AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Okienko - dla nauczycieli (mniej poważnie) : 
Dla nauczycieli o wszystkim i na luzie... 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Telewizor - zjadacz czasu?
Autor: DeeannXXX1374 (IP zapamiętane)
Data: 06 lut 2015 - 13:36:10

Tak jak w temacie, czyli jak zaradzić temu, że przed telewizorem spędza się godziny, gdy już wróci się z pracy, a później to nieznośne poczucie winy, że nic się nie zrobiło winking smiley Wieczorami w piątki oglądam kabarety, ale mam jednak poczucie, że po pierwsze powinnam sprawdzać kartkówki i sprawdziany, a po drugie obowiązki domowe typu gotowanie i prasowanie też czekają... Alternatywą może być oglądanie na tablecie programów online, ale coś nie mogę się przyzwyczaić i przestawić, że nie włączyłabym telewizora... Jak sobie radzicie z typowym pożeraczem czasu? winking smiley

Re: Telewizor - zjadacz czasu?
Autor: EkoLindsey1092 (IP zapamiętane)
Data: 09 lut 2015 - 13:24:00

zawsze zamiast skupiać się na oglądaniu telewizji, możesz skupić się bardziej na sprawdzaniu kartkówek, a jedynie w ciekawszym momencie filmu oglądać, ja tak często robię i jeszcze nic nie straciłam z filmu czy serialu ( najczęściej są tak kręcone, że nawet jak Cię minie kilka scen to i tak wszystko doskonale rozumiem ), a zamiana na tablet w sumie nic nie da, tylko zmienisz sposób oglądania smiling smiley

Autor: alexandraola (IP zapamiętane)
Data: 09 lut 2015 - 23:39:42

Nie dajmy się zwariować, trochę odpoczynku też jest potrzebne, nie samą pracą człowiek żyje.. winking smiley

Autor: MRCORA1654 (IP zapamiętane)
Data: 10 lut 2015 - 18:25:31

Ja tam czasami lubię spędzić trochę czasu na takich rozrywkach, żeby się zrelaksować i trochę odmóżdżyć po całym dniu pracy smiling smiley Nie widzę w tym nic złego, każdy robi to co lubi. Wystarczy, że nie będziesz zaniedbywać obowiązków, to jest dobrze smiling smiley

Autor: BestMckenzie98 (IP zapamiętane)
Data: 11 lut 2015 - 22:49:43

Po pierwsze nie oglądam telewizji bo nic ciekawego tam nie ma. Po drugie oglądma tylko konkretne rzeczy -albo jakieś sportowe wydarzenia, albo film, ewentualnie seriale. I zazwyczaj robię to przez internet bo łatwo mi podłączyć laptopa do telewizora i cieszyć się jakością hd nie mając dodatkowo reklam które co chwila przerywają seans psując wieczór.

Autor: wes79 (IP zapamiętane)
Data: 12 lut 2015 - 10:23:23

Powiem jedno - jeśli masz non stop włączony telewizor, to wtedy skacząc po kanałach zawsze znajdziesz coś, co uznasz za ciekawe. Dlatego ja nie mam telewizora, a jak chcę coś obejrzeć, to oglądam w internecie na http://goldvod.tv/. Wtedy wybieram jakiś konkretny program, serial, czy film i nie muszę się martwić, że po skończeniu jednego od razu przełączę na coś innego. .

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2015-03-05 01:11 przez wes79.

Autor: milena1818 (IP zapamiętane)
Data: 12 lut 2015 - 15:46:18

Telewizor to wyłącznie zjadacz czasu, musimy sobie przypominać każdego dnia jak ważne jest nasze życie i jak fajnie byłoby wykorzystać ten czas w zupełnie inny sposób niż gapienie się ekran smiling smiley

Autor: ivanov (IP zapamiętane)
Data: 13 lut 2015 - 09:33:25

Nie oglądałem telewizora prawie nigdy, ostatecznie rzuciłem oglądanie TV 15 lat temu.

klucze pneumatyczne

Autor: Mrkarine91 (IP zapamiętane)
Data: 13 lut 2015 - 17:57:36

Nie mam telewizora i dobrze mi z tym. Wszystko, czego potrzebuję dostarcza mi internet. Niestety spędzałam przed monitorem zbyt wiele czasu, nie robiąc właściwie nic konkretnego. Potem miałam poczucie winy, że marnuję życie na szwędanie się po stronach, które nie wnoszą nic interesującego. Teraz robie sobie limity- w internecie spędzam max. 2h dziennie. Planuje stopniowo ten czas zmniejszać.

Autor: siłaczka (IP zapamiętane)
Data: 30 mar 2015 - 13:09:11

Faktycznie - zarówno telewizja, jak i internet mogą być "zjadaczami czasu". Własnie dlatego trzeba z nich umiejętnie korzystać.

Autor: profrun (IP zapamiętane)
Data: 30 mar 2015 - 22:24:26

dlatego staram się jak najmniej oglądać tv, ale z internetu często korzystamsmiling smiley

Autor: galowy (IP zapamiętane)
Data: 17 lip 2015 - 09:31:47

Telewizor to zjadacz czasu, ponieważ:
1. spędzamy dużo czasu oglądając telewizję.
2.Przez oglądanie telewizji tracimy cenny czas, który moglibyśmy wykorzystać w ważniejszych celach.
3.Poprzez oglądanie telewizji odkładamy wszystko na później, a potem nie mamy czasu w ogóle, gdyż byliśmy pochłonięci oglądaniem telewizji.

Autor: alexandraola (IP zapamiętane)
Data: 05 cze 2016 - 12:54:37

Zresztą dzisiaj jest darmowa telewizja w komputerze więc nie trzeba się decydować na zwykły telewizor. Patrząc po ofercie [www.inea.pl] i jej popularności to niebawem wszystko będzie odbywać się przez internet smiling smiley

Autor: draka (IP zapamiętane)
Data: 06 cze 2016 - 08:38:28

Oczywiście, że telewizory to zjadacze czasu, choć w obecnych czasach, to raczej komputery zaczynają dominować. Ja sama telewizji na przykład nie oglądam w ogóle, za to często siedzę przed komputerem.

Autor: kaznodzieja (IP zapamiętane)
Data: 10 cze 2016 - 11:11:12

No właśnie, telewizor to pikuś. Komputer to prawdziwy czasopochłaniacz. A z internetem to już najgorzej. Siądę "na chwilę" i w mgnieniu oka uciekają mi na przykład trzy godziny.

Autor: kosmawera86 (IP zapamiętane)
Data: 12 lip 2016 - 13:16:04

Ważną sprawą jest umiejętność zarządzania czasem. Można się tego nauczyć na specjalistycznych szkoleniach, takich, jak te. Myślę też, że warto pamiętać, że czas jest naszym jedynym w 100% nieodnawialnym dobrem. Czy warto go więc marnować na telewizję?

Autor: marzenloka (IP zapamiętane)
Data: 13 lip 2016 - 08:07:42

Ja bardzo mało spędzam czasu przed telewizorem, ale nie uważam tego sprzętu za całe zło tego światu. Można TV dobrze wykorzystywać.

Autor: ela.paluszek (IP zapamiętane)
Data: 15 lip 2016 - 14:34:47

Wszystko jest dla ludzismiling smiley

Autor: slazak21 (IP zapamiętane)
Data: 15 lip 2016 - 15:13:52

Ja już dawno swój sprzedałem.

Autor: Potata (IP zapamiętane)
Data: 25 sie 2016 - 11:01:21

Z telewizji zrezygnować bym mogła, z telewizora absolutnie nie. Uwielbiam oglądać filmy czy programy naukowe online - podpinam laptop kablem i wszystko super działa. Teraz się zastanawiam nad kupieniem dysku przenośnego bo sporo danych już się uzbierało a widziałam na [www.qpony.pl] całkiem fajne i w dobrej cenie smiling smiley

Autor: PiotrP31 (IP zapamiętane)
Data: 25 sie 2016 - 11:03:29

Robię dokładnie tak samo jak przedmówczyni. Czasem tylko podłączam dysk bezpośrednio do telewizora.

Autor: burzaaa (IP zapamiętane)
Data: 24 wrz 2016 - 13:42:58

Ja korzystam od długiego czasu z [www.inea.pl] zresztą z tego co wiedzę to nie tylko ja. Naprawdę warto zajrzeć, bo mają bardzo fajne oferty i cent też są całkiem przystępne. Mnie nigdy nie dali powodów do narzekać, wszystko zawsze działa bez zarzutu.

Autor: tinaz (IP zapamiętane)
Data: 24 sie 2017 - 03:30:32

There is a saying that never too old to learn and Shoes Outlet, similarly, I want to say that never too old to do exercises. Nike Air JordanDoing exercises is really necessary for everyone and we'd better take some time to do exercises every daynike free 5.0 shoes women. General speaking,Adidas Shoes Outlet doing exercises appropriately every day is definitely good for our healthmens nike roshe running shoes 2014. For one thing,Coach bags on sale doing exercises properly is a good way to building our body nike free 4.0 V3 women and accelerate our blood circulation. Light Up Shoes For example, to do sit-up every day can practice our waistnike shoes. For anothernike shoes on sale, doing exercises is also a good method to keep our mind healthy because doing exercises can broaden our mind and release coach outlet store online free shipping our stress to a large extent Coach Crossbody Bags. For example, we would feel better if we do some exercises after working for a long time coach backpack outlet store . In addition, doing exercises can make our mind be more active. Nike Air Max Kids That is why so many people choose to do exercises when they cannot come up with new ideas. All in all, Nike Air Jordan Womens doing exercises is absolute necessary. nike shoes outlet If you say that you are too busy to run,Basketball Shoes to take some deep breath or expand your chest every day would be better than do nothingcoach signature hobo bag.Nowadays, going to gym after work is most people's choicecoach tote bags on sale, because they need to be keep fit. Nike Lunar Womens The young blue and white collar sit in their offices all the daytime and they lack of exercisenike free 3.0 V7 women, most of them are in the sub-health state. Adidas Shoes Outlet They realize the importance of nike air max TN taking exercise nike air max TN and more gyms have been opened to meet their needs. Discount Light Up Shoes For Mens In my opinionnike shoes for men, we can not only exercise our body, but also to have fun. The gym provides people a place to make friendsCOACH Luggage Bags. They can find someone who has the same interest with themcoach bags and wallets, and then just talk to them. coach satchel crossbody They can forget about the annoyance and just relax themselves. Nike Air Max Mens Some girls like to do yoga while some boys like to play badmiton.coach signature hobo bag They can choose whatever they like cheapest nike shoes ever, which is good for keeping good mood.

Autor: tamarra (IP zapamiętane)
Data: 13 wrz 2017 - 19:21:29

Niby zjadacz czasu, ale czasami każdy ma potrzebę usiąść przez telewizorem i pooglądać ulubione programy. Mój telewizor już zaczyna solidnie się psuć, więc rozglądam się za nowym. Ostatnio sporo czytałam o telewizorach oled chociażby tutaj [nt.interia.pl]

Autor: dominogokil (IP zapamiętane)
Data: 18 wrz 2017 - 16:56:46

Autor: Lydia (IP zapamiętane)
Data: 17 paź 2017 - 07:25:32

Autor: Mozza (IP zapamiętane)
Data: 23 paź 2017 - 12:21:58

Autor: dlucas (IP zapamiętane)
Data: 24 paź 2017 - 08:44:22

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.