Katalog

Agnieszka Kawczyńska-Seider
Język angielski, Konspekty

Konspekt - "Famous buildings of the world".

- n +

Konspekt lekcji języka angielskiego w II klasie licealnej np. na zakończenie 8 modułu podręcznika Opportunities Preintermediate. Przewidziany czas na zrealizowanie wszystkich ćwiczeń ok. 90 minut.

Cele szczegółowe:

  1. Uczniowie oglądają film ze zrozumieniem i odpowiadają na pytania dotyczące tego filmu.
  2. Uczniowie na podstawie obejrzanego filmu opisują dwie sławne budowle: Mount Rushmore i Taj Mahal.
  3. Uczniowie potrafią opisać swoją ulubioną budowlę.
Pomoce:

  • fragment filmu "10 Ultimate Man-Made Wonders" wyświetlanego w telewizji HBO,
  • kopie pytań dla grup,
  • kopie fragmentów artykułów.
Tok lekcji:

  1. Rozgrzewka. Nauczyciel zapisuje na tablicy 6 słów związanych z tematem: describing buildings. (załącznik nr 1) Uczniowie decydują, które ze słów nie pasuje do pozostałych. NIE MA JEDNEJ POPRAWNEJ ODPOWIEDZI! TRZEBA UZASADNIĆ SWÓJ WYBÓR!!!
  2. Ćwiczenie 1. Uczniowie zostają podzieleni na pięć grup. Każda z grup otrzymuje listę 4 pytań dotyczących filmu, który będą oglądać oraz ćwiczenie typu prawda/fałsz. Własną kopię otrzymuje każda osoba w grupie. (załącznik nr 2)
  3. Uczniowie oglądają fragment filmu dotyczący Mount Rushmore i Taj Mahal.(9 minut)
  4. Po obejrzeniu filmu uczniowie odczytują swoje odpowiedzi. Nauczyciel wyznacza odpowiadających uczniów.
  5. Ćwiczenie 2. Następuje podział na 2 grupy. Nauczyciel prosi uczniów o odliczenie do dwóch. Tworzą się grupy: A i B i każda z grup pracuje nad opisem jednej z budowli opisanych w filmie. Każda z grup otrzymuje kartkę z fragmentami artykułów dotyczących Mount Rushmore i Taj Mahal. (załącznik nr 3) Uczniowie muszą wybrać zdania dotyczące "ich" budowli i wkomponować je w opis swojej budowli. Jedno ze zdań nia należy do żadnego z artykułów. Ale nie mówimy o tym uczniom przed przystąpieniem do zadania. Sami odnajdują "kłopotliwe" zdanie.
  6. Ćwiczenie 3. Uczniowie korzystając z informacji zdobytych w trakcie obejrzenia filmu oraz posiadanych wiadomości dotyczących opisywania budowli konstruują opis budowli.
  7. Ćwiczenie 4. Każda grupa prezentuje swój opis podczas gdy uczniowie z drugiej grupy zapisują najistotniejsze wiadomości.
  8. Praca domowa. Uczniowie przygotowują opisy obydwóch budowli oraz opis budowli wybranej przez siebie.


Załącznik nr 1

tower, skyscraper, cottage, garden, shrine, sculpture


Załącznik nr 2

GROUP 1

After watching the film answer the questions.
  1. Where is Mount Rushmore located?
  2. What did the sculptor do before he started to work on his project?
  3. How did the emperor's wife die?
  4. How long did the people work to build Taj Mahal?
Are these sentences true or false?
  1. Mount Rushmore is made of granite.
  2. It took 20 years to carve 4 presidents.
  3. The sculptors started work from the nose because it was the most difficult part to carve.
  4. 20000 people worked to build Taj Mahal.
  5. The emperor was married for 9 years.
  6. Taj Mahal got its name after the emperor's daughter.

GROUP 2

After watching the film answer the questions.

  1. Why did the sculptor decide to create Mount Rushmore?
  2. How did the year 1929 influence the creation of Mount Rushmore?
  3. What was the building of Taj Mahal inspired by?
  4. What did the emperor do after his wife's death?
Are these sentences true or false?
  1. Mount Rushmore is made of granite.
  2. It took 20 years to carve 4 presidents.
  3. The sculptors started work from the nose because it was the most difficult part to carve.
  4. 20000 people worked to build Taj Mahal.
  5. The emperor was married for 9 years.
  6. Taj Mahal got its name after the emperor's daughter.

GROUP 3

After watching the film answer the questions.

  1. Why did the sculptor choose Washington and Roosevelt?
  2. What's the height of the faces?
  3. What material was used to build Taj Mahal?
  4. Why is Taj Mahal called "a monument of love"?
Are these sentences true or false?

  1. Mount Rushmore is made of granite.
  2. It took 20 years to carve 4 presidents.
  3. The sculptors started work from the nose because it was the most difficult part to carve.
  4. 20000 people worked to build Taj Mahal.
  5. The emperor was married for 9 years.
  6. Taj Mahal got its name after the emperor's daughter.

GROUP 4

After watching the film answer the questions.
  1. How many people come to see Mount Rushmore every year?
  2. Why did the sculptor choose Jefferson and Lincoln?
  3. Why is Taj Mahal called "a monument of love"?
  4. What happened in 1658?
Are these sentences true or false?

  1. Mount Rushmore is made of granite.
  2. It took 20 years to carve 4 presidents.
  3. The sculptors started work from the nose because it was the most difficult part to carve.
  4. 20000 people worked to build Taj Mahal.
  5. The emperor was married for 9 years.
  6. Taj Mahal got its name after the emperor's daughter.

GROUP 5

After watching the film answer the questions.

  1. Who finished the creation of Mount Rushmore?
  2. Why is Mount Rushmore so important for the Americans?
  3. How did the emperor's wife die?
  4. What was the emperor's ultimate wish?
Are these sentences true or false?

  1. Mount Rushmore is made of granite.
  2. It took 20 years to carve 4 presidents.
  3. The sculptors started work from the nose because it was the most difficult part to carve.
  4. 20000 people worked to build Taj Mahal.
  5. The emperor was married for 9 years.
  6. Taj Mahal got its name after the emperor's daughter.

    Załącznik nr 3

Opracowanie: Agnieszka Kawczyńska-Seider

Wyświetleń: 4596


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.