AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
odmowa wychowawstwa
Autor: Anka (IP zapamiętane)
Data: 09 mar 2006 - 18:43:11

Witajcie!
Ucze w szkole podstwowej, moja klasa odchodzi do gimnazjum. Dyrektor szkoły uklada nowy plan przydzialu godzin. Interesuje mnie odmowa przyjecia wychowawstwa. Czy jest to mozliwe, ze nie zgodze sie na przyjecie wychowawstwa od nowego roku szkolnego?Jak przekonac dyrektora do mojej decyzji?
Klasa jest patologiczna...Dzieki za opdpwiedzi

Re: odmowa wychowawstwa
Autor: ewa (IP zapamiętane)
Data: 09 mar 2006 - 18:49:42

nikt nie moze Cie zmusic do wychowawstwa. masz argumenty, ktore mowia,ze klasa sprawiala Ci klopoty,poza tym kosztowalo Cie to duzo zdrowia i nie jestes w stanie kolejne lata meczyc sie, bo wtedy Twoja praca nie jest efektywna. jesli w szkole nie ma deficytu na nauczycieli mogacych byc wychowawcami, wowczas jest spora szansa, ze Twoja odmowa zostanie pozytywnie zaopiniowana. pozdrawiam i powodzenia

Autor: TOMASZ (IP zapamiętane)
Data: 09 mar 2006 - 18:56:25

Anka wcześniej był temat o wychowawstwie dla katechetów. Poczytaj i zaproponuj dyrkowi takie rozwiązanie. Oni na pewno się zgodzą - no ci katecheci.

Data: 09 mar 2006 - 19:30:48

Dzieki za odpowiedz. Moze napisze dokładniej. Mam otzymac klasę czwartą SP. NAjgorsze jest to, że cala klasa jest patologiczna, a ja mieszkam w tym samym budynku, w ktorym mieszka jeden z uczniów tej klasy. Moi sąsiedzi to ogromna patologia: alkohol, narkotyki, bijatyki. Są dla wszystkich mieszkańców nieustanną zmorą.W nasze okna lecialy kamienie, snieg, itp. Obawaiam sie że horror bedzie jeszcze wiekszy, jesli bede niewygodna wychowawczynia. Przedstawilam dyrektorowi te sprawę, ale decyzja na razie nie jest jeszcze podjęta. Grono pedagogiczne broni sie przed tą klasa, a czuje ze wypadnie na mnie. Zastanawiam sie, czy moge cos z tym zrobic.

Autor: lizzy (IP zapamiętane)
Data: 09 mar 2006 - 20:00:52

A masz moze dziecko do lat 4? Bo gdybyś miała i miałabyś jedna lekcję ponad etat to mozesz wykorzystać przepis, ze matki dzieci do lat 4 mogą odmówić pracy ponad etat

Data: 09 mar 2006 - 20:03:46

Niestety nie mam. Wedlug przepisow dyrektor musi mi zapewnic pensum- latem podchodze do egzaminu na stopien nauczyciela mianowanego. w szkole brakuje godzin, wychowawstwo jest nieuniknione. Tylko jak przekonac dyrektora do korzystnej dla mnie decyzji?Chcialabym uniknac tej klasy...

Autor: TOMASZ (IP zapamiętane)
Data: 09 mar 2006 - 20:26:21

Zaproponuj zamianę wychowawstwa z kimś kto mieszka daleko. Weź klasę inną. Chyba są tam ludzie do jasnej.....Jeżeli dyro będzie sie upierał to nie masz nic do stracenia i napisz uzasadnienie twoich obaw ( na piśmie przedstaw prośbę i argumentację). To powinno wystarczyć i będzie podstawą do ewentualnych roszczeń wobec dyrektora jeżeli ci się coś przytrafi i będzie związane bezpośrednio z tą sytuacją.
On odpowiada za nauczycieli i komfort ich pracy. Jeżeli to nie pomoże to ja przyjadę z kolegami i pogadam z nim jak trzeba. Możesz mu to powiedzieć.

Data: 09 mar 2006 - 20:29:58

Dzieki Tomaszwinking smiley obym nie musiala korzystac z pomocy Twojej i Twoich kolegów.Pozdrawiam Anka

Autor: ela (IP zapamiętane)
Data: 09 mar 2006 - 20:44:59

Aniu, a może warto zmierzyć sie z problemem?Dziecko z rodziny patologicznej też potrzebuje miłości! Byc może właśnie Twojej?
A na marginesie, denerwuje mnie, że patologia zostaje rozpatrywana wyłącznie typu"rodzina alkoholicza, bezrobotna itd." Spójrzmy, czy rodziny tzw.z wyższych sfer nie są patologiczne?A ich dzieci, które zachowuja się na zajęciach w sposób wyzywający, chamski?To dopiero patologia! Czy z takimi łatwiej sie pracuje, gdy obrywa nauczyciel, bo śmie zwrócic uwagę synalkowi/córci?a na dodatek poprze go w tym dyrektor, bo tatuś wspiera inicjatywy szkoły(portfelem).
Uważam, że z takimi dziećmi gorzej się pracuje niz z tymi, które może nie są pięknie ubrane, ale nauczyciel bywa dla nich autorytetem.

Data: 09 mar 2006 - 21:18:59

Elu, to moze pracuj z takim dzieckiem ale nie bezposrednio w jego sasiedztwie. Mieszkam pietro nizej. Ta rodzina jest zagrozeniem i utrapieniem dla calego bloku. moi rodzice i ja kilka lat wczesniej mieli juz z nimi problemy. Obecnie ucze siostre tego chlopca, ktory chodzi do klasy ktora mam prawdopodobnie objac.Kiedy otrzymywala nizsza lub zla ocene, drzwi od naszego mieszkania byly opluwane, kradzione bezpieczniki na korytarzu. Nie wiem, co moze byc pozniej.Takie sa fakty a teorie pedagogiczne mam dosc dobrze opanowane. Niestety rzeczywistosc jest duzo gorsza.Sprobuj mieszkac w bezposrednim sasiedztwie takiej rodziny a zobaczysz jak to wyglada i ze obawy moga byc uzasadnione.

Autor: ann (IP zapamiętane)
Data: 09 mar 2006 - 22:30:30

Anka
rozumiem Cię doskonale. Nauczyciel też człowiek i chociaż po przyjściu z pracy do domu powinien mieć chwilę odpoczynku od tego, co w szkole. Ja zrezygnowałam z pracy w szkole, obok której mieszkam,( a mogłabym wychodzić do niej prawie róno z dzwonkiem na lekcję) właśnie z podobnych powodów. Nie zawsze jest możliwe przeniesienie do innej placówki. Współczuję bardzo tym patologiom, ale uważam że rodzina nauczycielska tez ma prawo do względnego spokoju. Dlatego dojeżdżam dość daleko do pracy, ale po powrocie do domu mam spokój.

Autor: ela (IP zapamiętane)
Data: 10 mar 2006 - 14:46:03

Aniu, dziekuję za radę.Chyba coś przeoczyłam - to nie ja jej potrzebowałam ale Ty! Jeżeli się mylę, przepraszam. Czy nie można wyrazić swojej opinii, czy tylko wtedy jest dobra, gdy trafi w oczekiwania?
Rozumiem doskonale Twój problem, ale chciałam zwrócić uwagę, że patologia jest również w tzw."dobrych domach" i naprawdę nie wiem, co lepsze - czy oplute drzwi, czy twarz?

Autor: Jaśka (IP zapamiętane)
Data: 10 mar 2006 - 16:49:52

Mam wrażenie, że TOMASZ nie ma nic wspólnego z zawodem nauczyciela. Jego rada powinna chyba rozbawić, a mnie zemdliło.
TOMASZU JA PANU JUZ DZIĘKUJĘ!!!!! Jesteś beznadziejny, może w kontaktach osobistych urastasz do pewnej rangi, ale tutaj nie wychodzi ci dowcip

Data: 12 mar 2006 - 21:48:54

Dziekuję Wam wszystkim za porady. Na razie bedę czekac na odpowiedz dyrekcji, ale na pewno nie pozostanę bierna.
Ann, wielkie dzięki, widzę, że rozumiesz mój problem. Najgorsze jest to,że w takiej sytuacji nikt nie mówi o prawach nauczycielado spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Takie rodziny i uczniowie czują się bezkarni. Pozdrawiam

Autor: Michael_Jack (IP zapamiętane)
Data: 25 sie 2017 - 05:23:53

Abe on the school michael kors bags cheap scandal to accept the Congress questioned michael kors handbags sale the people asked Abe to step down
Prime Minister Shinzo michael kors hamilton bag Abe (in) in the House of Representatives in New Nike Shoes Japan to accept the question. TOKYO (Reuters)Nike Air Max 2017 - Japanese Prime Minister Shinzo nike air jordans shoes for sale Abe accepted the question again,Nike Air Foamposite One but the review Air Jordan 26 has not yet made any real progress.Nike shoes sale Hundreds of Japanese people held a rally before the Nike Air Max congress and asked Abe nike lunar running shoes to step down immediately.Nike Air Max 90 Japan's House of Representatives Budget Committee on michael kors shoulder handbag the same day to review the Gakuen scandal,Nike Air Max Flyknit Abe and the former Nike kids kobe shoes Ministry of Science michael kors clothing mens and Technology Deputy mk wallets officials before Chuanxi Ping,Air Jordan 13 Abe assistant and Quan Yang and other scandal key figures appeared in the Council.coach backpack outlet store The parties did not make any real progress.Nike Shoes for Women About 12 o'clock Adidas Superstar local time, hundreds of people came to Congress,coach satchel outlet for the plus school scandal michael kors handbags online and other Abe government involved in Coach cases a series of issues to protest.Adidas Shoes Outlet They held the slogan of 'Completely Identifying the Gardening Parks' and shouting slogans of 'Adidas Yeezy 750 Boost Abe immediately stepped down'.michael kors watch Fukuyama Tetsuro,Nike Air Max TN Acting Director mk men's bags of the DPRK's Nike Free Run largest opposition party, Nike Air Max 87 said at the rally that the Abe government was unaware of the day's deliberations.Coach bags 2017 Japanese nationals believe that the Prime Minister's Nike Kobe AD 10 residence and the Coach Accessories plus school scandal coach handbags for sale can not get away,Kids Shoes Abe's support rate will Nike Jordan Shoes be below the 30% mark.Adidas Originals July 24, in Tokyo,michael kors coats Japan, Prime Minister Shinzo Nike Air Max 95 Abe in the House of Representatives in Nike Free 6.0 Japan to accept the question.Nike Free 5.0 Running Shoes Xinhua News Agency reporter Nike Free 5.0 V4 Ma Ping said that coach trifold wallet the ruling party Liberal Democratic coach wallet outlet Party in the Tokyo parliamentary nike air foamposite pro elections in the defeat,coach canvas tote the people of the Abe nike zoom shoes government criticism is coach crossbody sale escalating,Basketball Shoes and Abe appeared in the council NIKE AIR MAX 90 can not quell the criticism of the public,Nike Kobe AD 9 Will only make it intensified.michael kors shirts The Japanese Shoes Outlet Congress has examined the Nike Free Gardening scandal on the 10th of this month,Light Up Shoes but has not made any real progress.Nike Air Pegasus 83 At that time abroad visit Abe did not Michale Kors Bags attend the deliberations,Nike Kevin Durant 7 was criticized for Nike shoes max lack of sincerity to explain Nike Free Running Shoes to the people.Nike Air Foamposite Pro As the recent Abe Cabinet support rate has fallen below 30%, in order to retain public opinion, Abe agreed to appear on the 13th Council, Nike James Lebron 12 plus school scandal and other Adidas Yeezy Boost 350 issues to accept Coach bags 2017 the question.michael kors women's shoes Japan's 'Daily News' announced the latest poll on the 23rd,Michael Kors Men's bags Abe's cabinet michael kors kids shoes support rate michael kors clothing discount has dropped to 26%,Nike Running Shoes once again refresh Abe once again since the ruling cheap nike air max shoes rate of the lowest record. 'Nike Heels Boots Asahi Shimbun' revealed in Nike Kobe 9 Low May this year that some of the documents were coach handbags vintage suspected of being coach hobo bags coach tote bags on sale clearance a document of the nike sb dunks Ministry of Education,Nike Air Max 2016 Culture, Sports, Science and Technology,Coach Jewelry which included plans to use the 'COACH Luggage Bags National Strategic Special Zone' as a new Nike air force director of nike lebron shoes the College of Veterinary Medicine.Nike Air Foamposite Materials said that the process of accelerating Coach bags 2016 the advance of the new Veterinary College was 'Nike Lunar Haze instructions from nike free running shoes the top of the residence.'Nike Air Max

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.