Awans Informacje Forum Dla nauczyciela Dla ucznia Korepetycje Sklep
  [ Zaloguj się ]   [ Załóż konto ]
  Najczęściej szukane
Konspekty
Programy nauczania
Plany rozwoju zawodowego
Scenariusze
Sprawdziany i testy
  Media
Przegląd Prasy
Patronat
Medialny
Po godzinach
  Slowka.pl
Słówka na email
Język angielski
Język niemiecki
Język francuski
Język włoski
Język hiszpański
Język norweski
Język japoński
Język rosyjski
Gramatyka
Rozmówki













Joanna Pawłowska, 2010-08-20
Lwówek Śląski

Język niemiecki, Konspekty

Konspekt lekcji języka niemiekiego: Meine Spielsachen - moje zabawki. Utrwalamy słownictwo poprzez gry, zabawę i śpiew.

- n +

KONSPEKT

klasa – I
prowadzący – Joanna Pawłowska
lekcja – języka niemieckiego
data -
temat – Meine Spielsachen– moje zabawki. Utrwalamy słownictwo poprzez gry i zabawę.

Nauczane treści (podstawa programowa):
Podstawowe struktury gramatyczne umożliwiające formułowanie wypowiedzi w odniesieniu do teraźniejszości.
Podstawowe funkcje językowe umożliwiające poslugiwanie się językiem w prostych sytuacjach dnia codziennego.
Zasady wymowy.

Osiągnięcia (podstawa programowa):
Rozumienie ogólnego sensu prostych sytuacji komunikacyjnych, w tym intencji rozmówcy.
Rozumienie poleceń nauczyciela.
Zadawanie prostych pytań i udzielanie odpowiedzi.
Zdobywanie i udzielanie informacji w sytuacjach dnia codziennego.

Cele:
a) ogólne:
utrwalenie nazw poznanych zabawek
b) szczegółowe:
rozumienie poleceń nauczyciela
użycie zaimka dzierżawczego „mein”, „meine”, „dein”, „deine”
poprawność wymowy, czytania, pisania
zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi.

Metody:
metoda audiowizualna – z użyciem obrazków
metoda audiolingwalna – powtarzanie za nauczycielem, chórem i indywidualne,
metoda TPR – reagowanie całym ciałem

Środki dydaktyczne:
plakat z zabawkami
płyta CD
odtwarzacz CD
podręcznik „Ich und du”kl.I
ćwiczenie „Ich und du”kl.I
zabawki

Forma pracy:
z całym zespołem klasowym
w parach
indywidualna


PRZEBIEG LEKCJI

1.Część organizacyjna:
- przywitanie (Guten Morgen!)
- zadbanie o bezpieczeństwo uczniów w klasie
- sprawdzenie obecności.

2.Wstęp:
- podanie celu lekcji – utrwalenie nazw zabawek.

3.Przebieg lekcji:
nauczyciel wskazuje rysunek na plakacie lub pokazuje zabawkę i pyta: Was ist das?, uczeń odpowiada : Das ist eine Puppe. itp
kolejno uczniowie zadają sobie nawzajem to pytanie
Zabawa: za pomocą pantomimy uczeń/uczennica pokazuje zabawkę a pozostali odgadują, Das ist... Ja, du bist dran/ Ja, komm!/ Nein, falsch.
uczniowie słuchają tekstu piosenki „Ich spiele gern” i zapamiętują usłyszane zabawki
nauczyciel nakazuje „Macht die Buecher auf!, uczniowie czytają tekst piosenki, tłumaczą go
wspólne śpiewanie.
Uczniowie wykonują ćw.6/21
podsumowanie
pożegnanie


Zgłoś błąd    Wyświetleń: 983
 
   Komentarze
Jeszcze nie ma żadnych komentarzy, Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarz
  Barometr
1 2 3 4 5 6  
Oceń artukuł!



Ilość głosów: 0
  Publikacje

Nowe zasady publikacji
Szukaj autora i tytuł
Ostatnio dodane materiały
Ranking publikacji 
Najczęściej zadawane pytania
Zobacz jak wygląda zaświadczenie o publikacji Twoich materiałów
  Twoje konto
Zaloguj się
Załóż konto
Zapomniałem hasła
  Forum
Nauczyciel - awans zawodowy
Matura
Korepetycje
Ogłoszenia - kupię, sprzedam, oddam


O Profesorze - Napisz do Nas - Reklama - Polityka prywatności - Najczęściej zadawane pytania - Zgłoś błąd

2000-2012