Awans Informacje Forum Dla nauczyciela Dla ucznia Korepetycje Sklep
  [ Zaloguj się ]   [ Załóż konto ]
  Najczęściej szukane
Konspekty
Programy nauczania
Plany rozwoju zawodowego
Scenariusze
Sprawdziany i testy
  Reklama
  Media
Przegląd Prasy
Patronat
Medialny
Po godzinach
  Slowka.pl
Słówka na email
Język angielski
Język niemiecki
Język francuski
Język włoski
Język hiszpański
Język norweski
Język japoński
Język rosyjski
Gramatyka
Rozmówki

"Bawimy się w teatr"
KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE III

Krąg tematyczny: Kochamy babcię i dziadka.

Temat zajęć: Układamy przepis na dobrego wnuczka (wnuczkę).

Cele operacyjne:
- czyta wiersze głośno ze zrozumieniem;
- porównuje utwory w zakresie budowy i treści;
- potrafi dostrzec miłość i poświęcenie dziadków dla wnuków;
- z czułością mówi o swoich dziadkach;
- układa zdania- obietnice zamieniając pierwszą osobę liczby mnogiej w tekst mówiony przez siebie;
- tworzy rodziny wyrazów do słów " babcia" i "dziadziuś";
- rozpoznaje wyrazy o zabarwieniu ciepłym i zimnym;
- wyróżnia barwy ciepłe i zimne;
- rozpoznaje i kreśli proste i odcinki prostopadłe;

Metody: słowna, czynnościowa, oglądowa,

Formy: indywidualna, zbiorowa,

Środki dydaktyczne: wiersze pt. "Babcia", "Dziadziuś", serce z kartonu, kartki o barwach ciepłych i zimnych, ekierka, linijka, kredki,

Przebieg zajęć:
1. Wprowadzenie do lekcji - nawiązanie do tematyki z poprzednich zajęć.
2. Głośne czytanie wierszy "Babcia" i "Dziadziuś" przez dzieci. Rozmowa dotycząca utworów; porównywanie ich w zakresie budowy i treści.
3. Układanie przepisu na dobrego wnuczka:
- Ustne układanie zdań- przepisu
- Samodzielne pisanie przepisu i obietnic składanych dziadkom
- Głośne czytanie swojego tekstu.
4. Tworzenie rodzin wyrazów do słów:

"babcia""dziadziuś"
babuniadziadek
babuleńkadziad
babadziadzia
babinadziadyga
babkadziadulo

5. Rozdzielenie wyrazów na dwie grupy: o zabarwieniu ciepłym i o zabarwieniu zimnym. Zapis wyrazów o zabarwieniu ciepłym na sercu.
5. Zwrócenie uwagi, że wyrazy "ciepłe" zapisane są na kartkach o barwach ciepłych a wyrazy "zimne" na kartkach o barwach zimnych.
6. Ćwiczenia śródlekcyjne - przeskoki przez rzekę po kamieniach o barwach ciepłych i powrót po kamieniach o barwach zimnych.
7. Wyróżnienie spośród kredek tych o barwach zimnych i tych o barwach ciepłych.
8. Układanie kredek równolegle , prostopadle, zapis równoległości i prostopadłości
9. Szukanie w otoczeniu krawędzi i linii prostopadłych i równoległych.
10. Kreślenie w ćwiczeniach linii prostopadłych i równoległych przy pomocy linijki i ekierki. Zapisywanie prostopadłości i równoległości.
11. Rozpoznawanie spośród wielu nakreślonych linii tych, które są do siebie prostopadłe i równoległe. Oznaczanie ich kolorami.
12. Przypomnienie najważniejszych wiadomości z lekcji i danych obietnic.
13. Zadanie pracy domowej.
14. Pożegnanie gości i pani dyrektor.

Opracowanie: Anna Kuś


 
  Barometr
1 2 3 4 5 6  
Oceń artukuł!



Ilość głosów: 0

Szukaj autora i tytuł
Ostatnio dodane materiały
Najczęściej zadawane pytania
Zasady publikacji 
Zobacz jak wygląda zaświadczenie o publikacji Twoich materiałów
  Twoje konto
Zaloguj się
Załóż konto
Zapomniałem hasła
  Forum
Nauczyciel - awans zawodowy
Matura
Korepetycje
Ogłoszenia - kupię, sprzedam, oddam

O Profesorze - Napisz do Nas - Reklama - Polityka prywatności - Najczęściej zadawane pytania - Zgłoś błąd

2000-2014