Awans Informacje Forum Dla nauczyciela Dla ucznia Korepetycje Sklep
  [ Zaloguj się ]   [ Załóż konto ]
  Najczęściej szukane
Konspekty
Programy nauczania
Plany rozwoju zawodowego
Scenariusze
Sprawdziany i testy
  Media
Przegląd Prasy
Patronat
Medialny
Po godzinach
  Slowka.pl
Słówka na email
Język angielski
Język niemiecki
Język francuski
Język włoski
Język hiszpański
Język norweski
Język japoński
Język rosyjski
Gramatyka
Rozmówki

Halina Moroz
Zajęcia zintegrowane, Scenariusze

Moja rodzina - scenariusz zajęć

- n +

Moja rodzina

Scenariusz zajęć
DATA: 21.X.2004

PROWADZĄCY: Halina Moroz

CEL OGÓLNY:
- uświadomienie dzieciom znaczenia domu rodzinnego w życiu człowieka;

CELE SZCZEGÓŁOWE:
- uczeń potrafi powiedzieć kilka zdań o znaczeniu domu rodzinnego w życiu człowieka
- uczeń potrafi nazwać członków swojej rodziny
- uczeń umie okazać uczucia swoim bliskim
- uczeń zna i rozumie zasady gier i zabaw
- uczeń zgłasza się "na ochotnika" podczas pogadanki i burzy mózgów
- uczeń potrafi pokazać czynności wykonywane w domu przez członków rodziny

METODY:
* KLASYCZNE METODY KSZTAŁCENIA:
- metoda słowna (pogadanka)
metoda praktyczna (rozwiązywanie łamigłówek, zabawa ruchowa)

* NOWOCZESNE METODY KSZTAŁCENIA:
- metoda samodzielnego dochodzenia do wiedzy (burza mózgów, gra dydaktyczna)-metoda symulacyjna

FORMY:
- nauczanie jednostkowe
- nauczanie grupowe
- nauczanie zbiorowe;

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
kartki z łamigłówkami, kartki z czynnościami domowymi, kartka z tekstem zabawy ruchowej, arkusz papieru w kształcie serca, tablica.

PRZEBIEG ZAJĘĆ:
A. CZĘŚĆ WSTĘPNA:
1. Powitanie.
2. Rozwiązanie łamigłówki i przedstawienie tematu zajęć. Zadaniem dzieci jest nazwanie przedmiotów na obrazkach. Z każdej nazwy wybierają głoskę, którą wskazuje cyfra i wpisują ją w kratkę i następnie odczytują hasło.

B. CZĘŚĆ ZASADNICZA:
1. Krótka rozmowa z dziećmi o ich najbliższej rodzinie, znaczeniu rodziny w życiu człowieka, znaczeniu słów "dom rodzinny".
2. Odgrywanie scenek. Dzieci odgrywają scenki przedstawiające czynności wykonywane w domu przez członków rodziny.
3. Zabawa ruchowa "Wyścig rodzin".
4. Burza mózgów "Jak możemy okazywać uczucia naszym bliskim?"

C. CZĘŚĆ PODSUMOWUJĄCA:
1. Ewaluacja.
2. Wyróżnienie słowne i podziękowanie.
3. Uporządkowanie sali po zajęciach.

 

Opracowanie: Halina Moroz

Zgłoś błąd    Wyświetleń: 4469
 
   Komentarze
Jeszcze nie ma żadnych komentarzy, Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarz
  Barometr
1 2 3 4 5 6  
Średnia ocena: 1



Ilość głosów: 1
  Publikacje

Nowe zasady publikacji
Szukaj autora i tytuł
Ostatnio dodane materiały
Ranking publikacji 
Najczęściej zadawane pytania
  Twoje konto
Zaloguj się
Załóż konto
Zapomniałem hasła
  Forum
Nauczyciel - awans zawodowy
Matura
Korepetycje
Ogłoszenia - kupię, sprzedam, oddam


O Profesorze - Napisz do Nas - Reklama - Polityka prywatności - Najczęściej zadawane pytania - Zgłoś błąd

2000-2014