AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE


Katalog

Aleksandra Zep, 2010-09-02
Płoty

Uroczystości, Scenariusze

Apel podsumowujący semestr - scenariusz uroczystości

- n +

Apel podsumowujący I semestr 2007/2008
Aleksandra Zep


SYGNAŁ TELEEXPRESSU

Dzień dobry wszystkim, dziś jest czwartek, 7 lutego, imieniny obchodzą Ryszard i Romuald, pogoda wietrzna i deszczowa, więc lepiej zostać w domu i obejrzeć telewizję,

Barany mają dzisiaj osłabione funkcje brzucha,

Ryby zamarzą dziś o wielkich pieniądzach,

Dla Strzelców to dobry dzień na wycieczki i podróże. Zwłaszcza zagraniczne. Mogą one wywrzeć duży wpływ na ich życie,

Panny powinny dzisiejszy dzień przeznaczyć na odpoczynek,

Organizmy Bliźniąt potrzebują dziś więcej witaminy E, więc prosimy o jej uzupełnienie, poza tym wszystko w porządku.


7 lutego, czwartek……………………………………………..
( imię i nazwisko )

i …………………………………………….
( imię i nazwisko )

zaczynamy TELEEXPRESS.

SYGNAŁ TELEEXPRESSU

Dzisiaj nasz program o nietypowej godzinie, bo nietypowy temat mamy do przedstawienia. Nasz kolega i nasza koleżanka leżą z temperaturą, w związku z tym, że dopuścili nas do kamer, postanowiliśmy przejąć ich obowiązki.

A że zakończył się I semestr roku szkolnego 2007/2008 we wszystkich szkołach w Polsce, stwierdziliśmy, że jest to dobry temat, aby podsumować wszelkie wydarzenia i przekazać je światu.

Z naszej szkoły, oczywiście.

No więc po kolei. WRZESIEŃ. Mundurkowa rewolucja. Są obowiązkowe. Firmy krawieckie maja ręce pełne roboty. Uszyte z miękkiej bawełny, mają logo szkoły, dobrze się noszą, są ciepłe.


Wyglądamy więc podobnie, ujednolicono nas.

Mundurki szkolne to przede wszystkim tworzenie spójnego wizerunku w szkole. Poprzez noszenie jednolitej w kolorze i kroju odzieży uczniowie mogą łatwo odróżnić się od innych szkół, wpływają też na bezpieczeństwo - wśród ubranych tak samo dzieci łatwo jest zobaczyć obce osoby w szkole na przewie.

„Szklanka mleka” – to akcja, która nas zaskoczyła. Codziennie mamy wypić całą szklankę mleka…

I to za darmo

Tak, tak, To milowy krok w kierunku poprawy naszego zdrowia. Szkoła to miejsce, gdzie dzieci spędzają ogromnie dużo czasu - uczą się, bawią, tutaj także kształtują się ich nawyki żywieniowe, które później będą procentować w dorosłym życiu. Dlatego ważne jest, by zwyczaj picia mleka był kształtowany już od wczesnego dzieciństwa.


Mleko jest najlepiej przyswajalnym, najłatwiejszym i najbardziej powszechnym dostępem źródła wapnia, ale również zawiera wysokowartościowe białka, o wiele bardziej przyswajalne niż białka roślinne, łatwo przyswajalne tłuszcze, witaminy: A, B2.
Pijmy więc na zdrowie!

We wrześniu braliśmy udział w akcji „Sprzątanie świata” to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej celem, ważniejszym niż usunięcie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania, jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.

„Sprzątanie świata” to również budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątnięcia śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów, po długofalowe rozbudowane programy ekologiczne.

A teraz coś z innej beczki. Wrzesień przyniósł nam dwie nowości.

I to dwie dobre.

Oceny z religii są wliczane do naszej średniej ocen.

Więc trochę się podciągniemy, jeśli chodzi o nasze osiągnięcia edukacyjne.

No i mamy świeżo powstałą Radę Rodziców. Należą do niej nasi rodzice – jeden z każdej klasy. Są partnerem działań podejmowanych przez szkołę, a szczególnym celem Rady Rodziców jest działanie na rzecz opiekuńczej funkcji szkoły.PAŹDZIERNIK…hmmm……………………………chyba mnie pamięć zawodzi…

Było święto nauczycieli, nie pamiętasz? Na apelu z tej okazji klasa VI c przedstawiła modę uczniowską z różnych wieków. Ale był ubaw…

No tak! No tak!

Ale niedługo potem nastał listopad.

Tak, tak , teraz ja przypomnę szkolną uroczystość – tym razem Vc przygotowała apel z okazji rocznicy Odzyskania przez Polskę niepodległości. Brzmiały wojskowe pieśni, panowała zaduma, powaga, melancholia. Wspominaliśmy czyny wielkich bohaterów.

I pamiętam też zabawę andrzejkową. Ale była udana. DJ Maciek rozkręcił wszystkich niesłychanie. Nie mogłam wstać następnego dnia do szkoły.

Zaraz po andrzejkach pojawił się GRUDZIEŃ. To był mikołajkowy i świąteczny czas. W związku z tym, że w naszej szkole są tylko grzeczni uczniowie 6 grudnia odwiedził nas Mikołaj. Miał worek pełen prezentów.

I miał prawdziwą brodę.

Tak, tak. Och, żeby tak przychodził co miesiąc…

Poza tym, żeby tradycji stało się zadość w szkole odbyły się jasełka, wigilie klasowe i koncert kolęd. Potem udaliśmy się na mały odpoczynek i wróciliśmy już w Nowym Roku.

Skoro o Nowym Roku mowa to przecież jest to czas karnawału. Zatem mój kolego, czas na odrobinę muzyki, bo Marek S. już się niecierpliwi.

Wychodzi Marek S.: No nareszcie, dzisiaj wspomnień czar, więc i ja do nich dołączę. W naszym muzycznym kąciku opowiem wam krótko o dziewczęcym zespole śpiewającym w tej szkole. Istnieje dawno, śpiewają same kobitki, uświetniają każdą uroczystość szkolną, mają niepowtarzalne głosy i niezwykły urok, są miłe, potrafią dać czadu.
Panie i panowie, będą ciary!
Pod batutą pani ………………….. - nasz dwójkowy girls band!

Brawa, brawa!
PIOSENKA
Dziękujemy!

Wspominamy dalej. STYCZEŃ. Była zabawa choinkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców zajęła się sprzedażą słodkości i napojów. No i nadszedł czas,
w którym kończy się I semestr 2007/2008 roku. Więc jest to czas podsumowań, porównań, analiz naszych wyników i osiągnięć.

Przedstawimy teraz uczniów wyróżniających się w nauce w I semestrze, czyli ze średnią co najmniej 4,75 i zachowaniem wzorowym lub bardzo dobrym.

Prosimy panią dyrektor o wręczenie pamiątkowych dyplomów.

Klasy IV

Klasa IVa
Prosimy o wystąpienie.
1.
2.
3.
4.
Klasa IV b
1.
2.
3.

Klasa IV c
1.
2.
3.


Klasa IV d
1.
2.
3.

Gratulujemy.

KLASY V

Klasa Va
1.
2.
3.
4.

Klasa V b
1.
2.
3.


Klasa Vc
1.
2.
3.

Klasa Vd
1.
2.
3.
Klasa VI a
1.
2.
3.
4.


Klasa VI b
1.
2.

Klasa VI c
1.
2.
3.
4.
Klasa VI d
1.
2.

Gratulujemy.
Wszystkim wyróżnionym życzymy wytrwałości w dalszej pracy, polotu, otwartych umysłów, jeszcze więcej sukcesów i radości.
No a teraz ranking wszystkich klas. Coś, co lubimy najbardziej…
I tak spośród klas IV najwyższy wynik osiągnęła klasa IV a ze średnią 4, 18. Gratulujemy!
Następnie klasa IV d – średnia 4, 124, klasa IV c – średnia 3, 85 i klasa IV b ze średnią
3, 84.

Klasy V. I tu mamy tylko dwie pozycje. Klasy Va i V d mają jednakową średnią ocen –
4, 013 i zajmują pierwszą pozycję wśród klas piątych. Brawa!
Natomiast klasy VB i V c też mają jednakową średnią – 3,86 i zajmują drugą pozycję. Gratulujemy!

Klasy VI. Pierwsze miejsce ze średnią 4, 201 – klasa VIc. Gratulujemy!
Drugie miejsce klasa VI a – średnia 3, 899
Trzecie miejsce klasa VId – średnia 3, 749
No i czwarte miejsce wśród klas VI – klasa VI b – średnia 3, 542.

A teraz czytelnictwo. Najwięcej książek w naszej szkole wypożyczają uczniowie klasy VI c, najmniej uczniowie klasy Vc.

Najwięcej czytają: z klas IV - ……………………………………………….
Z klas V – Marcelina Ł.
Z klas VI – Alicja J.
Gratulujemy.Na zakończenie przedstawimy osiągnięcia naszych uczniów w konkursach w tym semestrze.
Zaczynamy od konkursów przedmiotowych.

W KONKURSIE JĘZYKA POLSKIEGO Z ELEMENTAMI HISTORII I SZTUKI pierwsze miejsce zajęła ………………………....., drugie …………………………………, trzecie………………………………
Bardzo ważnym faktem jest, że Ala i Basia zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy Dziewczyny, trzymamy za Was kciuki!

W KONKURSIE PRZEDMIOTOWYM MATEMATYKI Z ELEMENTAMI PRZYRODY pierwsze miejsce zajęła ……………………………….., drugie……………………………,
Trzecie……………………………………………


Odbyły się również konkursy języka niemieckiego.

I tu mamy wielkie sukcesy!

9 listopada nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Języka Niemieckiego pod nazwą OLIMPUS.

Wśród uczniów klas piątych było ponad 700 uczestników. Marcelina Ł. zajęła 23 miejsce.
Ogromny to sukces!

Natomiast spośród klas VI na ponad 800 uczniów biorących udział w olimpiadzie Alicja J. została laureatką i zdobyła 7 miejsce. Gratulujemy!

Prosimy Marcelinę i Alę o wystąpienie, a panią dyrektor o wręczenie dyplomów i nagród.


Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kolejny konkurs języka niemieckiego to Der, die, das – Kenner. Wzięło w nim udział 16 osób. No i Alicja J. zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy.

Brawa, brawa.

Jak co roku odbył się także konkurs Recytatorski Poezji w języku niemieckim. Aneta M. zdobyła wyróżnienie, a Alicja J. Nagrodę Burmistrza. Brawa.

Kolejne nasze osiągnięcie - „Bezpieczne grzybobranie” - Powiatowy Konkurs , w którym corocznie bierzemy udział. W tym roku Greta G. i Alicja J. otrzymały wyróżnienie.


Wielkim sukcesem okazał się także udział uczniów w konkursie literackim pod nazwą „Wszystko o zieleni”. Konkurs został ogłoszony we wrześniu przez Bibliotekę Publiczną przy Trzebiatowskim Ośrodku Kultury, a polegał na napisaniu utworu poetyckiego ( wiersza ).

Uczniom naszej szkoły pomysł i forma konkursu natychmiast się spodobały. Powstało wiele twórczych prac, które zostały wysłane na konkurs.

14 grudnia 2007 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Dla nas był to nieoczekiwany sukces, tym bardziej, że konkurs swym zasięgiem objął wiele szkół z dwóch powiatów, a na sam konkurs napłynęło ponad 150 prac.

Jego wynik przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania!

W kategorii klas IV – VI zdobyliśmy następujące miejsca i wyróżnienia:
II miejsce – Natalia Cz. – kl. Va
II miejsce – Klaudia J. – kl. VI d
III miejsce – Natalia W. – kl. IV c
III miejsce - Patrycja W. – kl. VI b
Wyróżnienie:
Agata K.– kl. VI a

Młodym literatom gratulujemy i życzymy ciekawych pomysłów do dalszej twórczości poetyckiej!

30 stycznia 2008 roku o odbył się coroczny Szkolny Konkurs Recytatorski mający na celu wyłonienie uczestników do Małego Gminnego Konkursu Recytatorskiego.


I tak, uczestnicy, którzy przez jury zostali nagrodzeni i wyróżnieni to:
I miejsce – Alicja J. – kl. VI c
II miejsce – Łukasz T. – kl. V a
III miejsce – Aneta H. – kl. IV
Wyróżnienia:
-
-
-
-
-
Gratulujemy!

Czas na nasze osiągnięcie sportowe w I semestrze.
……………………………………………………………………

Kochani. Nasz czas już się kończy.

Jeszcze chwileczkę. Ja mam wiadomość z ostatniej chwili. Wczoraj odbył się Mały Gminny Konkurs Recytatorski. I mamy kolejne sukcesy! Anna M. z klasy IVc zdobyła I miejsce, a Alicja J. II miejsce. Gratulujemy!

My się z wami już żegnamy i życzymy powodzenia w II semestrze.

Teraz muzyka, a za chwilę zapraszamy na dalszą część programu.


Zgłoś błąd    Wyświetleń: 6253


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.


BAROMETR


1 2 3 4 5 6  
Średnia ocena: 6Ilość głosów: 2