AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Matura, egzamin na studia : 
Matura, egzamin na wyższe uczelnie ... 
Idˇ do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
czat, reklama, media, sad ostateczny,
Autor: Molixa (IP zapamiętane)
Data: 20 paź 2005 - 18:32:45

Witam!
Mam opracowane tematy:
Rozne ujecia holokaustu w literzturze i filmie
Manipulacja w mediach + jego funkcja impresywna
Rozne ujecia motywu sadu ostatecznego
Specyfika jezyka poczty elektronicznej (jezyk czatow i poczty elektronicznej

Dostepne sa tez inne tematy.
gg 5254686
pracematuralne@tlen.pl

Re: czat, reklama, media, sad ostateczny,
Autor: igor (IP zapamiętane)
Data: 22 paź 2005 - 17:24:54

Ostrzegam maturzystów przed tematami opracowanymi przez tego ogłoszeniodawcę.Można wpaść na maturze.Prace zbyt -obszerne ubogie treściowo.

Autor: Molixa (IP zapamiętane)
Data: 22 paź 2005 - 19:29:02

Nudzi Ci sie w domu i tak zabijasz nadmiar wolnego czasu? Mama Cie nie kocha? Bili Cię za młodu? Czujesz się niespełniony? Znajdz sobie inne zajecie. Zakladam, ze sam rowniez zajmujesz sie pisaniem prac na zlecenie - czyzby klientela nie dopisywala? smiling smiley Zacznij sie oglaszac, a nie rozsiewac tak szkalujące i obrazajace innych informacje. Pozdrawiam i zycze ciekawszych zajec.

Autor: Aksolot (IP zapamiętane)
Data: 22 paź 2005 - 19:38:32

Użytkownik, ktory oskarża mnie o oszustwo, sam jest oszustem. Użytkownik, ktory podpisuje sie jako "igor" pogubil sie nieco w zeznaniach. Jego adres mailowy to adziajprace@tlen.pl. Przy uzyciu wyszukiwarki google, trafiamy na jego liczne ogloszenia na sieci np.

"Fachowa pomoc w przygotowaniu prezentacji maturalnych-WSZYSTKO : bibliografia podmiotu i przedmiotu, plan wypowiedzi, wypowiedź plus, przy niektórych tematach prezentacje multimedialne.Kontakt:adziajprace@tlen.pl

e-mail: adziajprace@tlen.pl
data zamieszczenia: Tuesday, September 13, 2005"

Jaki z tego wniosek? Kolega Igor jest zdesperowany i w ten oto prymitywny sposbo walczy z konkurencja.

Drogi Igorze, nastepnym razem to sobie chociaz adres mailowy zmien, bo jak widac, niezle sie wyglupiles. Sam wyszedles na kretyna.

Pozdrawiam

Autor: Malwina (IP zapamiętane)
Data: 28 lut 2006 - 13:07:25

Witam!Z tej strony maturzystka-MALWINA.Zainteresowała mnie twoja propozycja sprzedania prezentacji.Moj temat brzmi:Motyw Sądu Ostatecznego w literaturze i sztuce.Omów jego funkcjonowanie w wybranych epokach.Mam pytanko:Czy twoja prezentacja zawiera utworki z roznych epok?Jak tak to ile wynosi koszt?Bardzo prosze o pilna odpowiedz.Z góry dziekujesmiling smiley

sąd ostateczny
Autor: Mariusz (IP zapamiętane)
Data: 29 mar 2006 - 22:49:10

siemka mam do sprzedania pracke na temat "Różne ujęcia motywu sądu ostatecznego w literatuże i sztuce" temat jest dobrze opracowany a poniżej przedstawiam konspekt. Cena to jedyne 20 żł.POlecam, nigdzie takiej nie znajdziecie

Konspekt ustnej prezentacji
I. Tradycyjne przedstawienia motywu Sądu Ostatecznego
1. Apokalipsa św. Jana - makabryczna wizja Sądu Ostatecznego i zarazem źródło inspiracji dla wielu
dzieł sztuki podejmujących motyw Sądu Ostatecznego
2. Hans Memling - obraz &#8222;Sąd Ostateczny". Przedstawienie Memlinga wpisuje się w makabryczną
wizję Sądu Ostatecznego.

a) wykład średniowiecznej teologii - Chrystus w centrum, zbawieni po prawicy, grzesznicy po lewej,
archanioł u dołu dokonuje ważenia dusz (grzeszne są puste, a więc lekkie),
b) płótno podkreśla rolę Kościoła - drzwi do raju wystylizowane są na wrota gotyckiej katedry.
Aluzja ta jest nader czytelna - jeśli komu będą otwarte drzwi do nieba, to przede wszystkim tym,
którzy często przechodzili przez kościelne wrota,
c) ciekawostka - obraz miał zdobić rodzinną kaplicę Memlingów we Florencji, ale ponieważ wpadł
w ręce gdańskiego korsarza, można dziś podziwiać go w Gdańsku.
3. Makabra ucywilizowana - renesansowy fresk &#8222;Sąd Ostateczny" Michała Anioła w Kaplicy
Sykstyńskiej
a) Michał Anioł kontynuuje motyw przerażającego Sądu Ostatecznego,
b) jego ujęcie jest jednak znacznie bardziej humanistyczne. Wizja Sądu Ostatecznego zdominowana
jest przez postaci ludzi,
c) piekło nie jest tak przerażające jak u Memlinga.
II. Nowoczesne spojrzenia na motyw Sądu Ostatecznego
1. Koniec świata oswojony - &#8222;Mała apokalipsa" Tadeusza Konwickiego
a) dla Konwickiego skojarzenie z motywem Sądu Ostatecznego jest tylko literacką odskocznią dla
zaprezentowania upadku systemu socjalistycznego,
b) Konwicki przemyca sugestię, że koniec świata wcale nie musi mieć oprawy rodem z Apokalipsy
św. Jana,
c) za &#8222;mały koniec świata", przy którym nie następuje Sąd Ostateczny &#8222;z prawdziwego zdarzenia",
odpowiedzialni są ludzie. Bóg nie ma u Konwickiego nic do powiedzenia
2. Sąd Ostateczny przegapiony - &#8222;Piosenka o końcu świata" Czesława Miłosza i &#8222;Czas
apokalipsy" Francisa Forda Coppoli
a) Miłosz sugeruje, że koniec świata być może miał już miejsce tylko nikt go nie zauważył,
b) Coppola, odwołując się do powieści Conrada &#8222;Jądro ciemności" w dość luźny sposób -
transponuje jej wydarzenia w czasy wojny w Wietnamie - pokazuje ten koniec świata, którego nie
zauważyli bohaterowie wiersza Miłosza. Trzeba umieć patrzeć;
c) ani u Miłosza ani u Coppoli końca świata nie poprzedził Sąd Ostateczny. U współczesnych
twórców Sąd Ostateczny wydaje się być mniej ważnym od końca świata.
3. Współczesna wersja Apokalipsy wg św. Jana - film &#8222;Siódmy znak" Carla Shulzta
a) w tym horrorze istnieją wyraźne odniesienia do Apokalipsy św. Jana,
b) dowodzi to, że potrzeba cudów towarzyszących zbliżającemu się końcowi świata i Sądowi
Ostatecznemu dziś również istnieje. Koniec świata w stylu Miłosza byłby mało spektakularny.
Ludzie czekają na Sąd Ostateczny rozumiany jako niecodzienne wydarzenie z odpowiednią
oprawą.

proszę pisać na jamariusz15@o2.pl

lub gg 3977376

TYLKO 20 Zł, TYLKO 20 Zł, TYLKO 20 Zł, TYLKO 20 Zł, TYLKO 20 Zł, TYLKO 20 Zł, TYLKO 20 Zł, TYLKO 20 Zł, TYLKO 20 Zł, TYLKO 20 Zł, TYLKO 20 Zł, TYLKO 20 Zł, TYLKO 20 Zł, TYLKO 20 Zł,

Re: sąd ostateczny
Autor: Gosia (IP zapamiętane)
Data: 01 kwi 2007 - 16:08:38

Piszę właśnie dość obszerną pracę na temat Sądu Ostatecznego Michała Anioła. Wśród punktów, którym mam podporządkować pracę znalazło się też zagadnienie: "Technika". No właśnie, jaką właściwie techniką został wykonany ten fresk? Ja się na tym nie znam, ale skoro Ciebie tak to pasjonuje, to może mi pomożesz. Z góry dziękuje za pomoc smiling smiley

Re: sąd ostateczny
Autor: Drozdzu5 (IP zapamiętane)
Data: 13 wrz 2010 - 10:33:49

Mam do zaoferowania prezentację maturalną "Różne ujęcia motywu sądu ostatecznego w literaturze i malarstwie. Przedstaw na wybranych przykładach.".

Zapraszam do rozmowy w sprawie materiałów na gadu-gadu: 2480639.

Materiały opracowane bardzo solidnie. Całość jest zrozumiała i czytelna.

Dostałem za tą pracę maksymalną ilość punktów: 20/20!

Wszystkie zebrane i uporządkowane w folderach materiały przesyłam na adres e-mail.

Masz wątpliwości? Natychmiast zobacz próbkę tej matury pod tym adresem:

nasze.zawadzkie.com/q/probka.htm
A oto co otrzymujesz, gdy zdecydujesz się na zakup właśnie u mnie:

-gotowa praca maturalna przygotowana na akurat 15 minut prezentowania
-prezentacja mulitmedialna w Power Poincie jako uzupełnienie prezentacji (zdjęcia obrazów, kilkusekundowy fragment audio, który wprowadza do tematu, punkty wypowiedzi - znacznie pomagają w prezentowaniu)
-konspekt wypowiedzi
-bibliografia
-materiały na podstawie których tworzyłem swą prezentację - jest tam takze wiele takich, które odrzuciłem, a są bardzo wartościowe (odrzuciłem, bo na te 15 minut wypowiedzi to trzeba z czegoś zrezygnować)
-film, na którym referuję tą właśnie prezentację (ZAPYTAJ na GG, a mogę Ci pokazać ten film jeszcze przed dokonaniem zakupu!)

Cena za całość tych obszernych materiałów: 40 złotych! Cena podlega negocjacji dla osób, które zdecydują się tylko na część materiałów.

Zainteresowane osoby proszę o kontakt poprzez gadu-gadu. Mój numer to: 2480639. Nie piszcie na maila, tylko od razu na gg.

Prezentacja ta jest nieschematyczna, skorzystałem z wielu materiałów, które nie pojawiają się w typowych opracowaniach tego tematu przez maturzystów. Dzięki temu praca zyskuje bardzo wiele na wartości. Jest napisana zrozumiałym językiem, nie ma tam pseudonaukowego bełkotu! Profesjonalnie i starannie przygotowana!!! POLECAM. Piszcie na gg: 2480639. Wiele osób źle dobiera bibliografię traktując temat sądu ostatecznego jako równoznaczny z apokalipsą co jest błędnym postępowaniem. Ja tego błędu nie popełniłem!

motyw sądu ostatecznego | sąd ostateczny | matura | prezentacja | różne ujęcia motyw sądu ostatecznego |

Autor: tracywyvern (IP zapamiętane)
Data: 19 kwi 2018 - 15:28:49

Autor: adolfjems (IP zapamiętane)
Data: 03 maj 2018 - 21:07:01

Autor: tracywyvern (IP zapamiętane)
Data: 16 cze 2018 - 15:38:49

Autor: atmdomino (IP zapamiętane)
Data: 23 sie 2019 - 08:15:56

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.