AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Matura, egzamin na studia : 
Matura, egzamin na wyższe uczelnie ... 
Idˇ do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idˇ do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Szukam dobrej szkoly informatycznej!
Autor: Oskar (IP zapamiętane)
Data: 23 cze 2005 - 17:27:21

Witam,

Jestem z Warszawy i szukam dobrej szkoly informatycznej, gdzie naprawde nauczylbym sie czegos o bazach. Czy na UW jest taki kierunek? Czy tez wogole jakies uczelnie proponuja takie studia?

Re: Szukam dobrej szkoly informatycznej!
Autor: raziel (IP zapamiętane)
Data: 25 cze 2005 - 23:56:59

nie wydaje mi sie, aby uw mialo taki kierunek. uw specjalizuje sie raczej w programowaniu ogolnym, teoretycznym. i nie slyszalem, zeby mieli jakies zatrzesienie specjalizacji... ale moge sie mylic.

nie wiem na jakich jeszcze uczelniach, ale na pewno na wit jest specjalizacja bazy danych. wejdź zresztą na www.wit.edu.pl i sprawdz sobie. powinienes wszystko latwo znalezc, bo stronka jest calkiem przejrzyscie zrobiona.

powodzenia w szukaniu smiling smiley

Autor: Kareta (IP zapamiętane)
Data: 28 cze 2005 - 13:41:53

Mhmm, na WIT na wydziale Informatyki jest specjalizacja Bazy Danych. Wiem, bo mój kumpel włąśnie zaczął ją w minionym roku akadem. Z tego co mi woadomo, to poziom uczelni jest spoko i przedmiot wykładany jest ciekawie, tak że możesz spokojnie startować.

Autor: Jola (IP zapamiętane)
Data: 29 cze 2005 - 14:09:25

Jeśli iformatyka to T Y L K O na UW - najlepsza w Europie!!!!!!!
Jeśli zastosowanie inżynierskie to polecap MINI na PW.

Autor: Kosciej (IP zapamiętane)
Data: 05 lip 2005 - 16:36:12

UW :/ Tylko suche programowanie. Masa teorii, zero praktyki. Nedza i koszmar pod wzgledem sprzetowym... Pytanie jest - czy chcesz sie nauczyc nudnej teorii na przestarzalym sprzecie (UW) czy porzadnej praktyki, rzeczy i umiejetnosci, ktore natychmiast przydadza Ci sie na rynku pracy (dobre studia prywatne - np.: WIT) ?

Autor: alinka (IP zapamiętane)
Data: 07 lip 2005 - 12:42:05

ja np przeszukuje szkoly pod wzgledem kierunku, ktory mnie interesuje. nie widze sensu w zdawaniu na uczelnie panstwowe, jesli nie oferuja one preferowanego przeze mnie kierunku na satysfakcjonujacych mnie warunkach, z odpowiednia kadra.

ide na wit, bo maja sporo specjalizacji, w tym dwie ktore mnei bardzo interesuja (bazy danych i sieci komp.). a dzieki temu, ze uczelnia ta wspierana jest przez panstwowa akademie nauk wiem, ze kadra jest odpowiednio wykwalifikowana i nie obawiam sie o poziom nauczania.

Autor: Anatolij (IP zapamiętane)
Data: 13 lip 2005 - 19:18:52

I o to chodzi - trzeba mieć cel w życiu i do niego dążyć. Nie można opierać się na stereotypach i zmyslonych przesłąnkach - sprawdzić dokąd się idzie, jak tam uczą, co proponują. Nie iść ślepo, jak każdy na UW, UJ, czy inne państwówki, bo 'wszyscy tak robią', tylko rozejrzeć się. Posprawdzać. Jest kilka uczelni prywatnych, które konkurują poziomem z najlepszymi z państwowych (Koźmiński, SWPS, WIT...), a oferują kierunki, których państwowe uczelnei często nei prowadzą. Myślcie i sprawdzajcie, zanim wybierzecie swoją przyszłość, ludzie!

Autor: Ornet (IP zapamiętane)
Data: 15 lip 2005 - 22:37:35

Dokladnie, Anatolij. Owczy ped. Zero mysli wlasnej, zachowanie odtworcze. I tacy wlasnie ludzie ida na UW :/

Ja porzadnie przejrzalam oferty roznych szkol, tak publicznych jak i prywatnych. I wybralam WIT, bo najlepiej pasowal do tego, co mnie interesowalo (odpowiednia specjalizacja, kadra uwiarygodniona zapleczem PANowskim, warunki sprzetowe...).

Autor: gacek (IP zapamiętane)
Data: 21 lip 2005 - 15:20:37

chyba jednak nie tylko tacy... ja rowniez w tym roku dostalem sie na UW na informatyke i nie uwazam zebym podazyl za owczym pedem... na informatyke (konkretnie wlasnie o programowanie ogolne mi chodzi) na UW chcialem isc od dawna... chyba od poczatku liceum... i tylko mysl o tym ze ciezko sie tam dostac zmusila mnie do nauki do matury... zreszta ciekawe jestem czy ci wypowiadaja sie o koszmarnym wkuwaniu teorii wiedza o tym od wewnatrz?? popytajcie studentow danej uczelni jesli chcecie sie dowiedziec o tym jak tam ucza... i niech tylko tacy sie o tej uczelni wypowiadaja... a nie osoby z uczelni konkurencyjnych (ktorzy czesto na UW sami sie nie dostali.)
koledzy skoro juz wydajecie jakies kategoryczne osady to lepiej zebyscie byli ich pewni prawda?? ja z kilkoma studentami z UW rozmawialem przed upewnieniem sie i jakos nikt tak na uczelnie swoja nie "gadal" zreszto gdyby mial cos przeciwko mogl sie do panstwowej przeniesc bo tam zaden problem sie dostac prawda?? i to juz samo w sobie mowi nieco o ich poziomie... oczywiscie jesli ktos ma jakies sprecyzowane plany co do swojej edukacji (jak np bazy danych) to powinien sie kierowac takze tym czy kierunek taki w ogole jest uczony... jednak nie kierujcie sie tym ze skoro placicie to wymagacie i tak jest.
Pozdrawiam

Autor: Anatolij (IP zapamiętane)
Data: 22 lip 2005 - 16:04:19

Nigdzie nie stwierdziłem, że 'tylko' tacy smiling smiley Piszę po prostu jak to wygląda - wszsycy szturmują na państwowe, nawet jeśli nie ma tam tego, co ich konkretnie interesuje. Potem płaczą, że się nie dostali (bo konkurencja na UW jest ogromna) i mamy masę maturzystów, którzy rok czekają na kolejną szansę. Zamiast kształcić się na podobnym poziomie, tyle że na prywatnej :/ I ja przede wszystkim koncentrowałem się na specjalizacjach, których często po prostu uczelnie państwowe nie prowadzą. A uczelnie prywatne, wyczuwając rynek edukacyjny, tworzą odpowiednie specjalizacje, żeby trafić ze swoją ofertą do studentów.

Autor: kolus (IP zapamiętane)
Data: 03 sie 2005 - 23:29:46

eee tam. chyba obaj przesadzacie - kazdy w swoja strone. sa prywatne uczelnie dobre w swojej koronnej dziedzinie i sa dobre panstwowe, liderujace w swojej. sa lepsze i gorsze szkoly - czy platne, czy nie (czy tez raczej 'mniej płatne'). wszystko imho zalezy od tego co sie chce studiowac, na jakim poziomie. zebrac informacje o wymarzonym kierunku, sprawdzic, gdzie go najlepiej ucza i jazda. a nie bawic sie w rozroznianie: prywatne/panstwowe.

Autor: pumpernikiel (IP zapamiętane)
Data: 20 paź 2005 - 00:01:05

moim zdaniem jeśli chodzi o uczelnie informatyczne te dobre to wielkiego wyboru nie ma. państwowe to PW i UW z prywatnych WIT i nieco trapiony marazmem PJWSTK. inni tylko mogą pomarzyć o pozycji takiej jaką mają te uczelnie.warszawa jest pod tym wzgledem największym i najlepszym ośrodkiem naukowym.

Autor: tratewka (IP zapamiętane)
Data: 24 paź 2005 - 11:31:58

z prywatnych stanowczo odradzam pol-jap. miałem z tąuczelnią do czynienia i nie polecam, czasne wysokie poziom już nie bardzo. raczej wit bo ma wsparcie pan albo jeszcze coś innego tyle ze jeśli chodzi o kierunki techniczne to marny wybór.

Autor: Kochor (IP zapamiętane)
Data: 27 paź 2005 - 02:20:15

Ja polecam WIT - studiuje tu od pewnefgo czasu i jestem bardzo zadowolony ze swojej decyzji, zeby tu zdawac. Swietna szkola, kadra, sprzet, ludzie...

Autor: jacklynnvern (IP zapamiętane)
Data: 25 sty 2018 - 12:53:22

Autor: tracywyvern (IP zapamiętane)
Data: 21 kwi 2018 - 15:28:58

Autor: adolfjems (IP zapamiętane)
Data: 03 maj 2018 - 22:05:16

Idˇ do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.