Katalog

Anita Kanwal, 2011-01-20
Łódź

Język angielski, Scenariusze

Scenariusz lekcji geografii przeprowadzonej w języku angielskim. Plant and animal life on our planet. Zróżnicowanie świata zwierzęcego i roślinnego na lądach

- n +

Scenariusz zajęć z języka angielskiego
Lekcja przeprowadzona w ramach innowacji programowej
„Angielski nie tylko na lekcjach angielskiego”

Temat: Plant and animal life on our planet – Zróżnicowanie świata zwierzęcego
i roślinnego na lądach

Klasa: I gimnazjum grupa zaawansowana

Czas trwania: 45 min.

Cel główny:
• Poznanie nazw różnych stref występowania roślin i zwierząt na świecie
• Podanie przykładów zwierząt charakterystycznych dla danych obszarów Ziemi
• Ćwiczenie komunikacji – wskazywanie odpowiednich stref na mapie

Cele operacyjne:
I. Poziom wiadomości
1. Uczeń poznaje nowe słownictwo dotyczące stref występowania roślin i zwierząt na świecie
2. Uczeń poznaje przykłady zwierząt charakterystycznych dla danych obszarów Ziemi
3. Uczeń poznaje charakterystyczne cechy poszczególnych obszarów Ziemi

II. Poziom umiejętności
1. Uczeń uzupełnia tabelkę o przykłady zwierząt charakterystycznych dla poszczególnych obszarów Ziemi
2. Uczeń potrafi wskazać ww. strefy Ziemi na mapie
3. Uczeń potrafi dopasować obrazki różnych obszarów Ziemi do ich nazw w języku angielskim

Metody / Formy pracy:
• Praca z mapą
• Uzupełnianie tabelki
• Dopasowywanie obrazków do nazw ww. obszarów
• Praca w parach

Środki / pomoce dydaktyczne:
• Mapa z zaznaczonymi strefami występowania roślin i zwierząt
• Tabelka z charakterystyką poszczególnych obszarów
• Obrazki przedstawiające poszczególne strefy


PRZEBIEG ZAJĘĆ

I. FAZA ORGANIZACYJNA: powitanie, kontrola obecności, zapis tematu do dziennika

II. REKAPITULACJA WTÓRNA: wyjaśnienie celu lekcji, zapisanie tematu zajęć, sprawdzenie pracy domowej

III. WŁAŚCIWY TOK LEKCJI:

1. Zapoznanie z nazwami poszczególnych stref występowania roślin i zwierząt na świecie
2. Zaznaczanie występowania ww. stref na mapie
3. Scharakteryzowanie poszczególnych obszarów Ziemi pod wg klimatycznym, roślinnym i zwierzęcym
4. Uzupełnianie tabelki z charakterystyką ww. obszarów o własne przykłady zwierząt
5. Dopasowanie obrazków do nazw poszczególnych stref

IV. REKAPITULACJA PIERWOTNA: podsumowanie zajęć – charakterystyka poszczególnych obszarów Ziemi z ich pokazaniem na mapie

V. PRACA DOMOWA:
1. Nauczyć się nowego słownictwa
2. Podać jeszcze inny przykład zwierzęcia do każdej ze stref
Wyświetleń: 1126


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.