Awans Informacje Forum Dla nauczyciela Dla ucznia Korepetycje Sklep
  [ Zaloguj się ]   [ Załóż konto ]
  Najczęściej szukane
Konspekty
Programy nauczania
Plany rozwoju zawodowego
Scenariusze
Sprawdziany i testy
  Media
Przegląd Prasy
Patronat
Medialny
Po godzinach
  Slowka.pl
Słówka na email
Język angielski
Język niemiecki
Język francuski
Język włoski
Język hiszpański
Język norweski
Język japoński
Język rosyjski
Gramatyka
Rozmówki

Beata Kwiczak, 2010-04-22
Czarnków

Zajęcia zintegrowane, Konspekty

Konspekt lekcji "Czy śnieg jest czysty?"

- n +

Scenariusz lekcji edukacji wczesnoszkolnej
Klasa I d - 17 Tydzień

Temat:
"Badamy, czy śnieg jest czysty"
Wysłuchanie wiersza H. Szayerowej Co rzec można o śniegu. Opowiadanie historyjki
obrazkowej pt. “Jak sprawdzały dzieci, czy śnieg jest czysty”.
Układanie wyrazów z sylab. Budowa zadania tekstowego. Wyklejanie plasteliną
śnieżynki na kartonie.

Cele:
– wynikające osiągnięcia:
- opowiada historyjkę obrazkową
- wie, że śnieg jest brudny
- uświadamia sobie części składowe zadania tekstowego
- potrafi wykleić wzór śnieżynki.

Metody pracy:
podające ( przyswajanie: pogadanka, rozmowa, praca z tekstem,
instrukcja)
poszukujące (odkrywanie: elementy metody problemowej)
eksponujące (obserwacja)
praktyczne (ćwiczeń i działań praktycznych)

Formy pracy:
zbiorowa
grupowa jednolita i zróżnicowana
indywidualna jednolita i zróżnicowana

Środki dydaktyczne:
tekst wiersza „Co rzec można o śniegu”
karta pracy
karta matematyczna ( matematyka „Wesoła Szkoła)
gra planszowa „Wyścig bałwanków”
woreczki z koralikami (liczmany)
plansze z zegarami
karta pracy indywidualnej (opracowanie autorskie)
plastelina, karton

Podstawa Programowa

1.1
1.2
7.2
6.1
10.3


Przebieg zajęć:
1. Wprowadzenie do tematu – „rozmowa zegarów” – zabawa matematyczna.
np.: Jestem liczbą 4. Moje sąsiadki to 3 i 5. Jestem liczbą parzystą. Na zegarze to godzina czwarta.

2. Karta pracy indywidualnej – przeliczanie przedmiotów, kolorowanie określonej liczby przedmiotów.

3. Liczenie przedmiotów, doliczanie i odliczanie elementów (każde dziecko otrzymuje woreczek z koralikami i wykonuje polecenia nauczyciela, np.:
ułóż tyle koralików, ile kul miał bałwanek
ile bałwanków ułożysz z 6 koralików? Itp.

4. Zadanie tekstowe – budowa zadania tekstowego: na tablicy umieszczone są tabliczki z treścią zadania (w rozsypce) dzieci otrzymują polecenie przeczytania zadania i ułożenia treści we właściwej kolejności. Następnie wycinaja te same elementy na swoich kartkach.

Zadanie wklejają do zeszytu i rozwiązują: 4 + 2 = 6
Dokonują zapisu w zeszycie.

5. Wysłuchanie wiersza H. Szayerowej "Co rzec można o śniegu".
- Wypowiedzi na temat treści wiersza.
- Układanie wyrazów z sylab: kula, Ula, …

6. Opowiadanie historyjki obrazkowej pt. “Jak sprawdzały dzieci, czy śnieg jest czysty”.

7. Wyjście na boisko w celu przeprowadzenia doświadczenia – zebranie śniegu do pojemnika. Powrót do klasy.
Ogrzanie pojemnika – roztopienie śniegu, przefiltrowanie i sprawdzenie, czy śnieg jest czysty?
WNIOSEK: Śnieg jest zanieczyszczony.

8. Wyklejanie plasteliną śnieżynki na kartonie.

9. Praca z kartą pracy – „Wesoła szkoła”
10. Zakończenie, ocena.

Opracowanie:
Beata Kwiczak SP1 w Czarnkowie

Zgłoś błąd    Wyświetleń: 2304
 
   Komentarze
Jeszcze nie ma żadnych komentarzy, Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarz
  Barometr
1 2 3 4 5 6  
Oceń artukuł!



Ilość głosów: 0
  Publikacje

Nowe zasady publikacji
Szukaj autora i tytuł
Ostatnio dodane materiały
Ranking publikacji 
Najczęściej zadawane pytania
  Twoje konto
Zaloguj się
Załóż konto
Zapomniałem hasła
  Forum
Nauczyciel - awans zawodowy
Matura
Korepetycje
Ogłoszenia - kupię, sprzedam, oddam


O Profesorze - Napisz do Nas - Reklama - Polityka prywatności - Najczęściej zadawane pytania - Zgłoś błąd

2000-2014