AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE
  Najczęściej szukane
Konspekty
Programy nauczania
Plany rozwoju zawodowego
Scenariusze
Sprawdziany i testy
  Reklama
  Media
Przegląd Prasy
Patronat
Medialny
Po godzinach
  Slowka.pl
Słówka na email
Język angielski
Język niemiecki
Język francuski
Język włoski
Język hiszpański
Język norweski
Język japoński
Język rosyjski
Gramatyka
Rozmówki

Scenariusz dnia sportu

Pracuję w Liceum Ogólnokształcącym, uczę wychowania fizycznego oraz jestem opiekunem Samorządu Szkolnego. Jak co roku, gdy przychodzi czerwiec, stoję przed dylematem jak zorganizować Dzień Sportu aby młodzież chciała się bawić. Pomysł, który zrealizowałam okazał się trafiony i świetnie bawiła się cała szkoła (nauczyciele i młodzież). Zapadła decyzja, żeby na stałe wpisać ten dzień w kalendarz imprez szkolnych.
1. Zbiórka klas z wychowawcami o godzinie 8.30. Krótka informacja na temat PODCHODÓW: po losowaniu, każda klasa razem z wychowawcą wyrusza na trasę co 15 minut, otrzymują informację, że na skrzyżowaniu ulicy A i B trzeba odnaleźć następnego informatora, który przekaże co robić dalej(informator ukrywa się tak aby za szybko go nie odnaleźć i jest to osoba dobrze wszystkim znana np. przewodniczący Samorządu Szkolnego).
2. Po odnalezieniu informatora, klasa dostaje od niego kopertę, klej i nożyczki. Zadaniem ich jest skleić na kartce papieru plan trasy według której będą odszukiwać kolejne punkty kontrolne. Informator mierzy czas sklejania planu i po prawidłowym wykonaniu zadania pozwala szukać punktu kontrolnego nr 2, który jest zaznaczony na planie.
3. Takich punktów kontrolnych zrobiliśmy 10. Na każdym punkcie była osoba z Samorządu Szkolnego, która przekazywała zadanie jakie klasa ma wykonać i na odwrocie sklejonego planu były zapisywane wyniki lub składany podpis, że klasa się wstawiła na danym punkcie. Utrudnieniem było, że osoba z punktu kontrolnego była ukryta i trzeba było ją odnaleźć aby się dowiedzieć coś o zadaniu. Zadania były różne do wykonania np. sportowe, muzyczne i taneczne, testy wiedzy z poszczególnych przedmiotów i wiedzy ogólnej o świecie.
4. Meta została zorganizowana nad jeziorem, gdzie było przygotowane ognisko. Klasy, które dotarły do mety miały zapisany czas przybycia. W oczekiwaniu na pozostałych, można było sobie upiec kiełbasę, pograć w siatkówkę, w piłkę nożną lub inne zabawy sportowe. Kiedy byli obecni już wszyscy, nastąpiło przedstawienie niektórych zadań np. ułożonych po drodze piosenek. Jury składające się z nauczycieli nie mających wychowawstwa, oceniało zadania i przeliczało punkty. Klasa, która wygrała miała ufundowane przez Samorząd Szkolny i Radę Rodziców desery lodowe.

Myślę, że tak spędzony dzień w szkole jest bardzo pożyteczny i można wymienić w paru punktach jego plusy:
1. Integracja klasy, nauczycieli, szkoły.
2. Poznawanie własnego środowiska i okolic.
3. Rozwijanie nawyku spędzania czasu wolnego na powietrzu - rekreacja.
4. Rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie.
5. Wykorzystanie wiedzy do rozwiązywania powierzonych zadań.
6. Odkrywanie własnych talentów i umiejętności.

Życzę miłej zabawy i udanego dnia.

Opracowanie: Małgorzata Wesoły


 
  Barometr
1 2 3 4 5 6  
Średnia ocena: 6Ilość głosów: 1

Szukaj autora i tytuł
Ostatnio dodane materiały
Najczęściej zadawane pytania
Zasady publikacji 
Zobacz jak wygląda zaświadczenie o publikacji Twoich materiałów
  Twoje konto
Zaloguj się
Załóż konto
Zapomniałem hasła
  Forum
Nauczyciel - awans zawodowy
Matura
Korepetycje
Ogłoszenia - kupię, sprzedam, oddam