jedna z form wypowiedzi w klasie II. Wspólne redagowanie opisu gwiazdki.

Cele:
- Intuicyjne określanie cech przedmiotu,
- Zapoznanie ze strukturą opisu przedmiotu z użyciem podanych wyrazów i zwrotów,
- Wzbogacenie słownictwa uczniów,
- Ukształtowanie umiejętności opisywania przedmiotu na podstawie bezpośredniej obserwacji,
- Ukształtowanie umiejętności porządkowania wypowiedzi wg planu.

Metody:
pogadanka, pokaz, opis działania praktycznego.

Formy:
zbiorowa i indywidualna.

Środki dydakt.:
gwiazdki z kolorowego kartonu i bibuły, krzyżówka, wyrażenia i zwroty, zestaw mini-PUS opracowany przez N., tekst z lukami do wypełnienia.

Tok lekcji: .
1. Czynności organizacyjno- porządkowe.
2. Rozwiązanie krzyżówki jako wprowadzenie do tematu lekcji
3. Uświadomienie celu lekcji.
4. Swobodne wypowiedzi dzieci na temat gwiazdek na podstawie bezpośredniej obserwacji.
5. Uporządkowanie wypowiedzi dzieci i gromadzenie słownictwa potrzebnego do zredagowania opisu. Wyrażenia i zwroty dzieci przypinają na tablicy. Wyeksponowanie ortogramów.

gwiazdki wykonane z kolorowego kartonu, różnokolorowej bibuły, średniej wielkości, jednokolorowe brzegi, środki wyklejone, wykonaliśmy, ozdabiają choinkę, zrobiliśmy, podobają się, kolorową bibułą, dzięki nim, ładna i kolorowa choinka

6. Układanie planu opisu- porządkowanie zdań z rozsypanki
Rzecz
Materiał
Wielkość
Kolor
Przeznaczenie
Wrażenie, jakie wywołuje

7. Próba ustnego opisu gwiazdek.
8. Formułowanie i zapis tematu lekcji.

9. Redagowanie zdań o gwiazdkach na zestawie mini-PUS opracowanym przez nauczyciela

10. Uzupełnienie tekstu z lukami brakującymi wyrazami.

11. Wklejenie zdań do zeszytu.

12. Odczytanie zdań opisujących gwiazdki.

13. Podsumowanie i ocena lekcji.

Dorota Chmura

Zgłoś błąd    Wyświetleń: 3739
 
   Komentarze
Jeszcze nie ma żadnych komentarzy, Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarz
  Barometr
1 2 3 4 5 6  
Średnia ocena: 2.67



Ilość głosów: 3
  Publikacje

Nowe zasady publikacji
Szukaj autora i tytuł
Ostatnio dodane materiały
Ranking publikacji 
Najczęściej zadawane pytania
  Twoje konto
Zaloguj się
Załóż konto
Zapomniałem hasła
  Forum
Nauczyciel - awans zawodowy
Matura
Korepetycje
Ogłoszenia - kupię, sprzedam, oddam


O Profesorze - Napisz do Nas - Reklama - Polityka prywatności - Najczęściej zadawane pytania - Zgłoś błąd

2000-2014