AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Matura, egzamin na studia : 
Matura, egzamin na wyższe uczelnie ... 
Idˇ do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idˇ do strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 2 z 6
Re: Czy warto dzisiaj studiować na kierunkach humanistycznych?
Autor: ECOBOZYSLAWA87 (IP zapamiętane)
Data: 23 maj 2014 - 15:40:14

Według mnie w dzisiejszych czasach warto studiować na kierunkach ścisłych lub typowo zawodowych np. spawacz, tokarz, takie kierunki zanikają, a samych humanistów jest naprawdę cała masa,także ja bym sobie odpuściła, chybaże to Twoja pasjatongue sticking out smiley

Na szczescie pracuje cale zycie, na szczescie musze pracowac caly czas a tu http://pomocrodzinie.blog.se/ na pewnoe sie przyda mojej rodzinie BEZ tego nie wiem jakbysmy staneli

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2015-06-23 18:47 przez ECOBOZYSLAWA87.

Autor: bogdana77 (IP zapamiętane)
Data: 28 maj 2014 - 21:57:02

Dokładnie, same studia właściwie nic nie dają poza papierkiem, zresztą nieraz nic nie znaczącym. Najważniejsze jest doświadczenie i posiadane umiejętności. Ale po socjologii nawet na dobrej uczelni ciężko cokolwiek znaleźć. Co innego prawo, które jest kierunkiem humanistycznym (choć taka logika dla mnie zbyt humanistyczna nie była), ale właściwie mało jest osób bezrobotnych po tym kierunku. Najważniejsza jest pasja.

Chcesz wiedzieć wszystko na temat zdrowego żywienia i diet? Wejdź na tego bloga http://ludwikarestauracyjnie.blox.pl/html , a znajdziesz tam mnóstwo przydatnych porad!

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2015-05-31 20:29 przez bogdana77.

Autor: VellaWawa80 (IP zapamiętane)
Data: 29 maj 2014 - 11:36:08

Ja kierunek humanistyczny bym sobie odpuściła, bo pewnie po tym kierunku nie będzie pracy podobnie, jak po ekonomii, czy innych tego typu kierunkach, jeżeli już studiować coś humanistycznego to może ewentualnie jakiś język obcy jedynie..

poszukujecie pomysłów na aranżacje swoich wnętrz http://apoczwara.soup.io/post/518715278/Co-na-to-specjalista zapraszam na mojego bloga znajdziecie tu mnóstwo porad inspiracji i zdjęć

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2015-06-23 11:33 przez VellaWawa80.

Autor: Prusnalka (IP zapamiętane)
Data: 02 cze 2014 - 21:26:51

To wszystko zależy, moim zdaniem nie ma reguły, bo jednak każdy z nas jest inny i nawet po socjologii może się odnaleźć jako menadżer. smiling smiley Nie no to byl oczywiiście żart, ja też dziś wybrałabym jakąś rechunkowość lub bezpieczeństwo narodowe, bo poza wszystkim pierwszy wybór stwarza jakies perspektywy. A drugi brzmi ciekawie po prostu. Zresztą dużo powstaje teraz nowych kierunków - ciekawych i moim zdaniem perspektywicznych, np.

Administracja w wymiarze sprawiedliwości
Asystent menedżera
Bezpieczeństwo lokalne i porządek publiczny
Bezpieczeństwo międzynarodowe i przeciwdziałanie terroryzmowi
Bezpieczeństwo publiczne i zarządzanie kryzysowe
E-commerce
Multimedia i grafika komputerowa
SAP - wdrażanie systemów informatycznych w przedsiębiorstwach
Global logistics
Informatyka w logistyce
Logistyka handlu i dystrybucji
Logistyka i spedycja międzynarodowa
Logistyka w małych i średnich przedsiębiorstwach
Procesy i projekty logistyczne
Biznes międzynarodowy
International business
Media i komunikacja społeczna
Public Relations w biznesie międzynarodowym
Animacja czasu wolnego
Hotelarstwo
Obsługa ruchu turystycznego i pilotaż wycieczek
Turystyka zdrowotna, SPA i wellness
International business
Media i komunikacja społeczna
Profesjonalny przedstawiciel handlowy
Psychologia w biznesie
Zarządzanie BHP
Zarządzanie przedsiębiorstwem
Zarządzanie zasobami ludzkimi

kierunki: [www.wsb.pl]

Autor: Netklemens2051 (IP zapamiętane)
Data: 05 cze 2014 - 10:34:06

Dziś żadne studia nie gwarantują pracy, bez względu czy są to studia humanistyczne czy inne, jak ktoś pasjonuje się humanistyką to niech studiuje w tym kierunku i niech robi wszystko, by osiągnąć sukces, jeżeli kogoś to nie interesuje to radziłabym sobie odpuścić takie studia..

Podobają Ci się skórzane meble? Chcesz mieć eleganckie mieszkanie? Wejdź nahttp://agachmiel.blogx.pl/2015/01/16/elegancja-pikowanych-tapicerek/. Twój dom będzie niepowtarzalny!

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2015-06-24 20:15 przez Netklemens2051.

Autor: elfingirl (IP zapamiętane)
Data: 07 cze 2014 - 03:05:12

Dzisiaj nic już nie gwarantuje pracy, także studia zawsze warto ukończyć, pod warunkiem, że nas one interesują.

Autor: Ludwik95 (IP zapamiętane)
Data: 18 cze 2014 - 11:33:52

Oczywiście, że warto. Nie każdy dobrze czuje się w przedmiotach technicznych a humaniści są również bardzo potrzebni.
Istnieje wiele kierunków, które są przyszłościowe. Na wielu uczelniach powstają nowe specjalizacje, po których specjaliści na pewno będą poszukiwani.

A jeśli chcecie się dowiedzieć, jak mądrze zarządzać projektami, za darmo, zapraszam serdecznie tutaj: http://kkowalewski.soup.io/post/572823822/Jak-m-drze-zarz-dza-swoim-projektem !!!

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2015-06-13 15:06 przez Ludwik95.

Autor: misiekx (IP zapamiętane)
Data: 20 cze 2014 - 06:15:37

Ludwik95 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Oczywiście, że warto. Nie każdy dobrze czuje się w
> przedmiotach technicznych a humaniści są również
> bardzo potrzebni.
> Istnieje wiele kierunków, które są przyszłościowe.
> Na wielu uczelniach powstają nowe specjalizacje,
> po których specjaliści na pewno będą poszukiwani.

Oczywiście,ze tak. Uczelnie nie stoją w miejscu. Dobrym przykladem jest na przykład Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu gdzie można podjąć taki kierunek jak ,,doradztwo i coaching". Jak na dzień dzisiejszy pierwsze takie studia w PL. Fakt, że głównie dla osób pewnych siebie i wygadanych, niemniej specjaliści po nim są poszukiwani ponieważ do tej pory wiedza ta była dostępna jedynie na nielicznych kursach (wiem ponieważ studiuje tam moja siostra winking smiley).

Autor: profesorski (IP zapamiętane)
Data: 23 cze 2014 - 10:23:03

Na pewno warto studiować. Przecież mając predyspozycje humanitarne nie ma sensu iść np. na studia techniczne, skoro nie ma się do tego zacięcia, a tylko myśli się p tym, że tacy specjaliści są bardziej pożądani. Po pewnym czasie stwierdzisz, że sobie nie dasz rady, albo coś no i rok pójdzie na straty.

Autor: veronicawro1023 (IP zapamiętane)
Data: 07 lip 2014 - 12:02:28

to zależy jaki kierunek humanistyczny, np prawo też jest kierunkiem humanistycznym, a na osoby po prawie jest zapotrzebowanie, może spróbuj dwa kierunki? jeden zaocznie a drugi dziennie i wtedy jakoś to pogodzisz

Mam dla ciebie sposób na naukę http://sposobnanauke.blog.pl/ Wejdź i zobacz na pewno ci pomogę!

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2015-06-24 13:48 przez veronicawro1023.

Autor: Supercandi85 (IP zapamiętane)
Data: 07 lip 2014 - 21:59:53

Ja powiem tak... oczywiście, ze bardziej pożądane na rynku pracy są osoby, które ukończyły studia na kierunku ścisłym, ale jeżeli ktoś nie umie przedmiotów ścisłych to nie moze się na politechnice katować

chciałbym przy okazji polecić wam bloga http://automatyka2.bloog.pl na którego ostatnio sie natknąłem, bardzo ciekawa tematyka polecam wszystkim jego przejrzenie

Zmieniany 3 raz/y. Ostatnio 2015-06-23 10:05 przez Supercandi85.

Autor: MANFRED79 (IP zapamiętane)
Data: 10 lip 2014 - 10:53:10

W zasadzie każdy kierunek jest dobry , jeżeli oczywiście mamy jakiś pomysł na siebie , bo w innym wypadku znalezienie pracy po takim kierunku może być nieco problemem,jeżeli humanistyka jest naszą pasją to nie rezygnujmy z niejsmiling smiley

Przy okazji pragnę zaprosić Was na blog "Pani kierownica". Dla wszystkich kobiet, które są fankami motoryzacji. http://panikierownica.blog.iwoman.pl/ Serdecznie polecam.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2015-06-22 15:19 przez MANFRED79.

Autor: CarolannXyz1727 (IP zapamiętane)
Data: 16 lip 2014 - 11:54:14

Moim zdaniem nie powinniśmy studiować na takich kierunkach, które kończymy tylko po to, by je skończyć , według mnie powinniśmy wybierać zawody, które są opłacalne, które wymagają zaangażowania i w przyszłości dają choć cień szansy na dość dobrze płatną pracęsmiling smiley

Chcesz zawitać do świata inwestycji? Dowiedz się w co opłaca się inwestować na http://swiatinwestycjiwgsylwi.bloog.pl/. Zainwestuj już dziś.

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2015-06-26 19:49 przez CarolannXyz1727.

Autor: Leanwroc84 (IP zapamiętane)
Data: 18 lip 2014 - 13:16:58

Biorąc pod uwagę dzisiejszy rynek pracy można śmiało powiedzieć, że ciężko jest znaleźć pracę po skończeniu jakiegokolwiek kierunku, choć faktycznie decydowanie większe zapotrzebowanie jest na inżynierów niż na humanistów

Zapraszam Cię do mojego bloga. Zrobiłem go tak z nudów ale też go zrobiłem po to aby wszyscy zobaczyli jaki mam talent do blogów. Czy on mi jednak wyszedł czy raczej on mi ne wyszedł. http://www.remontownia.e-blogi.pl/ Zachęcam do oceania go na żywo i na bieżąco.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2015-07-03 09:37 przez Leanwroc84.

Autor: THESYLWIA1610 (IP zapamiętane)
Data: 21 lip 2014 - 21:04:43

ProPawel93 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Moim zdaniem warto studiować na kierunkach
> humanistycznych , bowiem humaniści też są
> potrzebni w naszym społeczeństwie, co prawda
> zakończenie studiów nie gwaranntuje nam niestety
> pracy, ale myślę, że będzie to możliwe...

ja coraz częściej wątpię w to czy w ogóle warto studiować

Szukasz inspiracji modowych i informacji o hitach tego sezonu? Wejdź na tego bloga http://pokojmody.bloog.pl/id,346167347,title,Pierwsze-buty-dla-dziecka,index.html i oglądaj setki inspiracji!

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2015-07-25 15:59 przez THESYLWIA1610.

Autor: PIMEN2339 (IP zapamiętane)
Data: 27 lip 2014 - 12:02:03

Jestem zdania, że po każdym kierunku jest praca, o ile człowiek jest dobry w tym co robi. Kierunki techniczne nie gwarantują pracy. Wiele osób nawet nie wie dlaczego znalazło się na polibudzie. Myślicie, że pracodawcy chętnie wyciągają po takich ręce? A, humanista to elastyczny człowiek, który cały życie się uczy. Jeśli z takiego punktu wyjdziemy, to z pracą problemów nie będzie.

Nie wiesz jak wyposażyć swój dom? Gdzie kupić potrzebne sprzęty? Wejdź na https://brunomichalak.wordpress.com/2015/02/24/gdzie-kupic-sprzety-do-domu/. Zobacz, jakie to proste.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2015-06-29 20:53 przez PIMEN2339.

Autor: Azucena2721 (IP zapamiętane)
Data: 30 lip 2014 - 12:48:44

Zadaj sobie pytanie, czy w ogóle warto podejmować się studiów. Ja na szczęście nie musiałem - pracuję w branży IT, jako programista. I mimo, iż wciąż wiele firm podkreśla w wymaganiach studia, to jednak wyrasta coraz więcej start-up'ów, w których liczą się Twoje umiejętności, a nie (bądźmy szczerzy) nic nie warty papierek, który tak samo jak oceny w szkole ni jak odzwierciedla Twoją wiedzę.

Czy mieszkanie na wynajem to jest ryzyko ? Według mnie to jest ryzyko i według mnie to jest oczywist a sprawa Więcej info http://ryneknieruchomoscipl.blog.pl/2015/04/21/mieszkanie-na-wynajem-jakie-wiaze-sie-z-nim-ryzyko/ na tym blogu.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2015-07-01 15:32 przez Azucena2721.

Autor: profrun (IP zapamiętane)
Data: 31 lip 2014 - 10:00:51

Dokładnie, doświadczenie, portfolio i umiejętności są ważne w większości zawodów. Zauważcie w ogóle jak teraz wyglądają cv. Wykształcenie jest umieszczane na końcu. Trochę jako dodatek

Autor: veronicawro1023 (IP zapamiętane)
Data: 12 sie 2014 - 11:44:06

Jak ktoś widzi się w tym zawodzie i to jest jego pasja to można studiować na kierunkach humanistycznych, bo w zasadzie to dlaczego nie , w ogóle ważne jest , by w życiu robić coś co lubimy i co sprawia nam przyjemnośćsmiling smiley

Autor: kasia1994em (IP zapamiętane)
Data: 14 sie 2014 - 11:36:07

Nie jestem przekonana, czy to taki dobry pomysł, żeby studiować kierunki humanistyczne, a mówienie, że żadne studia nie gwarantują pracy też mija się z prawdą, kierunki techniczne w dużej mierze gwarantują znalezienie pracy, ale wiadomo, że nie każdy czuje się dobrze w takiej tematyce, dlatego jak już chcesz studiować kierunek humanistyczny, to ja bym wybrała jakiś, który mnie pasjonuje i przy okazji w obrębie którego mam jakieś znajomości, które w przyszłości mogą mi pomóc znaleźć pracę, bo niestety po kierunku humanistycznym znaleźć pracę w zawodzie jest ciężko.

United we stand, divided we fall.

Idˇ do strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 2 z 6

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.