AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

NEWS


2013-06-05
4. Festiwal Filmoteki Szkolnej. Młodzi w kadrze!

Efekty specjalne edukacji

Co to jest stereoskopia, jak powstaje animacja, tajemnice dubbingu – te i wiele innych zagadnień będzie tematem wizyt w wytwórniach, studiach i archiwach filmowych pierwszego dnia Festiwalu. Ale teoria to nie wszystko! Pod okiem specjalistów młodzież samodzielnie przekona się jak to wszystko działa w praktyce. Drugiego dnia uczniowie spotkają się w Warszawskiej Szkole Filmowej z zaproszonymi ekspertami, m.in.:  Bartłomiejem Topą, Magdaleną Boczarską i Michałem Bielawskim. Będą mieli też okazję uczestniczyć w zorganizowanym specjalnie dla nich pokazie filmowym w kinie Muranów. Prelekcje poprowadzą doświadczeni edukatorzy filmowi.

 

Nakręcone szkoły

Pierwsze filmowe doświadczenia i pomysły na kolejne działania to kwestie co roku poruszane podczas dyskusji uczniów z ekspertami. Jak się okazuje film inspiruje nastolatków nie tylko do kręcenia etiud, tworzenia gazetek szkolnych i prac plastycznych, ale również do prowadzenia warsztatów dla młodszych kolegów. Wszystkie prezentowane projekty realizowane są w ramach szkolnych programów nauczania, dzięki wykorzystywanym przez nauczycieli nowoczesnym metodom pracy.

 

Festiwal Filmoteki Szkolnej online

Wirtualny Festiwal to możliwość uczestniczenia w 4. Festiwalu Filmoteki Szkolnej nie zależnie od tego, w jakim miejscu się przebywa. Zainteresowane szkoły mogą już teraz zarejestrować się na imprezę, podczas której do rozwiązania będą quizy i zadania dotyczące Filmoteki Szkolnej oraz tegorocznych ekspertów. Dzięki transmisji na żywo z Warszawskiej Szkoły Filmowej będzie można zobaczyć prezentowane przez uczniów projekty, wysłuchać co do powiedzenia na ich temat ma młodzież oraz jak działania te oceniają zaproszeni goście.

 

Organizatorzy

Festiwal Filmoteki Szkolnej jest wspólnym przedsięwzięciem PISF - Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Warszawskiej Szkoły Filmowej i Stowarzyszenia Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej.


Mat. prasowe