Katalog

Agata Ledwoń
Historia, Scenariusze

Epoka Napoleońska - usystematyzowanie i utrwalenie wiadomości

- n +

Epoka napoleońska - usystematyzowanie i utrwalenie wiadomości

SCENARIUSZ LEKCJI HISTORII W KL. II

I. CELE OPERACYJNE LEKCJI:

Po lekcji uczeń powinien:
- znać i rozumieć wydarzenia epoki napoleońskiej.
- wyjaśnić pojęcia i nazwy historyczne
- ocenić ważność wydarzeń (hierarchizacja)
- usystematyzować wiadomości z epoki napoleońskiej

Metody:
- praca w grupach - uczniowie przygotowują słownik historyczny

Środki dydaktyczne:

- duże karty papieru, flamastry
- podręcznik historii dla kl. II

II. PRZEBIEG LEKCJI:

1. Wprowadzenie:
a. przedstawienie celu i tematu lekcji
b. podział uczniów na 3 grupy drogą odliczania do 3.


2. Rozwinięcie:
a. praca w grupach:
- uczniowie otrzymują polecenie sporządzenia słownika historycznego obejmującego
postacie, wydarzenia, nazwy i pojęcia, miejsca bitew itp. uporządkowane
alfabetycznie, tak aby zawrzeć jak najwięcej informacji o epoce napoleońskiej
np. A- autonomia, Austerlitz.
Grupa I - opracowuje lata 1797- 1804
Grupa II- opracowuje lata 1805- 1812
Grupa III- opracowuje lata 1813- 1815

- uczniowie zapisują wyniki swojej pracy na dużej karcie papieru. Starają się, aby każdej literze alfabetu były przyporządkowane różnorodne pojęcia.
- grupa, która najdokładniej i najszybciej wykona polecenie otrzymuje oceny.

3. Zakończenie:
a. Czy ten sposób pracy pozwolił Wam utrwalić wiadomości dotyczące epoki napoleońskiej?
b. Co pomagało Wam w pracy, a co przeszkadzało?

4. Zadanie:
Przygotuj się do pracy klasowej obejmującej wiadomości z epoki napoleońskiej.

5. Zadanie: przygotuj się do pracy klasowej z epoki napoleońskiej.
 

Opracowanie: Agata Ledwoń
nauczycielka historii

Wyświetleń: 4560


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.