Katalog

Beata Kaźmierska, 2010-11-29
Kostrzyn

Zajęcia przedszkolne, Scenariusze

DLA MAMY-SCENARIUSZ ZABAW DYDAKTYCZNO-RUCHOWYCH DLA 6-L

- n +

„Dla mamy”- zabawy dydaktyczno- ruchowe, doskonalenie analizatora wzrokowego, słuchowego i ruchowego.
Opracowanie: Beata Kaźmierska

CELE:
- doskonalenie analizy i syntezy słuchowej,
- doskonalenie analizatora wzrokowego , ruchowego i słuchowego
- rozwijanie aktywności twórczej,
- wzmacnianie więzi emocjonalnej z matką,
- wzmacnianie więzi rodzinnej przez świadome uczestnictwo w pracach codziennych rodziny


CELE OPERACYJNE:
- dokonuje poprawnie analizy i syntezy układając obrazki z puzzli,
- dzieli słowa na sylaby,
- wyodrębnia głoskę w nagłosie, wygłosie
- przelicza ilość usłyszanych dźwięków,
- rysuję po śladzie,
- potrafi poruszać się przy muzyce,


METODY:

-czynna (zadań stawianych dzieciom, samodzielnych doświadczeń, metoda ćwiczeń)


-słowna (pogadanka, zagadka, polecenia, pochwała, objaśnienia,)


-oglądowa (obserwacja, pokaz,)


FORMA:
zindywidualizowana, grupowa



ŚRODKI DYDAKTYCZNE: ilustracje warzyw i urządzeń kuchennych, artykuły spożywcze, klamerki, sznurek, emblematy ręczników, karty pracy z wzorem kwiatka, talerze tekturowe, Mandale na dzień Matki, odgłosy z kuchni na płycie CD, piosenka pt. Mama kucharka, muzyka do zabawy Pieczemy ciasto Klanza


PRZEBIEG

1.Wprowadzenie w temat zajęcia zagadką o mamie
2. Krotka pogadanka na temat wycieczki do kuchni mamy czarodziejki- spacer z piosenką
3.Zabawa „ Robimy sałatkę” ( dzieci wyodrębniają w słowach pierwszą i ostatnią głoskę oraz dzielą słowa na sylaby wybierając emblematy warzyw z koszyka
4. Kwiatek dla mamy- rysowanie po śladzie
5.. Zabawa „ Urządzenia mamy”- dzieci dokonują analizy słuchowej wyrazów oglądając domowe urządzenia
6.. Mandale dla mamy- układanie puzzli na papierowych talerzykach
6. Zabawa „Rób to, co ja”- dzieci naśladują słowa wiersza
7.. Zabawa „Ciasto”- dzieci wymieniają produkty do pieczenia ciasta, jednocześnie dokonując analizy słuchowej wyrazów
8. Zabawa „ Pieczemy ciasto”- Klanza oraz zabawa „Batuta”
10. Zabawa „Wieszamy pranie”- dzieci przeliczają usłyszane dźwięki i na sznurek przyczepiają klamerkami kolorowe emblematy ręczników, tyle klamerek ile usłyszanych dźwięków
11. Podsumowanie zajęcia
Pomagam mamie w………………..
Lubię mamę, bo……………………
Moja mama lubi jeść……………..
12. Rozdanie dzieciom odznaki pomocnika mamy czarodziejki


Wyświetleń: 2522


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.