AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Matura, egzamin na studia : 
Matura, egzamin na wyższe uczelnie ... 
Idˇ do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idˇ do strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 5 z 6
Re: Czy warto dzisiaj studiować na kierunkach humanistycznych?
Autor: Pannaxyz (IP zapamiętane)
Data: 15 lip 2015 - 22:29:00

Do kierunków humanistycznych należą:

Archeologia
Dziennikarstwo i PR
Etnologia
Filozofia
Historia
Historia sztuki
Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo
Italianistyka
Judaistyka
Ochrona dóbr kultury
Retoryka stosowana
Rosjoznawstwo
Studia wschodnioeuropejskie
Wiedza o teatrze
Wschodoznawstwo
Kulturoznawstwo
Jest w czym wybierać:-)

Autor: Ommyr (IP zapamiętane)
Data: 21 lip 2015 - 19:14:32

Witam, Powiem od razu NIE, nie warto na prawdę jest za dużo takich kierunków i nie ma po tym pracy, lepiej informatyczne lub techniczne.

Autor: mariparii (IP zapamiętane)
Data: 22 lip 2015 - 23:02:02

Katowanie się studiami ścisłymi nie ma sensu. Jeśli ktoś jest humanistą to na siłę z niego ścisłowca się nie zrobi. Dla mnie studia ekonomiczne były udręką i żałuje, że je zrobiłem, bo i tak nie wyobrażam sobie pracy w tym zawodzie i zmarnowałem tylko czas.

Autor: viibranco (IP zapamiętane)
Data: 23 lip 2015 - 11:47:46

Kierunki humanistyczne dają takie same perspektywy rozwoju i pracy jak kierunki ścisłe. Nie ma już kierunku gwarantującego i zapewniającego pracę, tak więc cokolwiek się nie wybierze perspektywy pracy są niestety podobne. Teraz liczy się już tylko doświadczenie.

Autor: sylwek9990 (IP zapamiętane)
Data: 24 lip 2015 - 10:02:53

Warto. Bo każdy lubi coś innego, coś innego jest jego pasją. patrzenie na życie w kategoriach - muszę to studiować, bo jest modne i będę miał po tym pracę jest bardzo złym podejściem. Trzeba cieszyć się życiem i rozwijać swoje pasje, a praca na pewno się znajdzie - znajdą ją ci ludzie, którzy są zadowoleni z życia i wszędzie widzą okazję do radości. Do takiego podejścia zachęcam smiling smiley

Autor: opakuna (IP zapamiętane)
Data: 10 sie 2015 - 14:41:24

Wegług mnie jeśli coś naprawdę lubisz i jesteś w tym dobra to warto. Idąc na studia, które cię nie interesują szybko się znudzisz.

Autor: DianaXOXO (IP zapamiętane)
Data: 28 sie 2015 - 08:48:07

Niby tak ale jak jest z pracą po nich każdy wie.Nie dają takich dobrych perspektyw na rozwój osobisty tak więc poważnie bym sie na Waszym miejscu zastanowiła. Lepiej jest moim zdaniem iśc na coś konkretnego co da nam dobre wykształcenie oraz perspektywy na przyszłość.Możecie zastanowić się na przykład nad ksiegowośćią. Nawet księgowy po studium ma większe perspektywy na rozwój niż osoba po studiach humanistycznych.Możecie sobie zerknąć tutaj:
www.postawnaswoim.pl - na stronie macie mniej więcej opisane czym zajmuje się księgowa.Jakie ma obowiązki.

Autor: lamaaa (IP zapamiętane)
Data: 29 sie 2015 - 10:57:58

Wiadomo, że lepiej skończyć studia techniczne, ale nie każdy ma do tego odpowiednie predyspozycje. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania ma ciekawe kierunki techniczne, mnie zainteresowało szczególnie budownictwo - [www.wseiz.pl] choć można znaleźć tam również inżynierię produkcji, architekturę wnętrz, projektowanie mody. Jeżeli zastanawiacie się nad studiami prywatnymi, warto wziąć pod uwagę tę uczelnię.

Autor: Marta38 (IP zapamiętane)
Data: 14 paź 2015 - 01:19:26

Wszystko zależy od tego, co i gdzie się studiuje. Wiadomo, że studia w Pcimiu Dolnym będą miały inny poziom niż studia w Warszawie. Wszystko trzeba rozpatrywać ze znajomością kontekstu. Kontekst jest taki, że na rynku jest popyt na humanistów, jednak nie na wszystkich. Na szczęście dzisiaj coraz bardziej popularne stają się uczelnie kierunkowe, jak chociażby [www.wszop.edu.pl] Po takich studiach nie ma problemu z pracą, bo mało szkół wyższych kształci aż taki ukierunkowanych specjalistów.

Autor: oskarr85 (IP zapamiętane)
Data: 15 paź 2015 - 12:15:19

Nie warto obecnie studiować kierunków humanistycznych chyba, że planujecie karierę w edukacji i macie szansę na taką pracę. Jeśli wybierzecie taki kierunek to na 90% nie będziecie pracować w zawodzie i będziecie mieć problem ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy - przekonało się o tym już wielu humanistów, także nie popełniajcie ich błędów.

zapraszam na forum policyjne [www.forumpolicyjne.com.pl]

Autor: Paptyka (IP zapamiętane)
Data: 31 paź 2015 - 16:00:29

Na pewno w jakimś sensie warto studiować na kierunkach humanistycznych . ale prwda jest taka ,ze bardziej wzięte są kierunki inż. oraz medyczne. Moja kolezanka np. skończyła studia na WSF ( wyższa szkoła fizjoterapii we Wrocławiu ), konkretnie fizjoterapie I z pracy jak i z płacy jest bardzo zadowolona.

Autor: egnad (IP zapamiętane)
Data: 30 gru 2015 - 11:50:24

Warto : )

Autor: icouse (IP zapamiętane)
Data: 07 cze 2016 - 18:08:40

wydaje mi się że tylko debile idą na studia humanistyczne

Clash of Clans Hack

Autor: ania_green (IP zapamiętane)
Data: 09 cze 2016 - 17:18:59

Warto jeśli ma się zainteresowania w tym kierunku.
Na pewno więcej możliwości dadzą studia biznesowe tego typu: [studia.elab.edu.pl]
Jednak nie każdy rodzi się finansistą i biznesmenem smiling smiley

Autor: ela.paluszek (IP zapamiętane)
Data: 16 cze 2016 - 14:55:25

Jeśli Cię to interesuje, to warto!

Autor: pietruszka55 (IP zapamiętane)
Data: 26 cze 2016 - 11:25:35

Moim zdaniem w ogóle nie warto studiować. Lepszą opcją w dzisiejszych czasach jest posiadanie konkretnego zawodu dlatego myślę, że zamiast liceum ogólnokształcącego lepiej jest wybrać np. szkołę zawodową. Zespół Szkół LOGIZ z Białegostoku ma bardzo ciekawą ofertę, warto się zainteresować: [logiz.edu.pl].

Autor: ksiegowa zuzia (IP zapamiętane)
Data: 04 lip 2016 - 13:56:08

patrząc z perspektywy rynku pracy to lepiej pójść na studia techniczne. ale niestety nie każdy czuje się w takich kierunkach dobrze. a tez pojść na cos co nas kompletnie nie interesuje to tez nie jest dobre rozwiązanie. Ostatnio własnie ten sam problem poruszałam z moją księgowa. Wałbrzych to miasto w którym skończyłam szkolę i obecnie pracuje i tez jest w nim dużo humanistów którzy nie mają zatrudnienia. Może po studiach humanistycznych po prostu trzeba szukac pracy w wiekszych miastach.

Autor: Mozza (IP zapamiętane)
Data: 15 lis 2017 - 17:17:51

Autor: jacklynnvern (IP zapamiętane)
Data: 03 sty 2018 - 10:45:58

Idˇ do strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 5 z 6

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.