AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Matura, egzamin na studia : 
Matura, egzamin na wyższe uczelnie ... 
Idˇ do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idˇ do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Czy ktoś zna WSPiZ lub WSSM w Łodzi?
Autor: Malgorzata (IP zapamiętane)
Data: 11 lip 2005 - 10:01:00

Mam prośbę... może ktoś zna łódzkie prywatne uczelnie? Idzie mi o: Społeczną Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Zarządzania oraz Wyższą Szkołę Stosunków Międzynarodowych w Łodzi... Zupełnie nic o nich nie wiem, a w zasadzie muszę (czyt.: chcę) którąś wybrać do października... Znacie tam kogoś? A może sami tam uczęszczacie?
Please, podzielcie się ze mną swoją wiedzą.... dzięki - pozdrawiam wakacyjnie winking smiley Malgorzata smiling smiley

Re: Czy ktoś zna WSPiZ lub WSSM w Łodzi?
Autor: Kotecek (IP zapamiętane)
Data: 11 lip 2005 - 16:17:06

Ja niestety niewiem o nich NIC też sie zastanawiłam nad WSSM ale zrezygnowałamsmiling smiley dlaczego? bo nieodpowiadał mi sposób rekrutacji -Decyduje kolejność zgłoszeń..bez sensu..Ja wybrałam WYŻSZĄ SZKOŁE INFORMATYCZNĄ W ŁODZI.. to też jest szkoła prywatna..smiling smiley polecamsmiling smiley

Autor: bania (IP zapamiętane)
Data: 14 lip 2005 - 12:10:57

WSPiZ im. Koźmińskiego jest szkołą z warszawy
jak ktoś ma wątpliwości to oto link: www.wspiz.edu.pl
to zapewne literówka ale może wprowadzić w błąd

Data: 15 lip 2005 - 12:53:06

Jasne, że literówka, bo w Łodzi, to Społeczna Wyzsza Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania - www.swspiz.pl - sorry... pozdrawiam i proszę o jakiś kontakt...winking smiley

Autor: HeXe (IP zapamiętane)
Data: 28 lip 2005 - 11:48:39

Znam WSSM w Łodzi lepiej niż bym chciała! Studiowałam tu 3 lata i bardzo tego żałuję ! Niczego się nie nauczyłam a straciłam mnóstwo pieniędzy. Bo władzom uczelni, szczególnie rektorowi Wilkowi, chodzi wyłącznie o kasę. Gorszego złodzieja i oszusta niz ten rektor w życiu nie spotkałam. Uczelnia wyłudza pieniądze na wszelkie możliwe sposoby. Kieruje się zasadą: jak najwięcej wydrzeć i jak najmniej zaoferować w zamian. Za praktyki w szkołach trzeba płacić z własnej kieszeni, o czym studenci informowani są przed samą obroną prac i grozi się im, że jeśli nie zapłacą nie dostaną dyplomu. Obsługa dziekanatu opieszała, niekompetentna, nie służy dobru studentów; wręcz rzuca kłody pod nogi. Uczelnia żadnych praktyk nie załatwia, trzeba to robić samemu, na własną rękę. To co napisane w ulotkach i na stronach internetowych WSSM to stek bzdur, wyssane z palca puste obietnice. Pragnę ostrzec każdego młodego człowieka, który stoi przed wyborem wyższej szkoły. Trzymajcie się jak najdalej od prywatnych uczelni, wybierajcie państwowe. To uniwersytety gwarantują najlepszy, jedyny start w przyszłe życie zawodowe. W prywatnych szkołach (WSSM) króluje pieniądz, nie wiedza i mądrość ! Pozdrawiam serdecznie

Data: 01 sie 2005 - 11:03:38

O... rany...HeXe, ale wystawiłaś laurkę, nie ma co!!!! Tyle, że jeśli to prawda, to... uf... Dzięki wielkie za informację... Chętnie bym z Tobą porozmawiała... napisz do mnie... Dzięki - Małgorzata smiling smiley

Autor: TEDEUSZ (IP zapamiętane)
Data: 11 sie 2005 - 15:06:14

Rozumiem żal i rozgoryczenie ale mówisz o szkole która nie łapie się w rankingach do pierwszej 100 uczelni niepaństwowych!!! Więc to brzmi tak jak by zniechęcać ludzi do kupna mercedesa ponieważ 126p to kiepski samochód. Bzdura!!!!!!

"Trzymajcie się jak najdalej od prywatnych uczelni, wybierajcie państwowe (...) W prywatnych szkołach (WSSM) króluje pieniądz, nie wiedza i mądrość !"

Mi to brzmi jak lekka manipulacja albo nadmiar emocji podczas pisania tego posta.
To co piszesz nie jest prawdą! Pośród uczelni prywatnych SĄ bardzo dobre i godne zaufania: SWPS,NLU,WIT,WSPIZ,PJWSTK i jeszcze kilka innych.
To że trafiłaś do tak kiepskiej szkoły świadczy tylko o Tobie ... każdy ma głowę i może przecież wybrać.

Autor: kilo (IP zapamiętane)
Data: 12 sie 2005 - 12:03:11

Ale zmyłka smiling smiley Z resztą to jest problem szkół na "W" że można je bardzo łątwo pomylić. Myślę też że kiepskie szkoły usiłuj apodszywaćsie pod nazwy tych lepszych. Z resztą do mnie bardziej przemawia nazwa Koźmin , Łazarski Korfanty a nie coś na W.

Autor: Darek (IP zapamiętane)
Data: 21 sie 2005 - 18:51:02

jeżeli masz możliwość wybierz jakiś kirunek z interesujących Cię na UŁ jezeli chodzi o studja zaoczne. Poziom niestety na tych uczelniach jest powiedzmy malo satysfakcjonujący i liczy sie gotówka choć w ostatnich latach trochę się zmienia ku lepszemu.

Autor: Miko (IP zapamiętane)
Data: 25 sie 2005 - 00:32:22

JHa ide na fil ang do swspiz w tym roku mam nadzieje ze bedzie fajnie ale jak bedzie to sie zobaczy tak wiecej to wiem tyle co inni swspiz jak kazda prywatna uczelnia wiadomo gorsza od panstwowej ale z ppoziomem nauczania to wydaje mi sie ze nie jest taki slaby jak czasem pisza o prywatnych uczelniach wiele tam nauczycieli z uniwerka wiec mam nadzieje ze bedzie wporzo a co do wssm to nie znam uczelni ale wydaje mi sie ze oni kase zdzieraja tylko bo czesne maja wysokie a i te kierunki nie sa za bardzo wiarygodne tam tak mi sie zdaje ale niewiem takie jest moje odczucie jak chcesz to zajrzyj na www.men.waw.pl/pka/index.php tam jest wykaz uczelni akredytowanych pozdro

Autor: do darka (IP zapamiętane)
Data: 29 sie 2005 - 11:28:48

Wymienionych uczelni nie znam aczkolwiek moim zdaniem nie można popadać w skrajność że wszystkie niepubliczne są kiepskie. Ogólnie poziom systematycznie wzrasta, kiepskie szkoły upadają inne pozostają ale ogólnie wiadomo o co chodzi.
Najważniejsze że jest wybór.

Autor: Travis (IP zapamiętane)
Data: 01 wrz 2005 - 21:51:27

SWSPIZ w Łodzi. Powiem wam Ze ta uczelnia nie ma wcale slabego poziomu sa wykladowcy wymagajacy i mniej wymagajacy ale tak musi byc gdyby wszyscy byli wymagajacy nie dalo by rady nadgonic materialu i taka jest prawada. ale jezeli chcecie naprawde sie uczyc to wykladowcy podaja wszelkie informacie na wykladach i mozna z tego wiele sie nauczyc. (Podkreslam jezeli ktos chce). Wczesniej studiowalem w WSHE i powiem wam szczeze ze gorszego bajzlu nie widzialem nigdy w zyciu. Idziesz do dziekanatu i pytasz o wykladowce co odpowiadaja "ZE ONI NIE WIEDZA O KIMS TAKIM " smiling smiley to o czym oni wiedza ???. Student nie dostaje planu musi go kolowac znaczy sie wystawiaja kilknascie w tym jeden za szyba z ktorego mozna sobie spisac, bo reszta rozchodzi sie blyskawicznie i nie ma :/ a kasy ciagna 310zl w 1 semestrze a na 2 juz jada do gory. ZLODZIEJSTWO. A I JESZCZE JEDNO jak podpisujecie umowe to wiedzcie jedno ze w momecie rezygnacji ze studii pod koniec pierwszego semestru chcial czy nie musicie placic dalej bo taka podpisaliscie umowe. czyli placicie do konca roku :/ sam sie na to zlapalem tyle ze nie podczas rezygnacji z pierwszego semestru a z 5 bo juz nie wytrzymalem tego balaganu nikt nic nie wie i nic nie mozna sie dowiedziec :/ wiec informuje wam ze to niby super szkola o wysokim skilu smiling smiley LIPA NIE SZKOLA NIKOMU NIE POLECAM !!!! NAJGORSZA SZKOLA W ŁODZI JAK JUZ TO POLECAM SWSPIZ ALE WYBOR NALEZY DO WAS POZDRO TRAVIS

Autor: Travis (IP zapamiętane)
Data: 01 wrz 2005 - 22:04:16

I zapomnialem jeszcz robia podwyzki czesnego po cichaczu o np 2.50 zl i wywieszaja to na drzwiach dziekanatu (dziekanaty sa w zupelnie innym budynku i podczas roku szkolnego nie ma potrzeby tam sie udawac wiec jada nas po kieszeni rowno ale to norma to WSHE i kto sie o tym nie dowie placi 25 zl kary miesiecznie i za spoznienie z czesnym taka sama kara. w swspiz tego nie ma nie zaplacisz w miesiacu za ktory masz zaplacic kara wynosi grosze i jest naliczana dziennie przykladowo zaplacilem czesne w polowie miesiaca i dostalem kary osiemdziesiat groszy, a nie tak jak w WSHE za spoznienie z oplata czesnego 25 zl do czego to podobne :/. A potem szkola sie rozbudowuje bo ma za co i sie wcale nie dziwie jak tak mlodych ludzi robia w konia. POZDRO DLA WSZYSTKICH MADRYCH LUDZI !!! I DLA TYCH KTORZY DOSTALI NAUCZKE OD PRYWATNYCH SZKOL I CHCA SIE NIA PODZIELIC Z INNYMI YO !!! MUZGII

Autor: emka (IP zapamiętane)
Data: 24 paź 2005 - 22:55:38

siema wszystkim ja chciałem troszke o wssm .Ta szkoła to istny burdel nikt nic niewie trudno sie dowiedzieć co kolwiek o dyzurach wykadowców pozatym kto słyszał o studencie który ma niezaliczone kilka przedmiotów na semestrze a juz jest na innym hehe zajebiście polecam wszystkim którzy leja na to czy szkoła cos ich nauczy i liczy sie dla nich tylko jakis papierek .Ja np mam inne zajecia wazniejsze od szkoły prowadze swój interes i zadko kiedy mam czas chodzic do szkoły a studjuje <UWAGA> na dziennych!! i spokojnie daje rade prowadzic interes zadko bywam w szkole.Ostatnio Wilk wymyslił cos takiego że za nieobecności student musi zdawac egzamin niby próbny który dopuści go do prawdziwego egzaminu ale to nie problem wystarczy zainwestować w dwa zwolnienia po miesiacu i gitara przechodzisz odrazu do następnej tury egzaminów . Takie szkoły sie przydaja dla tych którzy chcą dostac tylko papierek magistra a nauka juz im niewchodzi i na innych studiach by sobie nieporadzili. PS. Zwracam sie do ludzi którzy chodzili do tej szkoły lub chodzą jesli wiedza cos o danych profesorkach wykładających na tej uczelni<jakieś sposoby nanich > to prosze o podzielenie sie opinjami nieukrywam że bardzo sie przydadzą nietylko mi ale innym którzy troszke kuleja z różnych względów na tej uczelni

Autor: Hylderyk (IP zapamiętane)
Data: 26 paź 2005 - 22:30:36

Ech, i włąśnie kiedy czytam tego typu opowieści o lamo-szkołach rozumiem, dlaczego tak wiele osób uważa, że szkoły prywatne są do niczego. Bo o wiele częściej słyszy się właśnie o takich kiepskich uczelniach, niż o najlepszych uczelniach prywatnych WSB-NLU, SWPS, WIT, WSPiZ, CC, WSIiZ, itp.

Autor: Franc (IP zapamiętane)
Data: 18 lis 2005 - 00:27:24

Widze, ze jakas szkolka z Lodzi zeruje na dobrej nazwie Kozmina i ludzie sie na to nabieraja? Tak to bywa - kiepska szkola, probuje udawac bardzo dobra szkole, zeby nagarnac studentow, korzystajac ze swietnej renomy tej lepszej uczelni. Coz - nazwe moga podebrac, poziomu nauczania i reputacji juz nie.

Autor: Bart (IP zapamiętane)
Data: 29 sie 2006 - 14:51:24

Jestem absolwentem dwóch uczelni państwowej i niepublicznej i jestem zadowolony z obu, tym bardziej z WSSM, dlatego nie rozumiem niektórych ludzi i tego co piszą?! Najczęściej narzekają osoby, które są bierne, nic nie robią, a jak jakiś profesor pójdzie im na rękę, bo się przykładowo &#8222;zlituje&#8221; i postawi miernotę, to chodzą i rozpowiadają, jak to niby łatwo jest!? Ale takiego studenta łatwo poznać, po osiągnięciach, ocenach na koniec i ocenie na dyplomie. Studenci, często przesadzają i wyolbrzymiają pewne rzeczy, wiem bo kiedyś też miałem roszczeniową pozycję, zakładałem, że coś po prostu mi się należy, zapominając o tym, że w dziekanacie też pracują normalni ludzie i też mają swoje problemy i setnego w tym dniu Bartka z tym samym zapytaniem:-). Jakoś nie znam dobrych studentów, dostających stypendia, prowadzących Koła Naukowe, czy działających w organizacjach, którzy by narzekali, są zadowoleni ponieważ się realizują. Poza tym spora grupa studentów, z mojego rocznika również dostawała stypendium Ministra za osiągnięcia w Nauce, i co , ktoś nieżyczliwy też powie, ze takie stypendium jest nieobiektywne - naprawdę trzeba sobie na nie zapracować!!! Ktoś pisze o płatnych praktykach, ze musiał za nie płacić &#8211; jak sobie tak załatwił to tylko o nim to świadczy odpowiednio! Ja byłem na czterech praktykach w ciągu toku studiów, w poważnych instytucjach (Bank &#8211; gdzie zaproponowano mi w zamian za pracę fachowe szkolenia, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów &#8211; czyli Kancelaria Premiera &#8211; nie obrażając nikogo, kto przypadkiem zajrzał na forum;-) oraz na praktykach zagranicznych &#8211; 3 miesiące, ze stypendium) także wybaczcie, moje rozgoryczenie, ale jak ktoś pisze takie rzeczy, to zastanawiam się, czy przypadkiem i w tej sytuacji nie zaszła jakaś pomyłka literowa (może dodam, że studiowałem i odbywałem praktyki podczas studiów w Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowych w Łodzi na ul. Brzozowej &#8211; tak tylko, dla pewności, i dodatkowo później studiowałem na UŁ - więc mam prawo sie wypowiadać). Zgadzam się, że są lepsze i gorsze uczelnie (państwowe i niepaństwowe), ale nie można działając pod wpływem emocji krzywdzić drugiego. O ile wiem uczelnia rozwija się, stawia nowe budynki, otwiera salę gimnastyczną, a studentów jej przybywa &#8211; co też o czymś świadczy. Jest mi przykro, ze ktoś sobie nie radzi i próbuje zdyskredytować innych, ja od roku posiadam dyplom i nie mam się czego wstydzić, i jakoś sobie radzę. Wiem, ze żadna inna uczelnia nie dałaby mi tylu możliwości ile dała mi WSSM i tylu możliwości wyjazdów na konferencje i szkolenia &#8211; tylko trzeba coś robić i być aktywnym, chodzić pytać, umieć się zorganizować (u mnie na roku też tak było, że były jakieś szkolenia i pojawiały się osoby, które o niczym nic nie wiedziały &#8211; może dlatego , ze nie chodziły, nie chciały, a później powiedzą, że nic się nie działo) sorki, ze tyle się rozpisałem, ale z ciekawości chciałem zobaczyć, co po roku słychać na uczelni, a przede wszystkim zobaczyć na forach co inni o niej piszą, pozdrawiam rozsądnych ludzi, pa

Autor: aangel (IP zapamiętane)
Data: 21 wrz 2006 - 09:14:19

hey ja tez wybieram sie na ang na wspiz na magisterke na jezyk ang w biznesie nie wiem nic na temat tej uczelni dopiero dzisiaj znalazłam ta strone pytałam juz na wielu stronach ale nikt o tej uczelni nie słyszał... na który rok wskakujesz?
pozdr

Autor: jacklynnvern (IP zapamiętane)
Data: 25 sty 2018 - 12:38:29

Autor: tracywyvern (IP zapamiętane)
Data: 21 kwi 2018 - 15:14:42

Idˇ do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.