Katalog

Anita Kanwal, 2011-01-20
Łódź

Język angielski, Scenariusze

Adapt and survive - different types of habitats. Dlaczego jedne gatunki są rzadkie a inne pospolite. Scenariusz zajęć z biologii przeprowadzonej w języku angielskim

- n +

Scenariusz zajęć z języka angielskiego


Temat: Adapt and survive – different types of habitats
Dlaczego jedne gatunki są rzadkie a inne pospolite?


Klasa: II gimnazjum grupa zaawansowana
Poziom: III.1
Czas trwania: 45 min.

Temat zajęć realizowany w ramach innowacji programowej „Angielski nie tylko na lekcjach angielskiego” obejmuje treść z dziedziny biologii – ekologii i ochrony środowiska


Cel główny zajęć:
• Poznanie różnych siedlisk wybranych gatunków roślin i zwierząt
• Poznanie nazw wybranych gatunków roślin i zwierząt w języku angielskim
• Poznanie przykładów łańcucha pokarmowego środowiska lądowego (las) i wodnego (staw)
• Poznanie przykładów wpływu różnych czynników na populacje
• Ćwiczenie umiejętności rozumienia tekstu czytanego


Cele operacyjne:
I. Poziom wiadomości
1. Uczeń poznaje nazwy wybranych gatunków roślin i zwierząt
2. Uczeń poznaje siedliska wybranych gatunków roślin i zwierząt – las i staw
3. Uczeń poznaje przykłady łańcucha pokarmowego lasu i stawu
4. Uczeń poznaje przykłady wpływu różnych czynników na populację – czynniki biotyczne i abiotyczne

II. Poziom umiejętności
1. Uczeń potrafi odszukać żyjące organizmy w wybranych siedliskach
2. Uczeń potrafi wyszukać w tekście czytanym informacje
3. Uczeń potrafi nazwać w języku angielskim omawiane organizmy żywe
4. Uczeń potrafi określić producentów i konsumentów w omawianych łańcuchach pokarmowych
5. Uczeń potrafi wyjaśnić zależności pomiędzy producentami a konsumentami w łańcuchu pokarmowym
6. Uczeń potrafi wymienić przykłady czynników wpływających na populację
Metody / formy pracy:
• Metoda komunikacyjna
• Praca z tablicą interaktywną – gra online Habitats
http://www.bbc.co.uk/schools/scienceclips/ages/8_9/habitats.shtml

• Praca z tekstem – wyszukiwanie informacji w tekście
• Praca w grupach 3-4 osobowych

Środki / pomoce dydaktyczne:
• Tablica interaktywna i gra Habitats
• Kserokopie tekstów z gry Habitats
• Słowniczek

PRZEBIEG ZAJĘĆ

I. FAZA ORGANIZACYJNA: powitanie, kontrola obecności, zapis tematu do dziennika, podzielenie uczniów na grupy 3-4 osobowe

II. REKAPITULACJA WTÓRNA: wyjaśnienie celu lekcji, zapisanie tematu na tablicy

III. WŁAŚCIWY TOK LEKCJI:

1. Wytłumaczenie znaczenia tematu i podanie nowego słownictwa
2. Wyszukanie 8 żyjących organizmów – praca z tablicą interaktywną z grą Habitats
3. Szybkie czytanie tekstu z gry Habitats i wyszukanie odpowiedzi w tekście na pytania nauczyciela – praca w grupach
4. Wysłuchanie z jednoczesnym czytaniem tekstu gry Habitats - praca z tablicą interaktywną
5. Podzielenie poznanych organizmów pod względem środowiska życia – lasu i stawu
6. Przedstawienie łańcucha pokarmowego. Wyjaśnienie zależności pomiędzy producentami i konsumentami
7. Dopasowanie organizmów do przykładowego łańcucha pokarmowego lasu i stawu - praca z tablicą interaktywną z grą Habitats
8. Wytłumaczenie wpływu różnych czynników na populację – czynniki biotyczne i abiotyczne

IV. REKAPITULACJA PIERWOTNA: podsumowanie zajęć – quiz gry Habitats
Wyróżnienie i nagrodzenie najaktywniejszych uczniów
Wypełnienie ankiety ewaluacyjnej

V. PRACA DOMOWA
1. Napisać inny łańcuch pokarmowy składający się z minimum 3 elementów
2. Nauczyć się nowego słownictwa
Wyświetleń: 1292


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.