AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Matura, egzamin na studia : 
Matura, egzamin na wyższe uczelnie ... 
Idˇ do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idˇ do strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 3 z 4
Re: matura 2015
Autor: master00 (IP zapamiętane)
Data: 25 lut 2015 - 08:13:18

Niby wstyd ale później kto się o was zapyta w normalnej pracy czy macie taką maturą a jeszcze lepiej ile to procent mieliście na takim egzaminie dojrzałości..No proszę was nie rozśmieszajcie mnie przecież nie o to tutaj chodzi. Wystarczy do tego egzaminu podejść na luzie i wszystko się jakoś tam potoczy.

Autor: Kirto (IP zapamiętane)
Data: 01 mar 2015 - 12:40:32

Jeszcze nie pisałem tej nowej matury, lecz same testy próbne, nie były takie złe, wystarczy się trochę zmotywować i napisać to tak jak osoba wyżej pisała, na luzie.

Autor: parampram (IP zapamiętane)
Data: 10 mar 2015 - 09:56:06

Trzeba mieć jeszcze szczęście do sprawdzającego, żeby się nie pomylił podczas sprawdzania arkusza smiling smiley Te ostatnie wyniki kontroli NIK są zastanawiające. Chociaż podobno większość pomyłek była na korzyść uczniów.

Autor: vernis (IP zapamiętane)
Data: 27 mar 2015 - 15:26:49

Trzeba podejść do tego na takim luzie maturalnym. Czyli od razu już w domu zdać sobie sprawę z tego iż ta obrona to jest tylko formalność i po prostu no wiecie nic nie zaskoczy nas na żadnym teście bo akurat jak ktoś już doszedł do tego poziomu to będzie tylko lepiej.

Autor: Kamasznik (IP zapamiętane)
Data: 02 kwi 2015 - 14:15:25

Taa tylko formalność a ja niestety to trochę niestety przeżywam i nie jest aż tak bardzo kolorowo przecież u mnie ehhh Właśnie u mnie matura coraz bliżej a ja w końcu muszę się zabrać po prostu za te powtórki jakieś...Dobrze, że są święta bo będę miał trochę czasu na to.

Autor: drzewnik (IP zapamiętane)
Data: 03 kwi 2015 - 20:04:43

Niby mówicie, że formalność a ja się jakoś boję tego iż mogę nie zdać tego z powodu po prostu z matematyki : ( trochę się jej obawiam bo po prostu no wiecie ona wydaję mi się taka najgorsza..Pomimo tego, że właśnie po prostu będą tam te wzory to mi to może nawet nic nie dać : /

Autor: malwina.kusior (IP zapamiętane)
Data: 06 kwi 2015 - 16:14:43

Nie ma się czego bać trzeba podejść do tego jakoś tak na luzie i zdecydowanie bardziej tak odważnie. Nie ma po co akurat no wiecie się na zapas martwić z tego powodu, że właśnie kto się martwi na zapas martwi się również niestety 2 2 razy i jest to takie dość słabe i niewskazane dla żadnego maturzysty.

Autor: kinGG (IP zapamiętane)
Data: 07 kwi 2015 - 17:42:30

Ajj tam się dygacie tą maturą jakby było czym : D to jest taki tylko egzamin i jakby to powiedzieć wśród was licealistów to akurat taki większy sprawdzian i nie ma potrzeby się nawet nim co przejmować bo akurat to sprawa się tak przedstawia, że ktoś już doszedł do klasy maturalnej to zda

Autor: Henius (IP zapamiętane)
Data: 08 kwi 2015 - 22:12:39

Matura jest jak miłość każdy musi przez nią przejść : ) jeśli o mnie chodzi to ja do tego wszystkiego podszedłem na luzie bo i tak wiedziałem, że jak mi się jakoś noga powinie to i tak po prostu będę miał i tak tą poprawkę chyba w sierpniu, którą i tak już sobie zdam.

Autor: kimmel (IP zapamiętane)
Data: 10 kwi 2015 - 11:45:40

Ale z tym tekstem pojechałeś : ) coś w tym właśnie musi być przecież heheh : ) chociaż ja uważam, że tą maturę i tak prędzej czy później każdy zdaję bo ona nie jest aż taka trudna do opanowania wystarczy trochę poczytać no nie wiem kilka lektur czy streszczeń przed egzaminem i wtedy już mocno można dawać sobie radę.

Autor: marteno (IP zapamiętane)
Data: 14 kwi 2015 - 11:21:51

Jak wam ta matura poszła chodzi mi o próbną ? Bardzo mocno się jakoś stresowaliście czy zdecydowanie nic się nie przejmowaliście przecież heheh Jeśli o mnie chodzi to tak to się ma iż ja się obawiałem tej trochę matury z matematyki ale dałem sobie rade i zdecydowanie nie była aż taka ciężka - nie taki diabeł straszny jak się go maluję.

Autor: crejzol (IP zapamiętane)
Data: 16 kwi 2015 - 21:11:57

To zależy od przedmiotów, które uczniowie wybrali winking smiley Matura z języka polskiego oraz języka angielskiego nie była zbyt trudna, natomiast z matematyki i chemii raczej nie nastrajała piszących optymistycznie. Wiadomo, że na prawdziwej maturze sytuacja może się odwrócić.

Autor: Stefanaq (IP zapamiętane)
Data: 17 kwi 2015 - 20:06:52

Słyszeliście może coś o konkursie maturalnym SOOWA na [okm.edu.pl]? Chcę wziąć udział, ale nie wiem nic dokładnie. Można tam grać i sprawdzić swój stan wiedzy z matematyki i polskiego, w sumie wygląda to obiecująco...

Autor: drzewnik (IP zapamiętane)
Data: 23 kwi 2015 - 16:03:52

Nie słyszałem o tym i nie wiem za bardzo do czego to nawet służy..Możesz to jakoś bliżej wytłumaczyć bo każdy by chciał się dowiedzieć smiling smiley? Do matury w tym roku się tak przygotowywałem, że od września akurat z języka angielskiego się uczyłem codziennie 10 nowych słówek dziennie a późnie je powtarzałem też codziennie by sobie wszystko utrwalić.

Autor: mafretu (IP zapamiętane)
Data: 02 maj 2015 - 22:56:26

Matura będzie na pewno trudniejsza niż w latach poprzednich. Mam taką nadzieje, bo nie powinni jednak produkowac tylu studentów, którzy nie porafia naawet odnaleźć się na studiach a co dopiero na rynku pracy. Dlatego postuluje niech maturę zdają Ci którzy mają wiedzę i systematycznie się uczyli całą szkołą średnią.

Autor: agawa30 (IP zapamiętane)
Data: 13 maj 2015 - 08:31:17

Gdzie tam matura trudniejsza..Co roku jest łatwa jak się patrzy na te pytania, które nie są aż takie ciężkie..Po prostu komisja chce czegoś takiego aby właśnie wszyscy maturzyści zdali te matury i mieli w kieszeni ten papier, że mają egzamin dojrzałości zdany.

Autor: perełka03 (IP zapamiętane)
Data: 14 maj 2015 - 15:07:32

Ja również jakoś nie mogę się oprzeć wrażeniu, że te matury to tak specjalnie nie sa za trudne, żeby zdawalność była większa, wtedy statystyki są ok i wszyscy są zadowoleni. Czy jednak tak na prawdę to dobry kierunek? Czy rzeczywiście jest to dobre dla uczniów?

Autor: Eweliina19 (IP zapamiętane)
Data: 15 maj 2015 - 09:32:09

Ja pisałam już nową maturę i według mnie nie była wcale taka trudna. Oprócz przedmiotów podstawowych wybrałam sobie wiedzę o społeczeństwie, historię i geografię. Aż tyle, bo wcześniej nie wiedziałam na jaki kierunek chcę się wybrać, ba, nawet teraz się nad tym zastanawiam. Chyba zdecyduję się na prawo, bo jakoś od zawsze chciałam zostać prawnikiem. Wiem, że czekają mnie ciężkie studia, ale nie boję się tego winking smiley. Interesuje mnie przede wszystkim ta niepubliczna uczelnia - [www.prawowroclaw.edu.pl] Mieszkam kilka kilometrów od Wrocławia, więc będę mogła mieszkać u siebie, bez konieczności wynajmowania mieszkania czy pokoju w obcym mieście - to dla mnie duży plus.

Autor: Pannaxyz (IP zapamiętane)
Data: 15 maj 2015 - 17:22:42

Dałaś radę to najważniejsze. Teraz pytanie do tegorocznych maturzystów, możecie mi po prostu powiedzieć taką jedną rzecz - czy to prawda, że od tego roku matura już przeszła na inny poziom, chodzi mi o maturę z języka polskiego. Nie robi się już prezentacji, tylko na pytania odpowiada?

Autor: prezesklubu (IP zapamiętane)
Data: 06 lip 2015 - 17:45:10

Odpowiada się na pytania, dokładnie. Już po wynikach matur, które były 30 czerwca.. Z wyników jestem zadowolony. Aż tak źle to ja nie wypadłem. Myślałem nawet, że to u mnie pójdzie gorzej i jakoś kiepsko będzie ale tak się nie stało - zdałem wszystko powyżej 50%

Idˇ do strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 3 z 4

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.