AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Matura, egzamin na studia : 
Matura, egzamin na wyższe uczelnie ... 
Idˇ do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idˇ do strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3
Licencjat zaocznie w Warszawie. Jaka uczelnia
Autor: grzegorzkk (IP zapamiętane)
Data: 13 paź 2014 - 07:31:11

Witam. Na jakiej uczelni w Warszawie warto jest obecnie studiować zaocznie ?
Interesują mnie przede wszystkim dwa kierunki:
administracja
dziennikarstwo i komunikacja społeczna
Czy ktoś z Was może to studiuje? Jak wrażenia?

Re: Licencjat zaocznie w Warszawie. Jaka uczelnia
Autor: Lelka (IP zapamiętane)
Data: 14 paź 2014 - 07:17:11

Ja wprawdzie już jestem po studiach ale mogę Ci napisać gdzie sama studiowałam ( Warszawa).
Na Wyższej Szkole Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie:
dobrauczelnia.pl/studia-licencjackie - tutaj jest ich strona www tak więc możesz sobie przejrzeć ich kierunki.
Wybrałam administrację.
Jestem zadowolona ponieważ uczyliśmy się w zasadzie samych konkretów. Wykładowcy różni - niemniej zawsze dało się z nimi dogadać.

Autor: DianaXOXO (IP zapamiętane)
Data: 16 paź 2014 - 19:09:10

Ja też właśnie studiuję na tej uczelni, jestem na 3 roku studiów licencjackich. Na początku nie bardzo chciałam iść na uczelnię prywatną, wiadomo jakie krążą na ich temat opinie, ale teraz nie żałuję wyboru, bo to wcale nieprawda, że niczego się nie uczymy. Wiadomo, że w czasie sesji trzeba przysiąść nad książką, bo może być niefajnie. Ale przynajmniej uczymy się przydatnych rzeczy, a nie jakichś dyrdymałów, jak znajome, które kończą UW. Zresztą zawsze są drugie terminy.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2014-10-17 16:11 przez DianaXOXO.

Autor: misiekx (IP zapamiętane)
Data: 20 paź 2014 - 07:53:29

No na pewno jeśli chcesz iść na dziennikarstwo to ważne będą Twoje predyspozycje. Musisz się tym interesować. To jest najważniejsze.
Generalnie nie ma obecnie różnicy pomiędzy studiami prywatnymi i państwowymi. Pracodawca i tak patrzy się bardziej na Twoje umiejętności i doświadczenie.
To jest najważniejsze.

Autor: ecoodon95 (IP zapamiętane)
Data: 22 paź 2014 - 23:36:46

ja studiowałam dziennikarstwo na UW i nie polecam samego kierunku, ale na uczelni i wykładowcy i zajecia byly ciekawe. wybierz tylko jakąś specjalność, która ma później szerokie zastosowanie na rynku pracy, bo z pracą jest naprawdę ciężko.

Autor: Lelka (IP zapamiętane)
Data: 27 paź 2014 - 07:12:14

Czemu nie polecasz tego kierunku?
Ja zastanawiałam się nad nim swego czasu ale w końcu tak jak pisałam wcześniej wybrałam administrację.
Dziennikarstwo studiuje natomiast moja siostra cioteczna ( też na WSIZiA w Wawie).
Jest zadowolona. Wprawdzie trzeba mieć do tego smykałkę, lubić pisać i to umieć ale ona jest w tym dobra. Ma już kilka artykułów w niektórych czasopismach.

I wydaje mi sie,że mniej nauki niż ja miałam.

Autor: grzegorzkk (IP zapamiętane)
Data: 28 paź 2014 - 07:43:57

Wow. Nie sądziłem,że temat tak się rozwinie. Dzięki za wszystkie merytoryczne wypowiedzi. WSIZiA również brałem pod uwage ponieaważ znajomy polecał. Chyba powoli zaczynam się do niej przekonywać.
Dziennikarstwo szczerze powiedziawszy bardziej mnie interesuje i wydaje mi się,że na pewno jest to bardziej rozwijający kierunek tak wiec pewnie zdecyduję się właśnie na te studia.

Autor: Provernita2521 (IP zapamiętane)
Data: 26 lis 2014 - 21:03:24

Jeśli chodzi o te dwa kierunki to chyba poleciłabym Ci Collegium Civitas. Szkoła prywatna, ale ma dobrą renomę jeśli chodzi o kierunki humanistyczne, tryb zaoczny oczywiście jest, ponadto jak większość prywatnych uczelni pomaga studentowi w znalezieniu pracy. UW nie polecam, sama byłam, jeśli chodzi o zaoczne to naprawdę nic specjalnego.

Autor: Tadzio_Norek (IP zapamiętane)
Data: 01 gru 2014 - 02:56:23

A ja zaoczne studia na UW właśnie na tym kierunku wspominam bardzo sympatycznie. I wcale nie należałem do grona bumelantów, którzy chcieli się tylko prześliznąć i zdobyć papierek smiling smiley Może to szczęście?

Autor: Naranreaa (IP zapamiętane)
Data: 11 gru 2014 - 19:55:05

Mam podobnie jak osoba wyżej, tyle, że ja jeszcze w trakcie studiów winking smiley Sympatyczna atmosfera, a jak ktoś chce się czegoś nauczyć, to się nauczy. Jeśli chodzi o cenę to może średnio, ale to w końcu zaoczne.

Autor: OneCleora2226 (IP zapamiętane)
Data: 14 gru 2014 - 21:28:46

Ja studiowałam na Koźmińskiego. Polecam uczelnię, niezależnie od trybu, bardzo dba o studentów, a przede wszystkim zapewnia im dobry start- praktyki, staże, często profesorowie sami nas informowali, że jest miejsce tu i tu. Prędzej czy później każdy z nas coś znalazł.

Autor: mareki77 (IP zapamiętane)
Data: 15 gru 2014 - 14:14:02

Jest wielu znakomitych dziennikarzy bez studiów w tym kierunku. Do tego trzeba mieć talent a nie papierek.

Autor: PROMILLARD80 (IP zapamiętane)
Data: 17 gru 2014 - 16:40:03

Dla mnie UW to też znakomity wybór popieram w zupełności tych, którzy już o tym wspominali. Wykładowcy i prowadzący nie robią większych problemów atmosfera na uczelni jest bardzo przyjazna. Z czystym sercem polecam.

Autor: wes79 (IP zapamiętane)
Data: 10 lut 2015 - 21:36:18

Przede wszystkim dobrze byłoby sprecyzować- zaocznie na państwowej, czy na prywatnej? Bo to, że zaocznie, w dzisiejszych czasach samo w sobie jest dobrym wyborem- zdobywasz doświadczenie, ale też się uczysz. Lepszy start...

Autor: wes79 (IP zapamiętane)
Data: 10 lut 2015 - 21:38:26

A co do samego kierunku: moim zdaniem po każdym kierunku ciężko jest z pracą, wyjątkiem jest chyba tylko medycyna i stomatologia.Ale to akurat nie dziwi. Więc potrzebny nie tylko papier, ale przede wszystkim doświadczenie właśnie.

Autor: spiksu (IP zapamiętane)
Data: 13 lut 2015 - 15:17:48

Pamiętajcie studenci, że to nie skończenie studiów wam zapewni właśnie jakąś godną pracę tylko po prostu jest to wasze własne doświadczenie. Dlatego po prostu lepiej już na studia iść na zaoczne z tego to powodu, że można się uczyć i zdobywać doświadczenie

Autor: tamara5 (IP zapamiętane)
Data: 27 mar 2015 - 12:53:04

Święta prawda ja się pod tym podpisuję : ) w sumie ja jakoś się też dziwię bo akurat czasem moi znajomi po prostu idą na te dzienne a jak ja się ich pytam co porabiasz w życiu jak Ci leci to oni mi wtedy odpowiadają przecież ja jeszcze studiuję nie muszę pracować..Nic bardziej mylnego jakbym ja znalazł odpowiednią prace to już nawet bym nie pracował hee

Autor: Eweliina19 (IP zapamiętane)
Data: 15 maj 2015 - 09:31:07

A gdzie można na prawo? winking smiley

Autor: Basiunia888 (IP zapamiętane)
Data: 16 maj 2015 - 18:17:29

No ja po dłuższym namyśle chciałabym odpowiedzieć jak najpoważniej na to pytanie, ale jakoś nie mogę się oprzeć, żeby nie napisać w odpowiedzi: wszędzie można na prawo, chyba, że jest zakaz ruchu w tym kierunku i trzeba prosto lub w lewo.

Autor: Staremjęste (IP zapamiętane)
Data: 11 cze 2015 - 09:51:18

W Warszawie bym nie chciał studiowwać. Koszty utrzymania tam są bardzo duże. To co bym np. zarobił w pracy na cały etat jako student bym wydał na czesne i na mieszkanie jakieś wynajęcie pokoju. Nie podobało mi się by to i jakoś po prostu byłoby to mało korzystne..Lepsze miejsca mniejsze.

Idˇ do strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.