AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Matura, egzamin na studia : 
Matura, egzamin na wyższe uczelnie ... 
IdĄ do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
IdĄ do strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: Kursy maturalne z języków obcych online
Autor: HiperHertha79 (IP zapamiętane)
Data: 16 sie 2014 - 17:46:04

Matura to zupełnie inne wymagania niż standardowe zdolności komunikacyjne. Rozmowy przez Skype są dobre dla podszkolenia umiejętności mówienia, ale na maturze się nie przydadzą, bo to wymaga jedynie nauczenia się schematów.

Autor: misiekx (IP zapamiętane)
Data: 20 sie 2014 - 13:06:20

Osobiście jestem zdania,ze najskuteczniejszy będzie kurs, który wymaga kontaktu z inną osobą. Nie mam zaufania do kursów online ponieważ jestem zdania,że nie da się dzięki nim opanować zdolności konwersacji albo gramatyki na zadowalającym poziomie.
Najskuteczniejsze są zajęcia indywidualne z nauczycielem albo w niewielkiej grupie ( tak do max 5 osób). Uwaga nauczyciela nie jest wtedy rozproszona.
Aktualnie można się na nie zdecydować w tej szkole językowej: http://www.gdansk.mobileenglish.pl - prowadzi ona takie kursy językowe na terenie całej Polski.

Autor: Franklyn79 (IP zapamiętane)
Data: 03 paź 2014 - 15:29:28

Zdecydowanie najlepsze są zajęcia w grupie, ale kursy online świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie, albo dla osób, które nie mają czasu na normalne kursy.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2014-10-03 15:29 przez Franklyn79.

Autor: ecoodon95 (IP zapamiętane)
Data: 22 paź 2014 - 23:26:20

ja też korzystałem z takiego kursu, w tej o której tu mowa szkoliła się koleżanka i z tego co wiem była bardzo zadowolona a maturę zdała bez problemu. chociaż i tak ten maturalny język jest strasznie usztywniony, tylko na potrzeby rozwiązania testu.

Autor: Provernita2521 (IP zapamiętane)
Data: 26 lis 2014 - 21:06:03

Osobiście nie polecam czegoś takiego jak nauka języków obcych przez internet, obojętnie czy to kurs, korepetycje czy nauka z native speakerem. Internet jest dobry tylko do samodzielnego podszkolenia się, ale nie kompleksowej nauki.

Autor: OneCleora2226 (IP zapamiętane)
Data: 14 gru 2014 - 21:32:42

Podobnie jak osoba wyżej raczej nie polecam. Brałam udział w czymś takim- kurs był interaktywny (online) + właśnie rozmowy przez Skype'a; ciężko było mi się zmotywować, a czasem nawet ciężko było się porozumieć (zwyczajnie dogadać).

Autor: spiksu (IP zapamiętane)
Data: 13 lut 2015 - 15:30:36

A ktoś już brał w tym udział ? Jest to w miarę znośne ? Bo słyszałem wiele różnych opinii, że po prostu tutaj nie jest aż tak kolorowo jak się piszę. Po prostu nie wiem co o tym sądzą ludzie którzy już z tego korzystali i może są tutaj tacy czy jednak raczej nie ?

Autor: madziak879 (IP zapamiętane)
Data: 16 lut 2015 - 19:01:57

Nie brałem w tego typu przedsięwzięciach udziału..Chociaż z tego co się orientuję bardzo dobrze jest dobrze po prostu korzystać z jakiegoś skyjpa do nauki języka angielskiego tylko czasem ciężko jest właśnie trafić na kogoś normalnego do rozmowy przez neta..Bo tutaj same świry a dziewczyny nie chcą rozmawiać

Autor: Kirto (IP zapamiętane)
Data: 01 mar 2015 - 12:38:28

Korzystałem także z takiego kursu, sądzę jednak, że nauka samemu (jeżeli ma się chęci) wypada lepiej. Najlepiej jest mieć znajomego z dobrą znajomością angielskiego, zawsze pomoże szybko coś wyjaśnić.

Autor: tamara5 (IP zapamiętane)
Data: 27 mar 2015 - 12:54:42

Online o tym jeszcze nie słyszałem ale tutaj nie jest to aż do końca takie dobre z tego chyba powodu, że tutaj brakuje jakiejś takiej normalnej rozmowy z nauczycielem czy coś takiego..Jak do tego wszystkiego dojdzie to po prostu nawet będzie coś takiego iż nauczyciele normalnych przedmiotów będą chcieli je realizować zdalnie..

Autor: kinGG (IP zapamiętane)
Data: 07 kwi 2015 - 17:44:03

Wszystko zdalnie i wszystko przez Internet..A gdzie tutaj jest jakaś więź po prostu międzyludzka..To już bardzo mocno zanika i tego się mało kiedy praktykuję..Mi się to bardzo nie podoba i wolę zdecydowanie uczyć się języka w tradycyjny sposób taki, że właśnie z nauczycielem typowo face to face

Autor: millus (IP zapamiętane)
Data: 16 kwi 2015 - 12:55:59

Nie jestem przekonany o skuteczności takich kursów, ale zawsze lepiej więcej się uczyć niż mniej. Pytanie tylko o koszty, bo nad tym trzeba się zastanowić, czy się to opłaca w ostatecznym rozrachunku. Może się okazać, że to nie jest optymalne rozwiązanie.

Autor: proffesoro (IP zapamiętane)
Data: 28 kwi 2015 - 09:15:42

To bardzo dobre rozwiązanie dla maturzystów, którzy mają przecież mnóstwo nauki, a czasu niewiele. Zamiast gdzieś dojeżdżać i tracić cenny czas mogą się uczyć on-line. Takie rozmówki i kontakt z językiem to najlepsza forma nauki i przełamania bariery językowej.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2015-04-28 09:16 przez proffesoro.

Autor: Muzykon (IP zapamiętane)
Data: 28 kwi 2015 - 09:27:30

Teraz się dopiero uczycie maturzyści ? Czy to nie jest za późno..Przecież trzeba było się uczyć całe 3 lata. Matura to nie jest tylko to, że przez jeden rok się człowiek będzie przygotowywał. Trzeba systematycznie było się uczyć by odpowiednio podejść do egzaminu końcowego. Rozumiecie co mam na myśli metoda małych kroczków?

Autor: Basiunia888 (IP zapamiętane)
Data: 16 maj 2015 - 18:12:43

No takie kursy-rozmówki on-line to chyba nie głupie rozwiązanie. Może być bardzo przydatne właśnie w nauce języka i przełamywaniu barier. Jak nie jest zbyt drogi to myślę, że warto.Na pewno bardziej pomoże niż zaszkodzi.

Autor: basiula1 (IP zapamiętane)
Data: 30 maj 2015 - 10:18:20

Jest to nowatorska metoda i mozliwe , że u pewnej części uczacych sie sprawdza. Ale nie zapominajmy , że do pracy samodzielnie , w domu , do zajęc dowolnie przekładanych mobilizujemy sie o wiele słabiej. Nie ma terminów ścisłych , nie ma rywalizacji.

Autor: basiula1 (IP zapamiętane)
Data: 30 maj 2015 - 10:21:26

millus Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Nie jestem przekonany o skuteczności takich
> kursów, ale zawsze lepiej więcej się uczyć niż
> mniej. Pytanie tylko o koszty, bo nad tym trzeba
> się zastanowić, czy się to opłaca w ostatecznym
> rozrachunku. Może się okazać, że to nie jest
> optymalne rozwiązanie.
Bez odpowiednich kosztów żadna nowatorska technika nie ma prawa bytu. Pierwszym odruchem jest promocja , dla zachęty , a poźniej już windowanie ceny dla podwyzszenia wartości produktu.Więc lepiej sie zastanowic , w co sie inwestuje , moze coś na probę?

Autor: czekoladka666 (IP zapamiętane)
Data: 19 sie 2015 - 22:13:27

Tak, możliwość nauki z domu jest rzeczywiście fajnym pomysłem, przede wszystkim ze względu na wygodę działania. Możesz odbyć kurs "w kapciach" przed monitorem komputera. Nie wiem natomiast, czy jest to korzystne ze względu na jakość kształcenia - dodatkowy szum informacyjny zawsze jest kłopotem.

Autor: kaczka23 (IP zapamiętane)
Data: 31 paź 2015 - 00:53:50

Jakoś mnie nie przekonują kursy online. Może dlatego, że muszę coś zobaczyć, dotknąć itp. żeby to zrozumieć. Tradycyjne sposoby najlepsze.

Autor: olka90 (IP zapamiętane)
Data: 18 paź 2016 - 14:54:50

Powiedzcie mi, bo teraz znalazłam na [www.lang.com.pl] fajny kurs, gdzie miesiąc za darmo jakby 'przygotowania' do takiej prawdziwej nauki. Myślę, czy nie wysłać na to mojej córki przed maturą, warto? Angielski u niej siedzi dość średnio a przy rekrutacji na jej kierunek jest jednym z liczonych przedmiotów.

IdĄ do strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.