Awans Informacje Forum Materiały Artykuły Korepetycje Sklep

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
awanas dyplomowany
Autor: gk (IP zapamiętane)
Data: 08 kwi 2006 - 20:56:24

czy program własny - zajęć pozalekcyjnych można wdrożyć w czasie trwania roku szkolnego, czy tylko 1 września. - dotyczy awansu na dyplomowanego - spełnienie punktu 4a.

Re: awanas dyplomowany
Autor: kasia (IP zapamiętane)
Data: 08 kwi 2006 - 23:27:20

myślę, że możesz wdrozyć i napisać, że będziesz kontynuować

Autor: ela (IP zapamiętane)
Data: 09 kwi 2006 - 09:47:42

Mojej kolezance z pracy rada program zatwierdziła w grudniu, więc chyba można, a moze zależy to od szefa, ona ma z nim "cudowne" układy.

Data: 09 kwi 2006 - 09:56:38

Zatwierdzono mi również w połowie semestru i go wdrażam, ale czy komisja nie będzie się czepiać,że za krótki okres. Czy przepisy mówią coś na ten temat ?
Z tego co wiem to programy przedmiotowe trzeba wdrażać od września, ale może się mylę.

Autor: ela (IP zapamiętane)
Data: 09 kwi 2006 - 09:58:40

Uważam, że jeżeli uzasadnisz, ze program jest "potrzebny", to komisji nic do tego. Przecież jasne jest,że będziesz go dalej realizował, skoro go wdrażasz i wpisujesz do szkolnego zestawu programów

Data: 09 kwi 2006 - 10:01:44

Masz rację, ja też tak uważam, dzięki za dobrą radę

Autor: koma (IP zapamiętane)
Data: 09 kwi 2006 - 10:10:35

Czasem wysokie władze z racji braku funduszy przydzielają zajęcia pozalekcyjne nie od 1 września, a znacznie później. Znam szkołę, gdzie były dopiero od drugiego semestru. I tu wytłumaczenie, dlaczego wdraża się w ciągu roku.

Wiadamo jednocześnie, że nauczyciele próbują na siłę cos jeszcze zdziałać, bo kończy się staż, a zadań nie ma tyle, by spełnić wymagania. Wtedy powstaja programy winking smiley Komisje zdają sobie z tego sprawę.
Dlatego trzeba przygotować wytłumaczenie, dlaczego program wdrażasz teraz.

Z literki a) pisze się sprawozdanie, dlatego te daty są ważne.

Autor: Asia (IP zapamiętane)
Data: 10 kwi 2006 - 16:54:15

Ja myslę,że jak najbardziej.

Autor: beata (IP zapamiętane)
Data: 10 kwi 2006 - 17:53:18

Myślę, że zacząć można w dowolnym momencie roku szkolnego, natomiast powinien być całkowicie zakończony i zewaluowany przed końcem stażu

Autor: koma (IP zapamiętane)
Data: 10 kwi 2006 - 19:24:35

beato, niezupełnie....smiling smiley

Rozporządzenie nie mówi, że program powinien być "całkowicie" zakończony - powinien być wdrożony, i to wszystko.

Natomiast owszem, powinien być zewaluowany, jednak są różne rodzaje ewaluacji smiling smiley
Można zrobić częściową, po jakimś okresie realizacji programu, aby sprawdzić funkcjonowanie, aby coś poprawić, aby ....
Nie musi to być ewaluacja końcowa.

Data: 10 kwi 2006 - 19:40:15

I już wszystko jasne,mogę ,,działać'' na programie i komisja powinna uznać
Jeśli chodzi o ewaluację to koma ma rację , można zrobić częściową i jeśli jest wszystko ok to nic nie zmieniać

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

O Profesorze - Napisz do Nas - Reklama - Polityka prywatności - Najczęściej zadawane pytania - Zgłoś błąd

2000-2014