AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Ogłoszenia : 
Ogłoszenia - oddam, sprzedam, kupię, wymienię... 
Idˇ do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Komu zlecić tłumaczenia
Autor: Ecodenver72 (IP zapamiętane)
Data: 13 sty 2015 - 15:47:22

Witam wszystkich smiling smiley Wiem, że jesteście dobrze obeznani w sprawach językach angielskiego, dlatego jestem pewien, że mi pomożecie smiling smiley Sprawa jest taka, że w najbliższym czasie będę potrzebował zrobić dosyć sporo tłumaczeń na język angielski. Muszą być one profesjonalne, wykonane przez kogoś z aktualnymi uprawnieniami oraz najlepiej certyfikatami. Osobiście nie znam nikogo takiego, więc pomyślałem, że może ktoś z was poleci mi jakieś sprawdzone biuro, z którego korzystaliście. Będę bardzo wdzięczny za pomoc smiling smiley

Re: Komu zlecić tłumaczenia
Autor: TheodoreQWE2429 (IP zapamiętane)
Data: 15 sty 2015 - 12:02:12

Wybór biur tłumaczeń jest naprawdę spory. Sam kiedyś korzystałem z jednego, nazwy nie pamiętam, ale szczerze mówiąc wybrałem na zasadzie 'pierwsze-lepsze'. Poszukaj w internecie biura, przejrzyj ofertę, poszukaj opinii i skorzystaj z usług. Na pewno się nie zawiedziesz, bo tłumacze są solidni.

Autor: XeniaMistrz2551 (IP zapamiętane)
Data: 15 sty 2015 - 13:24:59

Ale chodzi Ci o tłumaczenia przysięgłe? Bo w sumie z Twojego wpisu to nie wynika. W dużym mieście biuro tłumaczeń przysięgłych jest niemal na każdym rogu smiling smiley Ale warto najpierw poczytać opinie w internecie. Co prawda nie spotkałem się nigdy z sytuacją, żeby tłumaczenie zostało źle wykonane. Ale o przypadku, gdzie biuro nie miało uprawień do robienia tłumaczeń było ostatnio głośno.

Autor: EUNICE2733 (IP zapamiętane)
Data: 15 sty 2015 - 22:08:38

Ja również uważam że nie ma się co obawiać że tłumaczenie zostanie źle wykonane ponieważ wiem jak ciężko jest zdać egzamin na tłumacza przysięgłego (o ile mówimy o przysięgłych) jednak warto jest popytać o cenę ponieważ wiem z doświadczenia że są one bardzo zróżnicowane, a jest w czym wybierać ponieważ takich biur na rynku jest mnóstwo tak jak mówicie na każdym rogu

Autor: kirk95 (IP zapamiętane)
Data: 16 sty 2015 - 21:54:25

z tłumaczy w większych miastach tyle co radców prawnych lub notariuszy kwestia znalezienia odpowiedniej ceny żeby nie przepłacać. ceny powinny być na podobnym poziomie co tutaj http://www.centrumtlumaczen.pl/cennik/. a o jakość usługi nie ma się co martwić bo jakby ktoś raz coś źle przetłumaczył to mógłby zwijać od razu interes

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2015-02-06 10:19 przez kirk95.

Autor: NedWawa1841 (IP zapamiętane)
Data: 17 sty 2015 - 20:03:09

Zgadzam się z poprzednikami, nie ma co się za bardzo roztkliwiać nad wyborem tłumacza, każdy profesjonalny tłumacz z uprzedzeniami nie będzie ryzykował utraty renomy jednym, złym tłumaczeniem. Pozostaje tylko kwestia kosztów, a tu już jest duża różnorodność i będziesz musiał dużo przeszukać firm i porównać oferty. Jeśli chodzi o duże miasta to sprawa będzie na prawdę prosta.

Autor: Ultramireille98 (IP zapamiętane)
Data: 17 sty 2015 - 21:30:42

moim zdaniem każda dobrze wykonana praca wymaga odpowiedniej zapłaty winking smiley także jeśli znajdziesz jakiegoś renomowanego tłumacza to on na pewno będzie się cenił i wydasz dużo pieniędzy, a czasem możesz znaleźć taniego tłumacza, dopiero zaczynającego karierę i on również wykona bardzo dobre tłumaczenia smiling smiley na Twoim miejscu popatrzyłabym wcześniej opinie na internecie o danej firmie smiling smiley

Autor: PatBateman (IP zapamiętane)
Data: 04 lut 2015 - 18:18:56

Hmm... nie mogę polecić Ci konkretnej osoby, ale pewne ogłoszenia znajdziesz na pewno pod tym adresem: www.informacje.co.uk

Autor: Kruw30 (IP zapamiętane)
Data: 05 mar 2015 - 10:42:01

Ja korzystałem swego czasu z biura [pl-en.pl]
Byłem naprawdę zadowolony. A co do tego, że każdy zrobi dobre tłumaczenie, to bym nie przesadzał, bo sam znam kilka przypadków, gdy jako tłumacze pracowały osoby, które nie radziły sobie biegle z językiem i często korzystały z translatora google, a to chyba o czymś świadczy. Działalność może sobie każdy założyć, ale to, czy będzie certyfikowana to już inna historia.
Biuro, które poleciłem posiada odpowiednie pozwolenia. Na ich stronie znajdziesz też referencje, więc można sobie poczytać.

Autor: Pret (IP zapamiętane)
Data: 24 lip 2015 - 14:11:01

Z bardzo profesjonalną obsługą spotkałem się w biurze Artoftranslation.pl Nie było im czego zarzucić ani od strony merytorycznej, ani obsługi klienta.

Autor: Olka_Kolka (IP zapamiętane)
Data: 01 wrz 2017 - 13:41:37

Ja zlecam swoje tłumaczenia przez internet do biura tłumaczeń, które działa online. Przesyłanie pliku z tekstem do tłumaczenia jest bardzo proste i intuicyjne. Ja zlecam głównie tłumaczenia ukraińskie [dogadamycie.pl] ale można zlecić tłumaczenie w dowolnym języku. Fajne jest też to, że można zlecić tłumaczenie testowe, żeby sprawdzić jakość smiling smiley

Autor: adolfjems (IP zapamiętane)
Data: 02 maj 2018 - 14:17:49

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.