Awans Informacje Forum Dla nauczyciela Dla ucznia Korepetycje Sklep
  [ Zaloguj się ]   [ Załóż konto ]
  Najczęściej szukane
Konspekty
Programy nauczania
Plany rozwoju zawodowego
Scenariusze
Sprawdziany i testy
  Media
Przegląd Prasy
Patronat
Medialny
Po godzinach
  Slowka.pl
Słówka na email
Język angielski
Język niemiecki
Język francuski
Język włoski
Język hiszpański
Język norweski
Język japoński
Język rosyjski
Gramatyka
Rozmówki













Sylwia Koprecka - Dyjak, 2010-03-08
Przemyśl

Zajęcia zintegrowane, Konspekty

Konspekt do lekcji kształcenia zintegrowanego w klasie I dla uczniów klas życia w szkole specjalnej

- n +

Konspekt do lekcji kształcenia zintegrowanego w klasie I
dla uczniów klas życia w szkole specjalnej




Data : marzec
Czas trwania zajęć : 3x45 minut
Prowadzący : Sylwia Korpecka – Dyjak


Temat ośrodka tygodniowego: Praca kobiet.
Temat dnia : Praca nauczycielki.

Cele główne :
• rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat ( ilustracja w podręczniku);
• wzbogacanie słownika czynnego i biernego poprzez utrwalanie pojęć : klasa , świetlica ,sala gimnastyczna , przedszkole;
• kształtowanie pamięci , uwagi ,myślenia ;
• rozwijanie wyobrazni wychowanków ;
• nauka zapamiętania imion i nazwisk poszczególnych nauczycieli;
• nauka wyraźnej wymowy imion i nazwisk poszczególnych nauczycieli;
• doskonalenie techniki cięcia papieru nożycami;
• nauka wykonania laurek z wyciętych elementów;
• wydłużenie czasu skupienia uwagi;
• nauka pracy w grupie.


Cele operacyjne – po zajęciach uczniowie powinni :

znać :
• imiona i nazwiska poszczególnych nauczycieli;


umieć :
• odpowiedzieć na pytania nauczyciela dotyczące ilustracji w podręczniku ;
• odpowiedzieć na pytania dotyczące wysłuchanego wiersza pt.:,, Nasza Pani”;
• wykonać laurkę z wyciętych elementów ;
• samodzielnie wyciąć z papieru technicznego kontury postaci ;

rozumieć :
• potrzebę poszanowania pracy nauczyciela.


Metody pracy : słowna ( rozmowa kierowana ), oglądowa ,praktyczne działanie.
Formy pracy : zbiorowa jednolita , indywidualna jednolita i zróżnicowana , grupowa zróżnicowana.

Środki dydaktyczne : ilustracje pracy nauczycieli, wiersz pt.: ,,Nasza Pani” , etykiety z napisami imion i nazwisk nauczycieli , kontury postaci nauczycieli narysowanych na bloku technicznym, nożyczki , klej, kartki pocztowe z motywami kwiatowymi , blok rysunkowy , kredki świecowe, klej.


Przebieg zajęć :

1. Powitanie grupy.
2. Zajęcia wstępne : sprawdzenie obecności , ustalenie nazwy dnia , miesiąca i pogody ( zaznaczanie na kalendarzu pogody ) , wklejanie do zeszytów etykietek z nazwą dnia i miesiąca.
3. Przedstawienie tematu spotkania.
4. ,,Gdzie pracuje moja Pani ?” – nauka opowiadania na temat ilustracji.
Nauczyciel rozdaje uczniom ilustracje przedstawiające pracę nauczycielek – określanie miejsca ( środowiska) przedstawionego na obrazkach ( klasa, świetlica , sala gimnastyczna , przedszkole ).Prowadzący zadaje uczniom pytania dotyczące ilustracji :
• Gdzie pracuje Pani ?
• Kogo uczy ?
• Jak się nazywa Twoja Pani?
• Ile dzieci jest w klasie ?
• Co jest w klasie ?

5. Słuchanie wiersza pt.:,, Nasza pani” .
Prowadzący czyta uczniom wiersz – badanie stopnia zrozumienia treści poprzez zadawanie poszczególnych pytań:
• O kim jest wiersz ?
• Dlaczego dzieci lubią swoja Panią?
• Jak wygląda Pani ?
• Co dzieci przygotowały dla swojej Pani z okazji Dnia Kobiet ?


6. ,,Moja Pani w szkole” – nauka imion i nazwisk poszczególnych nauczycieli.
Nauczyciel wspólnie z uczniami wymienia imiona i nazwiska poszczególnych nauczycieli dzieci - nauka zapamiętywania imion i nazwisk ( ćwiczenia wyraźnej wymowy poszczególnych nazwisk nauczycieli).

7. Układanie sylwetek nauczycieli.
Prowadzący rozdaje uczniom kontury postaci nauczycieli narysowanych na bloku technicznym. Zadaniem uczniów jest samodzielne wycięcie postaci oraz pokolorowanie kredami świecowymi – samodzielne przyklejanie postaci do zeszytów.

8. Wykonanie laurek dla nauczycieli.
Nauczyciel rozdaje uczniom kolorowe pocztówki z motywami kwiatowymi . Zadaniem uczniów jest wycięcie z pocztówek kwiatów i liści i przyklejenie ich na przygotowane wcześniej laurki.

9. Zakończenie zajęć.
Wspólna ocena przygotowanych laurek – wystawa. Nauczyciel dziękuje klasie z aktywny udział w zajęciach i prosi o uporządkowanie stolików.




Zgłoś błąd    Wyświetleń: 1271
 
   Komentarze
Jeszcze nie ma żadnych komentarzy, Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarz
  Barometr
1 2 3 4 5 6  
Średnia ocena: 6



Ilość głosów: 2
  Publikacje

Nowe zasady publikacji
Szukaj autora i tytuł
Ostatnio dodane materiały
Ranking publikacji 
Najczęściej zadawane pytania
Zobacz jak wygląda zaświadczenie o publikacji Twoich materiałów
  Twoje konto
Zaloguj się
Załóż konto
Zapomniałem hasła
  Forum
Nauczyciel - awans zawodowy
Matura
Korepetycje
Ogłoszenia - kupię, sprzedam, oddam


O Profesorze - Napisz do Nas - Reklama - Polityka prywatności - Najczęściej zadawane pytania - Zgłoś błąd

2000-2012