AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

NEWS


2014-01-20
Twórczo i dociekliwe

 Nie rób filmów do szuflady… - Konkursy Filmowe Filmoteki Szkolnej

Kamerą nie tylko rejestrujemy codzienność, za jej pomocą możemy opowiadać historie, zwrócić uwagę innych na ważne dla nas sprawy. W Konkursach filmowych Filmoteki Szkolnej  czekamy na osobiste wypowiedzi młodzieży.

Kategorie: recenzja, videorecenzja i etiuda filmowa inspirowana filmami z pakietu Filmoteki Szkolnej. Nawiązania mogą być bardzo różne, może tu chodzić o inspirację tematem, klimatem, osobą reżysera, a nawet specyficzną formą. Zachęcamy do niczym nieograniczonych twórczych działań.

 

Jak to działa? – konkurs o nowych technologiach

Czy zdarzyło się wam zastanawiać do czego służą wszystkie funkcje aparatu cyfrowego , lub w jaki sposób działa poczta elektroniczna? Wyszukiwarka internetowa?  Czy jak dane zapisują się na płycie CD?

W konkursie „Jak to działa” zachęcamy młodzież do zbadania krok po kroku, działania i historii otaczających ich technologii i przedstawienia ich w formie multimedialnej prezentacji. 

Zwycięzców zaprosimy do Warszawy na jednodniowe warsztaty  innowacyjności „Wymyśl to!” poprowadzone przez specjalistów Muzeum Techniki, Centrum Nauki Kopernik oraz firmy Google.


Mat. prasowe