Awans Informacje Forum Dla nauczyciela Dla ucznia Korepetycje Sklep
  [ Zaloguj się ]   [ Załóż konto ]
  Najczęściej szukane
Konspekty
Programy nauczania
Plany rozwoju zawodowego
Scenariusze
Sprawdziany i testy
  Media
Przegląd Prasy
Patronat
Medialny
Po godzinach
  Slowka.pl
Słówka na email
Język angielski
Język niemiecki
Język francuski
Język włoski
Język hiszpański
Język norweski
Język japoński
Język rosyjski
Gramatyka
Rozmówki

Ryszard Gąsiorowski, 2010-06-01
Kcynia

Zawodowe, Scenariusze

Scenariusz Rady Pedagogicznej - "Metody aktywizujące w nauczaniu".

- n +

SCENARIUSZ RADY SZKOLENIOWO – WARSZTATOWEJ DLA NAUCZYCIELI

„ Metody aktywizujące w nauczaniu”

Prowadząca: Ryszard Gąsiorowski
Data: 19.10.2005 rok
Uczestnicy: nauczyciele zespołu matematycznego i przyrodniczego
Cele:
przypomnienie podziału metod nauczania z uwzględnieniem metod aktywizujących,
uświadomienie nauczycielom potrzeby stosowania metod aktywizujących,
szczegółowe omówienie wybranych metod aktywizujących,
nabycie umiejętności stosowania wybranych metod aktywizujących ( burza mózgów, kula śnieżna, poker kryterialny, prawda – fałsz ).

Metody:
podające:
- odczytanie referatu,
aktywizujące:
- dyskusja związana z referatem,
- burza mózgów,
- kula śnieżna,
- gry dydaktyczne.

Formy pracy:
 praca grupowa.

Pomoce dydaktyczne: referat „ Metody aktywizujące w nauczaniu ”, materiały dla uczestników rady, foliogramy, rzutnik, arkusze papieru, markery, plansze: poker kryterialny, prawda – fałsz z kartami do gry, ankieta ewaluacyjna.
Przebieg rady szkoleniowo – warsztatowej.

1. Podanie tematu szkolenia. Przedstawienie motywacji wyboru tematu i celu spotkania.
2. Wygłoszenie referatu - „ Metody aktywizujące w nauczaniu ”.
3. Dyskusja.
4. Omówienie i analiza wybranych metod aktywizujących ( rozdanie materiałów szkoleniowych zawierających opis siedmiu metod ).
5. Ćwiczenie metod aktywizujących:
a) burza mózgów – „ Powody braku aktywności uczniów na lekcji ”,
b) kula śnieżna – „ Znaczenie stosowania nagrody w pracy z uczniami ”.
c) poker kryterialny – „ Kryteria efektywnej grupy ”,
d) prawda - fałsz – „ Figury płaskie ”. Następnie grupy ustalają własny temat i tworzą karty.
6. Dyskusja i sformułowanie wniosków.
7. Zakończenie – wypełnienie ankiety ewaluacyjnej.


Opracował: Ryszard Gąsiorowski







Zgłoś błąd    Wyświetleń: 1116
 
   Komentarze
Jeszcze nie ma żadnych komentarzy, Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarz
  Barometr
1 2 3 4 5 6  
Oceń artukuł!



Ilość głosów: 0
  Publikacje

Nowe zasady publikacji
Szukaj autora i tytuł
Ostatnio dodane materiały
Ranking publikacji 
Najczęściej zadawane pytania
  Twoje konto
Zaloguj się
Załóż konto
Zapomniałem hasła
  Forum
Nauczyciel - awans zawodowy
Matura
Korepetycje
Ogłoszenia - kupię, sprzedam, oddam


O Profesorze - Napisz do Nas - Reklama - Polityka prywatności - Najczęściej zadawane pytania - Zgłoś błąd

2000-2014