AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Okienko - dla nauczycieli (mniej poważnie) : 
Dla nauczycieli o wszystkim i na luzie... 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Nauka z tabletem?
Autor: Tegies (IP zapamiętane)
Data: 02 sty 2018 - 09:44:51

Mam do was pytanie, czy smartfon może być pomocnym przyrządem w wieczornej edukacji przedszkolaka? Nasz syn i córka bardzo często grają w różne gierki myślę nad tym czy tego nie wykorzystać smiling smiley Więcej w artykule: [maximamatestuja.blogspot.com]

Re: Nauka z tabletem?
Autor: ekstraStaszek (IP zapamiętane)
Data: 05 sty 2018 - 12:06:59

Szczerze mówiąc nie jestem przekonany do tego, aby zachęcać dzieci do korzystania z tabletu lub smartphona. Jak trochę podrosną będą mieć jeszcze okazje, a takie zabijanie dzieciństwa przez urządzenia mobilne nie są najlepszym pomysłem.

Autor: Konstruktywny (IP zapamiętane)
Data: 08 sty 2018 - 10:56:05

ekstraStaszek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Szczerze mówiąc nie jestem przekonany do tego, aby
> zachęcać dzieci do korzystania z tabletu lub
> smartphona. Jak trochę podrosną będą mieć jeszcze
> okazje, a takie zabijanie dzieciństwa przez
> urządzenia mobilne nie są najlepszym pomysłem.

W 100% zgadzam się z tą opinią. Przedszkolak i tablet? Zdecydowanie za wcześnie.

[finansoweinfo24.pl]

Autor: viki397 (IP zapamiętane)
Data: 14 sty 2018 - 19:43:12

Tablety to często przydatne rozwiązanie i przydaje się w nauce. Niestety wymagane jest łącze internetowe np. dla szkoły i to dobrej jakości, prędkości. Możecie podrzucić stronę [panwybierak.pl] na której można wpisując lokalizacje i usługę porównać np. oferty internetu dla lokalizacji i łatwiej wybrać najlepsza, często tez najtańsza opcje.

Autor: promaaa (IP zapamiętane)
Data: 15 sty 2018 - 16:26:38

Zwykły tablet według mnie się nie nadaje. Zbyt dużo rzeczy może dziecko rozpraszać a przy tym wejść tam gdzie nie powinno. Ale co innego przy takim [www.al.to] To tablet dla dzieci. Posiada specjalne edukacyjne treści, audiobooki, aplikacje wspomagające rozwój jak do nauki angielskiego czy też gry pamięciowe i puzzle. A wszystko z odpowiednimi poziomami trudności. Do tego posiada kontrolę rodzicielską gdzie można wybrać czas gry czy bezpieczne strony internetowe. tablet pozwala robić zdjęcia i malować a silikonowa ramka zabezpiecza sprzęt przed uszkodzeniami. Myślę, że takie rozwiązanie byłoby lepsze.

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.