NEWS


Nowa seria do nauki słownictwa!

Poznaj nową serię książek do nauki angielskiego - Angielski. Słowo do słowa. Ucz (się) angielskiego w kontekście - z wykorzystaniem najbardziej skutecznych metod. 

Nagrania mp3 do pobrania, mapy myśli, personalizowane listy słów, ćwiczenia aktywizujące słownictwo w kontekście komunikacyjnym.

Dzięki sprawdzonym metodom słownictwo angielskie łatwo zapada w pamięć.

Ghostwriter - Kim jest i na czym polega jego praca?

Ghostwriter to osoba, która pozostajďż˝c w ukryciu, tworzy ksi��ki, prace, artykuďż˝y i przemówienia w imieniu innej osoby zlecajďż˝cej wykonanie danej pracy. Od copywritera profesja ta róďż˝ni siďż˝ tym, iďż˝ ghostwriter pozostaje anonimowy. Warto zauwaďż˝yďż˝, ďż˝e usďż˝ugi ghostwriterów cieszďż˝ siďż˝ ogromnďż˝ popularnoďż˝ciďż˝. Co warto wiedzieďż˝ w tym temacie? Kiedy warto skorzystaďż˝ z usďż˝ug ghostwritera?

Konkurs ekologiczno-literacki "EkoBaja"

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie ekologiczno-literackim „EkoBaja” organizowanym przez Ministerstwo Środowiska. Ambasadorką konkursu jest Anna Seniuk.

Głównym założeniem konkursu jest podniesienie świadomości ekologicznej i propagowanie zachowań proekologicznych wśród dzieci w wieku przedszkolnym
i wczesnoszkolnym.

Jakie zagrożenia czyhają na nasze dzieci w sieci?

Bez wątpienia, dzieci coraz częściej spędzają wolny czas na aktywności online. Jedne grają w gry komputerowe, inne korzystają z popularnych portali internetowych jak Facebook czy Twitter, a wiele maluchów ogląda filmy z rodzicami. Niezależnie od czynności wykonywanej online, każde dziecko narażone jest na wiele zagrożeń - przemoc, brutalność, czasami pornografię czy różnego rodzaju uzależnienia. Jako, że internet może nieść za sobą coraz więcej zagrożeń dla dzieci i młodzieży, postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu problemowi.

EKONOMIKSY– ruszyła 7 edycja konkursu na komiks ekonomiczny!

Już po raz siódmy Forum Obywatelskiego Rozwoju i Bank Zachodni WBK zapraszają twórców komiksów do udziału w konkursie na prace o tematyce ekonomicznej. Najlepsze z nich zostaną wydane w specjalnym albumie, a ich autorzy otrzymają nagrody pieniężne.

Bezpłatny Program Edukacji żeglarskiej "ENERGA Sailing" - nabór trwa.

Z przyjemnością informujemy, że od marca 2015r. na przystani Klubu Żeglarskiego Horn Kraków przy ul. Kozia 22, będziemy prowadzić zajęcia dla dzieci urodzonych w latach 2006 – 2008 w ramach realizacji ogólnopolskiego programu Energa Sailing. Bezpłatne zajęcia odbywać się będą od marca do grudnia (z wyłączeniem lipca i sierpnia) od poniedziałku do piątku raz w tygodniu dla każdego uczestnika.

Rusza 5. edycja programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

Zwrócenie uwagi na istotny wpływ pszczół na całe środowisko, ich rolę w zapylaniu i ukazanie tego, jak wiele zawdzięczamy tym pożytecznym i wyjątkowym owadom to główne cele 5. jubileuszowej odsłony edukacyjnego programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Organizatorem akcji są Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica” S.A., a partnerem strategicznym – Fundacja Nasza Ziemia. Ośrodek Rozwoju Edukacji objął 5. edycję programu patronatem honorowym. W tym roku program skierowany jest także do uczniów gimnazjum.

Młodzi Polacy o Węgrzech, młodzi Węgrzy o Polsce - nowy projekty historyczny Fundacji EFRWP.

„Droga ku wolności” to nowy projekt edukacji historycznej, skierowany do polskich i węgierskich licealistów. Uczniowie dowiedzą się o najważniejszych wydarzeniach II połowy XX wieku. Węgrzy poznają historię Polski, a Polacy – historię Węgier. Projekt realizuje Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Węgierskim Instytutem Kultury w Warszawie przy wsparciu Ambasady Węgier w Polsce.

Opowiem ci o wolnej Polsce - bezpłatny kurs e-coachingowy poświęcony edukacji historycznej.
Trwa nabór nauczycieli na bezpłatny kurs e-coachingowy poświęcony edukacji historycznej organizowany przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach ogólnopolskiego projektu "Opowiem Ci o wolnej Polsce". Projekt rozpoczyna się w marcu bieżącego roku.
 
 
Polacy w czołówce narodów najlepiej posługujących się językiem angielskim według rankingu EF EPI

Polacy znaleźli się w ścisłej czołówce narodów posługujących się językiem angielskim, jak wynika z najnowszego raportu EPI badającego znajomości języka angielskiego w 63 krajach. Polacy uplasowali się na szóstej pozycji, wyprzedzają nas tylko kraje skandynawskie oraz Holandia. Jaki inne wnioski płyną z raportu Education First?

Wszystkie kolory świata - światowy projekt UNICEF

Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka? Jak pokazać dzieciom, że pomaganie może być przyjemne? Jeśli chcą Państwo poznać odpowiedzi na te pytania, to zapraszamy to wzięcia udziału w światowym projekcie UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. W Polsce kampanię wpiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Celem projektu jest:

  • kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
  • pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
  • zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym.
Opowieść o Żydach polskich. Lekcja na żywo w każdej szkole.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w nowoczesnej lekcji historii transmitowanej 23 października 2014 bezpośrednio z wystawy stałej do szkół w całej Polsce.

Zdrobnienia i przyzwolenie na uproszczenie języka polskiego, polski trend czy zapożyczenie z Europy Zachodniej?

 Coraz częściej czytając, również oficjalne portale, publikacje można spotkać szereg uproszczeń języka. Ewolucja języka nie jest niczym złym, podkreślają językoznawcy, niemniej brak szacunku wobec ojczystego języka to zupełnie coś innego.Młodemu pokoleniu wydaje się rzeczą absolutnie normalną to, iż nie dbają o styl, gramatykę a przede wszystkie ortografię. Prócz błędów językowych, cierpi jakość języka, wypowiedzi, która jest ograniczana do minimum i zastępowana grafiką. Co więcej język polski jest coraz bardziej zaśmiecany spolszczeniami, nawet nie zapożyczeniami z języków obcych. 

EKONOMIA OBRAZKOWA – NARYSUJ KOMIKS O TEMATYCE EKONOMICZNEJ I WYGRAJ 5 TYS. ZŁ!

Ruszyła kolejna edycja projektu edukacji ekonomicznej, stworzonego przez Forum Obywatelskiego Rozwoju w partnerstwie z Bankiem Zachodnim WBK. Już po raz szósty Forum Obywatelskiego Rozwoju i Bank Zachodni WBK zapraszają twórców komiksów do udziału w konkursie na prace o tematyce ekonomicznej. Najlepsze z nich zostaną wydane w specjalnym albumie, a ich autorzy otrzymają nagrody pieniężne.

Co wpływa na decyzje edukacyjne Polaków

Nierówności w dostępie do edukacji, zwłaszcza ze względu na miejsce zamieszkania, a także poziom wykształcenia rodziców, mają główny wpływ na ścieżki edukacyjne Polaków. Tak wynika z badania Uwarunkowania Decyzji Edukacyjnych (UDE), którego I turę przeprowadził Instytut Badań Edukacyjnych we współpracy z Instytutem Statystyki i Demografii SGH.

Sprawdź swoją wiedzę o literaturze!

Zbliżające się wakacje sprzyjają nadrobieniu zaległości książkowych. Zanim jednak uczniowie sięgną po lekturę mogą sprawdzić swoją wiedzę w serwisie www.sprawdzsie.pl.

Wakacyjne warsztaty w Muzeum Etnograficznym w Krakowie dla grup zorganizowanych

Przez cały lipiec Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza grupy zorganizowane do udziału w tematycznych warsztatach wakacyjnych. Zajęcia uczą samodzielnego wyciągania wniosków w oparciu o doświadczenia i obserwacje. Stymulują uczestników do pracy w grupie. Rozwijają ciekawość i inspirują do poznawania różnorodnych dziedzin wiedzy.

Ostatni dzwonek, czyli jak poprawić oceny semestralne

Koniec roku szkolnego to czas, kiedy uczniowie coraz częściej myślą o zbliżających się wakacjach. Zasłużony odpoczynek musi być poprzedzony intensywną pracą w ostatnich tygodniach przed klasyfikacją. Wiele osób chce uzyskać jak najlepsze wyniki, aby móc cieszyć się z satysfakcjonującego świadectwa.

Skończ z robieniem notatek - teraz wszystko znajdziesz w jednym miejscu

Każdy student chciałby być najlepszy. Chciałby dostawać wysokie stopnie, stypendia i z łatwością zdawać egzaminy. W tym celu czasem trzeba nauczyć się mówić „nie” różnym rozpraszaczom. Może to okazać się trudnym zadaniem, ale ciężka praca zawsze się opłaca, a nasze zaangażowanie dzisiaj będzie miało olbrzymi wpływ na nasz przyszły sukces. Dlatego już teraz warto pomyśleć nad wypracowaniem sobie pewnych nawyków.

VI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza

Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku zapraszają do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Różewicza. Konkurs organizowany jest w ramach Różewicz Open Festiwal, festiwalu poświęconego twórczości Braci Różewiczów: Janusza, Stanisława i Tadeusza.

Trzecia edycja konkursu „Lekcja dobrej historii”

W jaki sposób efektywnie, a zarazem efektownie wykorzystać 45 minut lekcji historii? Jak połączyć przekazywanie uczniom wiedzy z dawaniem im możliwości samodzielnego myślenia? By zachęcić nauczycieli do podzielenia się swoimi sprawdzonymi metodami pracy, Instytut Badań Edukacyjnych ogłosił trzecią edycję konkursu „Lekcja dobrej historii”. Na zwycięzców czekają cenne nagrody, a z ich pomysłów będzie mógł skorzystać każdy nauczyciel.

Kino w dobrej dawce

Kontakt z ambitnym, niekomercyjnym filmem może być bezcenną lekcją tolerancji, wiedzy o świecie i innych ludziach. Chcesz zadbać o rozwój intelektualny i emocjonalny swoich uczniów? Zapisz ich na zajęcia filmowe.

Projekt "Make !t Possible" organizacji AIESEC - zagraniczni wolontariusze w polskich szkołach

W bieżącym roku startuje kolejna odsłona projektu Make !t Possible, która rozpocznie się 1 września i trwać będzie do 24 października. Po sukcesie poprzednich edycji młodzi ludzie zrzeszeni w AIESEC pragną kontynuować swoją misję. W ramach wspomnianego projektu, grupa zagranicznych studentów z różnych, często egzotycznych, zakątków świata przyjedzie do Polski w celu prowadzenia zajęć w szkołach gimnazjalnych oraz średnich.

Konferencja: „TKEFiO - propozycja dla edukacji zawodowej”

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży serdecznie zaprasza nauczycieli, osoby reprezentujące szkoły i instytucje edukacyjne oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji: „Trening kompetencji ekonomicznych, finansowych i obywatelskich – propozycja dla edukacji zawodowej”. Konferencja odbędzie się 3 czerwca 2014 roku o godz. 11.00 w Warszawskim Domu Technika NOT przy ul. Tadeusza Czackiego 3/5 w Warszawie.

BIG BOOK FESTIVAL DLA GIMNAZJALISTÓW - WARSZTAT LITERATURY CYFROWEJ oraz MASTERCLASS JĘZYKA SIECI

Big Book Festival oraz Narodowe Centrum Kultury zapraszają na specjalne wydarzenia dla uczniów gimnazjów. Są one częścią Dużego Festiwalu Książki, który odbędzie się w Warszawie 14 i 15 czerwca. Ten weekend to 50 spotkań z udziałem 150 polskich i zagranicznych gości, a wszystko w nietypowych miejscach: na dworcach, ulicach, schodach ruchomych, u fryzjerów i w sklepach. Festiwal jest otwarty i angażujący, tworzony razem z publicznością.

Bezpłatne szkolenie z zakresu gospodarki wodnej i ochrony wód

Fundacja Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju serdecznie zaprasza nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych, edukatorów reprezentujących organizacje pozarządowe, przedstawicieli oświaty oraz wszystkich zainteresowanych na bezpłatne szkolenia trenerów z zakresu gospodarki zasobami wodnymi ze szczególnych uwzględnieniem rzeki Wisły.

Uniwersytet Warszawski najlepszą uczelnią w Polsce!

W 15. jubileuszowej edycji Rankingu Szkół Wyższych "Perspektywy 2014" przygotowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy oceniono 195 polskich uczelni - 88 uczelni akademickich, 80 magisterskich niepublicznych oraz 27 państwowych wyższych szkół zawodowych.

Ruszył ogólnopolski konkurs „Przedsiębiorcza szkoła jutra”

5 maja wystartował konkurs „Przedsiębiorcza szkoła jutra”, który stanowi pierwszy etap kompleksowej, ogólnopolskiej inicjatywy wspierającej naukę przedsiębiorczości w szkołach. Skierowany jest przede wszystkim do nauczycieli, szkoleniowców i pracowników naukowych z całej Polski. W konkursie wziąć udział może każdy, kto ma ciekawy pomysł na urozmaicenie zajęć przedsiębiorczości.

CAMBRIDGE ENGLISH ROZSZERZA SIEĆ CENTRÓW EGZAMINACYJNYCH W POLSCE

O uznane certyfikaty językowe Cambridge English, takie jak First, Advanced czy Proficiency, można ubiegać się w blisko 40 autoryzowanych centrach w całym kraju. Do tego grona dołączyło Studium Języków Obcych z Mińska Mazowieckiego.

III Kongres Języków Obcych PASE – Edukacja językowa: kierunki rozwoju, problemy i rozwiązania

W dniach 09-11.05.2014 w gmachu Starego BUW na kampusie głównym Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się III Kongres Języków Obcych PASE. Jego głównym tematem będzie edukacja językowa: kierunki rozwoju, problemy i rozwiązania.

Konferencja dla nauczycieli „Innowacyjne metody nauczania ekonomii w szkołach”

Zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji pt. „Innowacyjne metody nauczania ekonomii w szkołach”, adresowanej do nauczycieli podstaw przedsiębiorczości, wiedzy o społeczeństwie i ekonomii w praktyce, która odbędzie się 11 kwietnia 2014 (piątek) w Centrum konferencyjnym Polna przy ul. Polnej 7a w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Forum Obywatelskiego Rozwoju, a Minister Edukacji Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji objęły nad nim honorowy patronat. Portal Profesor.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

CAMBRIDGE ENGLISH ZAPRASZA NAUCZYCIELI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W styczniu 2015 roku zaczynają obowiązywać nowe formaty egzaminów językowych: First Certificate in English oraz Certificate in Advanced English. Będzie to temat konferencji, organizowanych przez Cambridge English w całym kraju.

Twórczo, inspirująco, coraz lepiej: konkurs ELL!

Zrealizowałeś ciekawy projekt językowy? Uczysz języka obcego poszukując coraz bardziej kreatywnych metod? Podejmujesz dodatkowe inicjatywy?

Czas pokazać to innym w Polsce i Europie!

VIII Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów – II etap zawodów

22 marca 2014 w 10 miastach Polski odbędą się zawody II etapu VIII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Zmagania z ciekawymi problemami algorytmicznymi stanowić będą wyzwanie dla ponad 200 zawodników indywidualnych i 71 drużyn.

Ogólnopolska konferencja dla nauczycieli i instruktorów zajmujących się naukami ścisłymi

W ramach projektu systemowego Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet III Działanie 3.3. Poprawa jakości kształcenia, Poddziałanie 3.3.3 Modernizacja treści i metod kształcenia – projekty systemowe Stowarzyszenie Talent, organizator Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów, serdecznie zaprasza na ogólnopolską konferencję dla nauczycieli i instruktorów zajmujących się naukami ścisłymi, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności w zakresie efektywnego nauczania z wykorzystaniem dostępnych materiałów dydaktyczno-metodycznych.

Licz na zieleń! Konkurs dla szkół

Ogród dydaktyczny? Przestrzeń do nauki o zdrowym żywieniu? A może coś zupełnie innego? Zapraszamy szkoły ponadpodstawowe z Łodzi i Poznania do konkursu na najciekawszy projekt zielonego miejsca w okolicy danej szkoły. Najlepiej przygotowany projekt ma szansę na realizację. Zgłoszenia zespołów konkursowych przyjmujemy tylko do 7 marca!

X Targi Edukacyjne oraz Salon Książki i Wyposażenia Szkół w Lublinie

Już po raz dziesiąty w Lublinie odbędą się Targi Edukacyjne. W dniach 18-19 lutego 2014 r. w Targach Lublin, przy ul. Dworcowej 11 uczniowie, studenci i grono pedagogiczne będą mieli okazję zapoznać się z ofertami prezentowanymi przez publiczne i niepubliczne szkoły różnego szczebla.

Kosmos również dla gimnazjalistów

Jest jeszcze szansa zakwalifikowania się do II edycji konkursu ASTROBOT organizowanego przez Mars Society Polska i Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. Jeśli Interesujesz się astronomią, podbojem kosmosu, komputerami, robotyką, fizyką koniecznie weź udział w konkursie ASTROBOT. Laureaci konkursu odbędą wyjazd na warsztaty do jednego z ośrodków Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Dzieci i młodzież jako scenarzyści filmowi!

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mają okazję poznać tajniki pracy scenarzysty, a także zrealizować swój własny film. Fundacja Instytut Innowacji oraz Państwowy Instytut Geologiczny-Państwowy Instytut Badawczy zapraszają do udziału w konkursie filmowym „Młodzi o łupkach”.

Nietypowy poradnik z zadaniami dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych

Jak przekonać kolegę, że nie jest się „mięczakiem”? Czy wypełniona olejem plastikowa butelka zatonie? Takie zadania gimnazjaliści rozwiążą z ochotą. Nauczyciele znajdą ich przykłady w najnowszej publikacji Instytutu badań Edukacyjncyh (IBE), którą mogą pobrać w Internecie.

Twórczo i dociekliwe

Jak twórczo spędzać wolny czas? Jak poznawać otaczający świat i zbierać nowe doświadczenia? Weźcie udział w konkursach Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Projektujesz? Wygrywasz!

Profesjonalny symulator lotów w szkolnej pracowni, eksperymentownia, w której za pomocą skórki od cytryny można stworzyć ogniwo galwaniczne, ekopojazd o zasięgu 20 kilometrów, a może międzynarodowy projekt żywieniowy, w który angażują się m.in. polarnicy ze stacji badawczych na Spitsbergenie? Kreatywność młodych uczniów nie zna granic! W gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych w całym kraju realizowane są często bardzo zaskakujące i nowatorskie projekty edukacyjne. Już teraz szkoły mogą zdobyć dodatkowe fundusze na przeprowadzenie najciekawszych z nich!

Ranking najlepszych liceów i techników 2014

Liceum Akademickie UMK w Toruniu jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a Technikum Zawodowe nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu najlepszym technikum w Polsce - według Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2014, który po raz szesnasty został opublikowany przez Perspektywy.

VIII Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów

Już po raz ósmy młodzi informatycy z całej Polski zmierzą się z wyzwaniami algorytmicznymi przygotowanymi specjalnie dla nich w ramach VIII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. 4 listopada 2013 swoje zmagania rozpoczną drużyny, a 17 listopada 2013 indywidualni zawodnicy. W olimpiadzie może wziąć udział każdy gimnazjalista i uczeń szkoły podstawowej – zawody I etapu realizowane są online, poprzez platformę edukacyjną (www.oig.edu.pl).

„Solidarna Szkoła” - Program edukacyjno-wychowawczy Centrum Edukacji Obywatelskiej i Europejskiego Centrum S

Centrum Edukacji Obywatelskiej zachęca wszystkie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe do udziału w programie „Solidarna Szkoła”, w którym społeczność szkolna podejmuje wspólne działania kształtujące u uczniów poczucie tożsamości historycznej, solidarności społecznej oraz wspólnoty lokalnej. 

EDUKACJA EKONOMICZNA W OBRAZKACH

Skąd się bierze dobrobyt? Czy Polska to zielona wyspa czy Atlantyda? Jak trwale przywrócić wzrost gospodarczy w strefie euro? Czy uwolnienie zawodów regulowanych to szansa czy zagrożenie? – to wybrane tematy lekcji, jakie poprowadzą nauczyciele w polskich szkołach w nadchodzącym roku szkolnym 2013/2014 w oparciu o nowe scenariusze, przygotowane przez trenerów edukacji ekonomicznej we współpracy z ekonomistami Forum Obywatelskiego Rozwoju. Scenariusze powstały na bazie komiksów i animacji, które zwyciężyły w IV edycji konkursu zorganizowanego przez FOR i Bank Zachodni WBK. Honorowy Patronat nad projektem objęła Minister Edukacji Narodowej.

Bezpłatne kursy zdalne dla nauczycieli z zakresu geoinformacji

Kursy są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Rekrutacja 20.08.- 16.09.2013 r.

OGÓLNOPOLSKA AKCJA EDUKACYJNA SZKOŁA Z KLASĄ 2.0

Szkoła z Klasą 2.0 prowadzona jest od 2002 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i „Gazetę Wyborczą” pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Od 2010 roku skupia się na mądrym wykorzystywaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych w uczeniu i nauczaniu.

NAUCZYCIELE ZA KAMERĄ – do 23 czerwca trwa rekrutacja na warsztaty towarzyszące 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Film może być znakomitym uzupełnieniem tradycyjnej edukacji – przekonuje Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i podczas festiwalu we Wrocławiu zaprasza nauczycieli do Letniej Akademii Nowe Horyzonty – największych warsztatów filmowych dla nauczycieli w Polsce. Dwustu uczestników będzie kręcić animacje, dokumenty i fabuły. Przygotują wystawę multimedialną, wezmą udział w  wykładach, obejrzą festiwalowe filmy. A zdobyte umiejętności wykorzystają później podczas szkolnych lekcji.

4. Festiwal Filmoteki Szkolnej. Młodzi w kadrze!

W dniach 10-11 czerwca 2013 r. w Warszawie odbędzie się 4. edycja Festiwalu Filmoteki Szkolnej – wydarzenia, podczas którego młodzież z całej Polski może wymienić się doświadczeniami nabytymi podczas realizacji projektów filmowych. To również niepowtarzalna okazja do spotkania z aktorami, reżyserami i krytykami filmowymi.