AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Matura, egzamin na studia : 
Matura, egzamin na wyższe uczelnie ... 
Idˇ do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idˇ do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Informatyka-czy to dla mnie???
Autor: Magda (IP zapamiętane)
Data: 28 cze 2005 - 15:52:42

prosze was o to abyscie pomogli mi sie zdecydowac, gdyz miotam sie strasznie i nie wiem czy informatyka jest odpowiednim dla mnie kierunkiem.
Chodzi o to, ze bardzo chcialabym ukonczyc ten kierunek jednak nie jestem pewna czy aby sie tam wybrac trzeba miec duza znaomosc przedmiotu. Jakie trzeba miec podstawy?? Znam obsluge wielu programow ale sama nie zaprogramowalam nic, ani tez nie mam pojecia o linuksie.
Poradzcie czy kierunek informatyka na politechnice nie bedzie dla mnie za trudny.

Re: Informatyka-czy to dla mnie???
Autor: Kostrzew (IP zapamiętane)
Data: 30 cze 2005 - 13:13:36

Wydaje mi sie, ze polibuda nei za bardzo by dla Ciebie pasowala... Politechnika wymaga przede wszystkim znajomosci masy teorii, jakichs formulek, definicji. Tam wszystko jest 'na sucho' - wiecej wykladow, niz cwiczen i laborek.

Ty wydajesz sie byc bardziej praktycznie korzystajaca z dobr informatycznych dziewczyna. Nie pocwiczysz i nie wyrobisz sobie 'glowy' do praktyki dzialajac na archaicznych kompach. Powinnas sprobowac szans na ktorejs ze swietnie wyposazonych uczelni prywatnych. Tam to maja sprzet niezly, jak w Pol-japie czy w WIT.

Autor: Ostatni (IP zapamiętane)
Data: 04 lip 2005 - 18:04:32

Popieram. Idź na jakąś prywatną uczelnię, która wykształci cię porządnie w praktycznym wykorzystaniu komputera i informatyki. A nie państwówka i działania czysto teoretyczne na sprzęcie sprzed 15 lat. lol

Autor: grafoman (IP zapamiętane)
Data: 05 lip 2005 - 22:35:12

Nie wiem, czy taki sprzed 15... Na UW nie jest zle - poziom uczelni jest bardzo wysoki, nie przesadzajmy. W programowaniu prawie nie maja sobie rownych... ale za to strasznie zapuszczaja sie w innych, mniej waznych dla nich specjalizacjach. I tu wchodza na pierwszy plan takie prywatne szkoly jak wlasnie WIT - bazy danych, sieci komputerowe, informatyka w telekomunikacji, informatyczne techniki zarządzania, itp. Wiele specjalizacji, każda silnie obsadzona kadrowo i gotowa kształcić chętnych...

Autor: Calvin (IP zapamiętane)
Data: 08 lip 2005 - 01:45:58

Informatyka na pewno jest opłacalnym kierunkiem. Rynek pracy bardzo potrzebuje informatyków, więc (jeśli będziesz dobra, oczywiście) nie powinnaś mieć problemów ze znalezieniem roboty w zawodzie. Nie wiem czy PW, czy UW, czy inne prywatne (WIT, Pol-Jap), ale jeśli naprawdę chcesz się tego uczyć, to sobie powinnaś poradzić. Pytanie brzmi - jak Ci poszła matura?

Autor: michal20 (IP zapamiętane)
Data: 11 lip 2005 - 18:37:06

PW? UW? Jak ktoś lubi siedzieć i wkuwać smętną praktykę, to tak, proszę bardzo. Ale nei wiem, to nie dla mnie. Nie miałem nawet zamiaru zdawać na państwówki - z takim budżetem jaki one mają, to byłaby parodia studiów :/ Zdawałem rok temu na WIT jako studia pierwszego wyboru i jestem zadowolony. Uczę sie tego co lubię i co mnie interesuje. i o to chodzi.

Autor: ewka (IP zapamiętane)
Data: 15 lip 2005 - 08:16:42

mam tylko pytanie - planuje sie wybrac na uw, dostalam sie juz zreszta, tylko boje sie czy studia tam nie beda zbyt teoretyczne. slyszalam rozne opinie i juz nie wiem co myslec...

Autor: Ornet (IP zapamiętane)
Data: 15 lip 2005 - 22:12:56

Powiem tak - nie ucze sie na UW, ale opinie slyszalam w zasadzie w jednym tonie. Ze ucza samej teorii, ze malo praktyki, ze kiepski sprzet, ze malo specjalizacji i roznorodnosci, samo programowanie. Do uczelni prywatnych mam wieksze zaufanie i moge smialo powiedziec ze negatywne opinie to w znakomitej wiekszosci tylko plotki. Studiuje na WIT i widze, co sie dzieje z pieniedzmi ktore wplacam - widze sprzet, wyposazenie, kadre i prezentowany przez nia poziom. Kierunkow jest sporo, dzieki czemu moglam wybrac ten, ktory mnie najbardziej interesowal. Zakres wykladanych przedmiotow rowniez odpowiada temu z czym mialam do czynienia podczas praktyk. Mam poczucie iz jestem dobrze przygotowywana do przyszlej pracy.

Autor: ludek (IP zapamiętane)
Data: 21 lip 2005 - 14:21:22

to może by tak mniej technicznie , np na koźmińskim jest specjalizacja informatyka w zarządzaniu.nie obkuwasz tam nudnej teorii tylko to co żeczywiście jest potrzebne w pracy.

Autor: gacek (IP zapamiętane)
Data: 21 lip 2005 - 15:02:01

skoro panstwowe uczelnie sa takie zapuszczone, z przestarzalym sprzetem i slaba kadra... oraz nie przygotowuja dobrze do zawodu to czemu jednak mimo wszystko najlepsi uczniowie dalej je wybieraja?? oraz czemu taki absolwent informatyki na UW, czy PW jest duzo chetniej widziany jako pracownik niz absolwent uczelni prywatnej (moze poza Pol - Jap) ??
nie powiecie mi ze firmy szukajace pracownikow pomimo slabego wyszkolenia kandydatow zatrudniaja ich tylko ze wzgledu na renome uczelni?? mysle ze mimo wszystko na uczelnie prywatne ida ludzie majacy kase i nie liczacy na dostanie sie na renomowane uczelnie panstwowe.
jestem tegorocznym maturzysta klasy mat- inf i 11 kolegow z mojej klasy poszlo na PW, 3 (ja takze) na UW na infe kilku jeszcze na PG i WAT i nikt sie nie zastanawial nad uczelnia prywatna (na Pol-Jap malo kogo stac) chyba ze jako "kolo ratunkowe" i kazdy kto sie dostal na uczelnie panstwowa dostal sie i na prywatna... zatem skoro tak latwo sie tam dostac to nikt nie moze powiedziec ze ich poziom jest chociazby zblizony do uczelni panstwowych bo slabsi studenci by po prostu nie nadazyli...
Pozdrawiam

Autor: Anatolij (IP zapamiętane)
Data: 27 lip 2005 - 01:28:33

Tak jak pisałem - owczy pęd, jak dla mnie. 'Wszyscy się wybierają na państwowe, to i ja!' Często nie zastanawiając się nawet nad specjalizacją, kierunkiem czy wydziałem. Byleby na państwówkę, byleby mieć papierek UW czy PW. Jakby sam papierek miał cokolwiek załatwić. Znam ludzi po najlepszych państwowych wydziałach, którzy nie mogą znaleźć pracy od skończenia studiów i znam ludzi od drugiego roku studiów na prywatnej ciężko harujących, ale po studiach mających zapewnioną pracę z kilkoma tysiakami miesięcznie. Na prywatne bardzo często idą ludzie z wizją - wiedzący czego chcą, i jak do tego celu dojść. Mający motywację, siłę przebicia, chęć do nauki i pracy. A nie siedzący na garnuszku starych leniwce...

Autor: suchoparek (IP zapamiętane)
Data: 05 sie 2005 - 17:06:53

jak dla mnie, troche racji macie o bydwaj. sa dziedziny w ktorych lepsze sa uczelnie prywatne, a sa takie, gdzei przewazaja prywatne. sa uczelnie panstwowe gdzie wstyd sie pokazac, a sa takie, ze ich index nosisz z duma (SGH, PW, SGH...). i tak samo na prywatnych - sa takie, ze szkoda gadac jak to wyglada, a sa modelowe szkoly prywatne, ktore sa rozpoznawalnymi na rynku firmami (WSPiZ, WIT, SWPS, NLU...). i tyle. nie ma sie co klocic, ktore lepsze.

Autor: nicolas (IP zapamiętane)
Data: 08 sie 2005 - 10:30:09

Wreszcie rozważny głos, świadczący o znajomości rynku szkół wyższych. Popieram w 100%. Szkoły ulegają nieustannym przemianom i to co jeszcze w latach 90 było prawdą teraz już nie zawsze jest. Jeszcze do niedawna wiele szkół państwowych znajdowało sie pod "opieką" zakładów pracy stąd ich poziom był wysoki . Teraz gdy wiele zakładów upadło to i pozim spadł - patrz radom. Szkoły prywatne też się zmieniają. Obok tych kiepskich wyrosły również bardzo przyzwoite. Jednak na porównanie które są lepsze państwowe/prywatne bym się nie odważył. Bo niby jak to mierzyć.

Autor: straszak (IP zapamiętane)
Data: 22 sie 2005 - 10:33:25

Może w temacie. Informatyka ma różne oblicza. Nie koniecznie musi to być programowanie senso stricte. Na wielu szkołach powstały teraz specjalizacje, ktoś tu z resztą już pisał o informatyce w zarządzaniu na koźmińsdkim albo specjalizacji informatyczno-medycznej na WIT. Inne szkoły też zapewne posiadają takie specjalizacje. Myślę że jest to bardziej strawne niż tradycyjne programowanie czyli algorytmy, pentle,zero jedynki ale jednocześnie idzie z duchem czasu gdzie nie ma miejsca żeby nie zetknąć się z komputerem.

Autor: roderyk (IP zapamiętane)
Data: 31 sie 2005 - 13:01:27

Zgadzam sie. Wystarczy popatrzeć na specjalistów z usa, w swoich dziedzinach są mistrzami a w pozostałych dno.Ale właśnie tym wygrywają, mają niezamulone głowy.Takie specjalizacje o których mówił przedmówca to moim zdaniem klucz do sukcesu.

Autor: pimpek (IP zapamiętane)
Data: 06 wrz 2005 - 10:28:38

informatyka zawsze będzie miećprzyszłość, wszystko jedno gdzie chodzisz na wit,wspiz czy swps
i tak trzeba dużo samemu robić bo ta dziedzina zbyt dynamicznie się rozwija aby programy nauczania mogły nadążyć

Autor: pumpernikiel (IP zapamiętane)
Data: 19 paź 2005 - 23:52:28

informa to przyszłość . nie ma drugiej tak dynamicznie rozwijającej się dziedziny jak właśnie informatyka.jeżeli tylko maszsmykałę i opodal uczelnię informatyczną , może nawet nie pokroju wit czy pw to zapisuj się i ............... powodzenia i wytrwałości, napewno warto!

Autor: bzdura (IP zapamiętane)
Data: 21 paź 2005 - 09:44:42

jak ma iść do byle jakiej uczelni byle tylko studiować informatykę to już leopiej wcale się za to nie brać.zła uczelnia narobi tylko problemów : zniechęci , zfrustruje.lepiej sprawdź rankingi i szukaj czegoś na samej górze i nie bierz byle czego

Autor: Darek (IP zapamiętane)
Data: 23 paź 2005 - 08:38:03

Dokładnie - komu by zależało na papierze jakiejś lamo-szkoły? Pracodawcy patrzą też na dyplom, na szkołę którą się kończyło. Jeśli nie bedzie to jedna z tych najlepszych, renomowanych uczelni (jak UW, WIT czy WSIiZ), to na pewno taki kandydat będzie miał o wiele mniejsze szanse na pracę

Autor: tomek (IP zapamiętane)
Data: 25 paź 2005 - 12:08:50

jestem właśnie na jednej z wymienionych tutaj niepublicznych szkół.czasem jest ciężko ale myślę że te zarwane noce nad projektami kiedyś zaprocentuja.nie wiem jak jest na innych uczelniach ale poziom jest porównywalny z państwowymi.

Idˇ do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.