AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Matura, egzamin na studia : 
Matura, egzamin na wyższe uczelnie ... 
Idˇ do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idˇ do strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 3 z 6
Re: Czy warto dzisiaj studiować na kierunkach humanistycznych?
Autor: Telma76 (IP zapamiętane)
Data: 18 sie 2014 - 10:56:20

Humaniści są potrzebni, a ja zawsze powtarzam , żeby robić w życiu to , co jest naszą pasją, choć wiadomo, że nie jest to do końca możliwe to w mniejszym lub większym stopniu pomimo wszystko możliwe jest i moim zdaniem jeżeli ktoś wie, że będzie się spełniał właśnie jako humanista to nic nie stoi na przeszkodzie , by to właśnie robić smiling smiley

Autor: darequ (IP zapamiętane)
Data: 29 sie 2014 - 11:40:48

Chyba tylko dziennikarstwo warto tak myślę

Autor: fd1337 (IP zapamiętane)
Data: 30 wrz 2014 - 23:05:16

Hej, myślę że edukacja w każdym kierunku jest potrzebna, po humanistyce można zostać np. copywriterem co jest pracą dość atrakcyjną moim zdaniem. W moim przypadku jednak chęć podróżowania wygrała winking smiley idę na [www.wsb.pl]

Autor: Franklyn79 (IP zapamiętane)
Data: 03 paź 2014 - 15:23:58

Podobno dziennikarstwo, to nieciekawy kierunek. Za wielka konkurencja. Lepiej iść na humanistykę, a później zrobić policealne w kierunku dziennikarstwa.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2014-10-03 15:25 przez Franklyn79.

Autor: Provernita2521 (IP zapamiętane)
Data: 26 lis 2014 - 21:08:45

Teoretycznie niezbyt opłaca się w tych czasach studiowanie humanistyki, ale powiem z własnego doświadczenia (studiuję kulturoznawstwo, wcześniej stosunki międzynarodowe) że wystarczy często być pracowitym i zakręcić się odpowiednio, a pracodawcom jednak naprawdę bardziej zależy na doświadczeniu.

Autor: Tadzio_Norek (IP zapamiętane)
Data: 01 gru 2014 - 02:52:54

Studiować się opłaca, ale właśnie studiować, a nie "studiować". Szukać stażów, praktyk, rozwijać się, pasjonować swoją dziedziną. Mieć wiedzę i umiejętności, a nie tylko papierek. To klucz do sukcesu.

Autor: Naranreaa (IP zapamiętane)
Data: 11 gru 2014 - 19:56:43

A ja wychodzę z założenia że nie ma pojęcia "opłaca się" czy "nie opłaca się". To jest edukacja, zawsze się opłaca, tylko od człowieka zależy co z tym zrobi. Są ludzie po politechnice i też nie mają pracy.

Autor: OneCleora2226 (IP zapamiętane)
Data: 14 gru 2014 - 21:35:59

Studia humanistyczne to według mnie już odrobinę przeżytek. Miłe, łatwe i przyjemne, ale zbyt wiele osób ma już z nich dyplom, co powoduje tylko psucie rynku. Na humanistyczne powinni iść tylko ci, którzy mają określony pomysł na siebie.

Autor: spiksu (IP zapamiętane)
Data: 13 lut 2015 - 15:31:49

Myślę, że nie warto już bo do niczego się taki humanista nie przyda nie ma on konkretnych umiejętności. Lepiej zdecydowanie iść na jakieś kierunki techniczne. Bo jeszcze jest dobrze studiować jakieś filogię angielskie lub coś w tym rodzaju. Trzymajcie się

Autor: Aude (IP zapamiętane)
Data: 15 lut 2015 - 20:29:59

To zależy od tego czego oczekujesz od studiowania na uczelni wyższej. Jeżeli twoim głównym celem jest znalezienie pracy to większość kierunków nazywanych humanistycznymi nie zwiększy twoich szans na znalezienie zatrudnienia.

Autor: Magda_19 (IP zapamiętane)
Data: 16 lut 2015 - 12:00:33

A co sądzicie o studiach prawniczych? Odkąd pamiętam interesowałam się prawem, w liceum miałam fakultet historyczno-prawniczy, a dodatkowo zapisana byłam na kółko prawnicze (uczyliśmy się tam o podstawach prawa). Co prawda maturę mam dopiero w maju, ale codziennie przygotowuje się do rozszerzonych egzaminów z wiedzy o społeczeństwie i historii. Myślicie, że te egzaminy wystarczą by dostać się na prawo? Myślałam nad kilkoma uczelniami, ale chyba zdecyduję się na tą - [prawowroclaw.edu.pl]. Nie ukrywam, że chciałabym poznać Waszą opinię na temat tej szkoły wyższej. Może kojarzycie? smiling smiley

Autor: karkus55 (IP zapamiętane)
Data: 17 lut 2015 - 09:38:19

Moim zdaniem najbardziej opłacalne pod względem szans na rynku pracy jest połączenie studiów humanistycznych (np. filologia obca) ze studiami bardziej ścisłymi (np. ekonomia). Takie połączenie zawsze jest mile widziane u pracodawców, przynajmniej biorąc tak wynika z mojego doświadczenia.

Autor: Naranreaa (IP zapamiętane)
Data: 19 lut 2015 - 08:38:33

Filologia obca to może jeszcze być jak angielska i jakiś kierunek techniczny no ale nie wiem czy tutaj postawić na ekonomię czy po prostu może lepiej na takie coś jak właśnie Informatyka czy Automatyka i Robotyka. Tutaj filogia może się przydać i będą bardziej patrzyli pracodawcy na to, że po prostu się skończyło 2 kierunki.

Autor: alexandraola (IP zapamiętane)
Data: 22 mar 2015 - 19:03:50

tez uważam że warto. kierunki humanistyczne zapewniają wiedzę z bardzo szerokiego zakresu i wszystko zależy od tego jak każdy student to wykorzysta później.

Autor: zbarryy (IP zapamiętane)
Data: 01 kwi 2015 - 20:21:36

Trudno wrzucać wszystkie kierunki humanistyczne do jednego worka. Trzeba też za każdym razem sprawdzić jak wygląda rozkład zajęć. Jeżeli połowa przedmiotów to "Historia czegoś tam..." albo "Teoria czegoś tam..." to nie najlepiej to wróży. Liczy się też kadra wykładowcza, jedni wykładowcy potrafią jakoś ukierunkować studenta i zaciekawić go danym zagadnienie, a inni sprawiają wrażenie jakby byli tam za karę.

Autor: Kamasznik (IP zapamiętane)
Data: 02 kwi 2015 - 14:14:18

Będę trochę brutalny ale według mnie nie opłaca się studiować na tych humanistycznych kierunkach z tego powodu iż w naszym kraju jest za dużo niestety tych humanistów przecież..Wystarczy spojrzeć w takie statystki na uczelni czy nawet w urzędach pracy - najwięcej bezrobotnych po humanistycznych kierunkach

Autor: jolka112 (IP zapamiętane)
Data: 16 kwi 2015 - 17:17:18

Taka jest smutna prawda przecież..Ile ja to już mam znajomych kolezanek co sobie super ładnie radziły na studiach u siebie tych humanistycznych a jak się skończyły studia i czas było wracać do domu po magistrze to nie miały co ze sobą zrobić niestety..Tylko klepały jak to się mówi biedę bo pracy w tym zawodzie nie mogą do dzisiaj znaleźć.

Autor: crejzol (IP zapamiętane)
Data: 16 kwi 2015 - 21:13:54

W kontekście sytuacji na rynku pracy odpowiedź jest jedna i oczywista - NIE. Musimy jednak zdać sobie sprawę z tego, że nie wszyscy studiują dany kierunek ze względów zawodowych. Czasami studia mają pomóc w pogłębieniu wiedzy na dany temat, którym ktoś się pasjonuje.

Autor: gierski (IP zapamiętane)
Data: 20 kwi 2015 - 19:31:19

Kiedyś był szał na kierunki humanistyczne, gdy okazało się, że osób, które pokończyły takie studia jest za dużo. To zaczęło się opłacać stawiać na kierunki ścisłe, ale to też nie jest tak do końca. Niedługo będzie za dużo osób, które pokończyły kierunki ścisłe.

Autor: gierski (IP zapamiętane)
Data: 20 kwi 2015 - 19:32:29

Kiedyś był szał na kierunki humanistyczne, gdy okazało się, że osób, które pokończyły takie studia jest za dużo. To zaczęło się opłacać stawiać na kierunki ścisłe, ale to też nie jest tak do końca. Niedługo będzie za dużo osób, które pokończyły kierunki ścisłe.

Idˇ do strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 3 z 6

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.