AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: Katecheta a wychowawstwo klasy
Autor: Ale (IP zapamiętane)
Data: 11 lut 2006 - 16:15:05

No właśnie i czy to też nie jest dyskryminacja? Nauczyciel przedmiotowiec ma nad sobą tylko dyrektora, natomiast katecheta , i dyr. i kurię! , która albo mu przedłozy misje( bez ktorej nie ma mowy o pracy w szkole!), albo nie. Uważam , ze jest to na kazdym kroku poniewieranie katechetami, ktorzy nie wzięli się nagle gdzieś z ulicy, tylko tez musieli pokonczyć długotrwałe studia. Dlaczego opinia jest ciągle taka negatywna o tych ludziach? Heleno , bardzo ci wspolczuje, a moze na twoje miejsce przyjeto do pracy wikariusza i uzyto tak smiesznego pretekstu do zwolnienia1 Pozdrawiam, głowa do góry!

Autor: Wiesława (IP zapamiętane)
Data: 11 lut 2006 - 16:38:23

Witam serdecznie.Pragnę przyłączyć się do dyskusji na temat wychowawstwa katechetów.Sądzę że przepis ma swoje plusy, ponieważ katecheta powinien być dla całej wspólnoty szkolnej,a mając swoją klasę , jej poświęca się znacznie więcej czasu. W mojej szkole katecheta jest traktowany prawie na równi z innymi nauczycielami tz.opracowuje ankiety, programy, plany, organizuje wycieczki, prowadzi lekcje koleżeńskie,otwarte,dyrekcja hospituje lekcje(hospitacja diagnozująca),gdzie wice-uczą się jak taką hospitację prowadzić czyli wszystko normalnie oprócz nagród dyrektora i wyżej!!! Nie piszę tego co robię poza szkołą bo to już rzeczywiście misja(spotkania małych grup do bierzmowania, pielgrzymki, oprawa liturgiczna Mszy Św. co niedzielę wszelkie nabożeństwa,i tak dalej).Myślę że jeśli się chce pracować i lubi się to , to już jest jakaś satysfakcja.

Data: 11 lut 2006 - 19:55:01

Wiesławo. nie rozumię , dlaczego mowisz, ze jestes traktowana " prawie na rowni z innymi n-lami"?, bo skoro tyle pracujesz to dlaczego dyrektor omija cie przy przydzielaniu nagród?Nie zgadzam sie z toba, ze majac wychowawstwo, mniej czasu poswiecilabys innym uczniom. A przeciez np: matematycy, polonisci, historycy , przyrodnicy itd. tez maja wychowawstwo i ucza, przygotowuja sie do prowadzenia lekcji w tylu klasach i wszystko to jakos funkcjonuje.Cos z tymi przepisami jest chyba dziwnie, sa rowni i rowniejsi!

Autor: Helena (IP zapamiętane)
Data: 11 lut 2006 - 20:26:00

To rozporządzenie o tym, by katecheta nie był wychowawcą istnieje nie od początku katechezy w szkole po upadku komuny. Pojawiło się po jakimś incydencie z katechetą z Wrocławia chyba. Raczej nie dotyczyło obięcia przez katechetę funkcji wychowawczej nad całą szkołą.
Rzeczywiście to był tylko pretekst, żebym odeszła. Bolało, ale pozbawiło złudzeń. Mam teraz umowę tylko na rok a proboszcz na wstępie powiedział, że jak tylko któraś siostra zdobędzie wykształcenie, to ona obejmie po mnie miejsce. Nie żebym miała coś przeciw katechetkom w habitach, bo znam jedną naprawdę oddaną pracy z młodzieżą, ale to już chyba zależy od indywidualnych cech człowieka, od więzi z Bogiem i wszelakiego wysiłku. Przeżyłam w życiu ciężki moment w klasie ósmej. Siostra katechetka zawołała mnie do salki (był 1989 rok) i waczęła wypytywać o to o czym chciałam zapomnieć. Nie chciała mi pomóc, lecz zaspokoić ciekawość. Nie doświadczyłam tego od innych nauczycieli, ksiądz katecheta bardzo mnie wtedy wspierał i był wyrozumiały. Był zakonnikiem, więc oboje nosili habit, tylko na różny sposób.
Dobra kończę, bo chyba zbaczam z kursu :-) A mnie się tak marzy praca na Syberii! Tylko jeszcze nie jestem pewna co Pan na to :-)
Pozdrawiam wszystkich!

Autor: rym (IP zapamiętane)
Data: 11 lut 2006 - 23:04:50

Każdego "coś"boli w tej pracy(chyba w każdej) i wcale nie chodzi o to,że katecheta nie może byc wychowawcą. Sądzę, że w tej chwili chyba nikt nie chce nim być(stres, nadmiar pracacy-nikomu niepotrzebnej), stąd ta dyskusja.Uważam, że bardzo budująca.Zobaczcie ile nas łączy(chyba mniej dzieli).A słowa krytyki?,to domena kazdego z Nas-łatwiej ocenić drugiego nauczyciela niż ucznia.

Data: 12 lut 2006 - 09:27:00

Wydaje mi sie , ze nikt sie nie pcha do tego rarytasu, jakim jest wychowawstwo, lecz chodzi chyba jwdnak o jakąś zasadę, wszyscy jesteśmy nauczycielami, jakby to inaczej nie określił. Dlaczego nie uzywa sie określeń dla innych nauczycieli takich jak: techniczka,muztczka, niemiecka, przyrodniczka itd., bo sa to nauczyciele tych konkretnych przedmiotow i nikt tego nie neguje. Wiec widać i tu , ze okreslenie katechetka , jest tez jakies dziwne, bo jest to nauczyciel katechezy , badź religii.Skoro jest t przedmiot w szkole i jest ocena na świadectwie, to niech i przedmiot i nauczyciel będzie tez traktowany powaznie i z nalezytym szacinkiem.Pozdrawiam wszystkich!

Autor: TOMASZ (IP zapamiętane)
Data: 12 lut 2006 - 10:00:31

A MNIE SIĘ WYDAJE , BA JA TO WIEM, ŻE PRAWDA JEST TAKA. KATECHEZA ZOSTAŁA PRZENIESIONA PRZEZ WŁADZE KOŚCIELNE DO SZKÓŁ PONIEWAŻ TO CZYSTY ZYSK FINANSOWY, NIE TRZEBA OPALAĆ SALEK KATECHETYCZNYCH, PŁACIĆ ZA PRĄD W SZKOLE KSIĘŻA MAJĄ ZAPŁACONY ZUS PRZEZ PAŃSTWO A DODATKOWO NIE MAJĄ WYCHOWAWSTWA. PRZEPIS O BRAKU WYCHOWAWSTWA ZOSTAŁ STWORZONY DLA KSIĘŻY BO PO CO MAJĄ SIĘ PRZEMĘCZAĆ. Z CZASEM ZACZĘLI REZYGNOWAĆ Z PACY Z MŁODZIEŻĄ BO TO I ŻADNE PIENIĄDZE I NERWY NIEPOTRZEBNE. ZACZĘLI ICH ZASTĘPOWAĆ CYWILE I STĄD TEN UKŁAD. KATECHECI NIE KSIĘŻA TYLKO MIMOCHODEM ZYSKALI I ODZIEDZICZYLI WYGODNY UKŁAD PO KSIĘŻACH. CZY W TYM CO TU NAPISAŁEM JEST CHOĆ TROCHĘ NIEPRAWDY?. O TYM OFICJALNIE SIĘ NIE MÓWI ALE KASA JEST KASĄ I TERAZ GDZIE TU MORALNOŚĆ I DOBRE WYCHOWANIE. ZA WYGODĘ JEDNYCH PŁACĄ INNI OBYWATELE W TYM WYPADKU NAUCZYCIELE.A TAK NA MARGINESIE NIECH KSIĘŻA BĘDĄ NA RÓWNYCH PRAWACH W SZKOLE A JAK NIE TO NIECH NIE ŻERUJĄ NA INNYCH.WIDZIELIŚCIE KIEDYŚ JEDNEGO CZY DRUGIEGO NA DYŻURZE NA PRZERWIE LUB NA ZABAWIE CZY DYSKOTECE? CZY CHODZĄ NA RADY PEDAGOGICZNE CZY ORGANIZJĄ IMPREZY SZKOLNE CZY ROZLICZAJĄ SIĘ Z DOKUMENTACJI CZĘSTO TEMATY TRZEBA ZA NICH WPISYWAĆ A PŁACI IM SIĘ TYLE SAMO I NIE ODMAWIAJĄ PIENIĘDZY.

NIE JEST TO ŻADNA ZŁOŚLIWOŚĆ Z MOJEJ STRONY NAPISAŁEM PRAWDĘ, CAŁĄ PRAWDĘ I TYLKO PRAWDĘ.

Autor: gosc (IP zapamiętane)
Data: 12 lut 2006 - 11:01:31

Tomaszu, pisanie drukowanymi oznacza w internecie krzyk. Nie krzycz smiling smiley
Poza tym źle się czyta.

Autor: rym (IP zapamiętane)
Data: 12 lut 2006 - 12:46:51

W mojej szkole księża mają dyżury i wypełniają je tak samo jak inni nauczyciele, na rady też przychodzą, chociaż krótko na nich są.

Data: 12 lut 2006 - 20:12:57

Tomaszu, w twojej wypowiedzi moze troszeczke prawdy jest, ale nie do konca. Katecheza wracajc do szkoly, wrocila na swoje miejsce, bo to przeciez komuchom byla ona nie wygodna, wczesniej zawsze byla w szkole. Pozdrawiam!

Autor: kuba (IP zapamiętane)
Data: 12 lut 2006 - 20:37:55

Tomasz przyznaje ci calkowita racje. u nas katechecie na lekcjach uczniowie "chodza po scianach".strach pomysleć jakby jeszcze dostał wychowastwo.

Data: 12 lut 2006 - 20:53:20

Kuba w mojej szkole jest nauczycielka od niemieckiego, której uczniowie " chodza po ścienach" i w ogole wychodza z klasy, bo maja juz dosc wspólnego meczenia się!

Autor: eka (IP zapamiętane)
Data: 13 lut 2006 - 19:34:40

ja uwazam ze Tomasz ma zupełna racje, bo katecheza powinna być dla tych co chca, a jesli ktoś nie chodzi to właściwie w szkole nikt się nim nie przejmuje

Autor: Helena (IP zapamiętane)
Data: 13 lut 2006 - 21:25:11

Tak, jest dla tych co chcą, to znaczy chcą ich rodzice. To nie zawsze jest łatwe, bo czasem rodzina ma niewiele wspólnego z Panem Bogiem, nie praktykuje, ale nie pozwala dziecku nie chodzić na religię. Mówię o szkole na wsi, w mieście jest zapewne inaczej. A że ocena nie wchodzi do średniej, rodzie każą... Ostatnio miałam rozmowę z dorosłym uczniem gimnazjum. Chodzi bez zeszytu, przeszkadza, ale mówi, że CHCE chodzić.
Znam katechetkę świecką, u której było cicho jak makiem zasiał, ale tez miała osobowość. Do pewnego czasu była też świetnym wychowawcą, to znaczy dopóki pozwoliło na to prawo.

Data: 13 lut 2006 - 22:22:28

Dziwne, ze taki dziwny " przedmiot" jak przygotowanie do zycia w rodzinie , tez niektorzy rodzice chcą, inni nie chcą, a jednak wszyscy się nim dziwnie przejmują!

Data: 13 lut 2006 - 22:37:50

Czegos tu nie rozumie, a co z przedmiotem " przygotowanie do zycia w rodzinie" , jest to przedmiot na ktory uczeszczaja dzieci, gdzie rodzice tez musza wyrazic zgodę i dziwne, ze jednak wszyscy w szkole mocno sie przedmiotem przejmują!

Autor: TOMASZ (IP zapamiętane)
Data: 13 lut 2006 - 23:50:37

To nie o to chodzi kto jest dobry a kto zły. nie nam to oceniać. Chętni niech przejmą zadania dodatkowe katechetów i nie będzie problemu. Dzielmy robotę równo.

Chyba to jest uczciwe???

Jeżeli ktoś się ze mną nie zgadza to niech napisze wyraźnie, że będzie pracował za katechetów a oni niech idą do domu. dyskoteka walentynkowa już we wtorek zapraszam na dyżur od 18 do 21. Szukam chętnych.!!!

Autor: Michael_Jack (IP zapamiętane)
Data: 25 sie 2017 - 05:30:43

Abe on the school michael kors bags cheap scandal to accept the Congress questioned michael kors handbags sale the people asked Abe to step down
Prime Minister Shinzo michael kors hamilton bag Abe (in) in the House of Representatives in New Nike Shoes Japan to accept the question. TOKYO (Reuters)Nike Air Max 2017 - Japanese Prime Minister Shinzo nike air jordans shoes for sale Abe accepted the question again,Nike Air Foamposite One but the review Air Jordan 26 has not yet made any real progress.Nike shoes sale Hundreds of Japanese people held a rally before the Nike Air Max congress and asked Abe nike lunar running shoes to step down immediately.Nike Air Max 90 Japan's House of Representatives Budget Committee on michael kors shoulder handbag the same day to review the Gakuen scandal,Nike Air Max Flyknit Abe and the former Nike kids kobe shoes Ministry of Science michael kors clothing mens and Technology Deputy mk wallets officials before Chuanxi Ping,Air Jordan 13 Abe assistant and Quan Yang and other scandal key figures appeared in the Council.coach backpack outlet store The parties did not make any real progress.Nike Shoes for Women About 12 o'clock Adidas Superstar local time, hundreds of people came to Congress,coach satchel outlet for the plus school scandal michael kors handbags online and other Abe government involved in Coach cases a series of issues to protest.Adidas Shoes Outlet They held the slogan of 'Completely Identifying the Gardening Parks' and shouting slogans of 'Adidas Yeezy 750 Boost Abe immediately stepped down'.michael kors watch Fukuyama Tetsuro,Nike Air Max TN Acting Director mk men's bags of the DPRK's Nike Free Run largest opposition party, Nike Air Max 87 said at the rally that the Abe government was unaware of the day's deliberations.Coach bags 2017 Japanese nationals believe that the Prime Minister's Nike Kobe AD 10 residence and the Coach Accessories plus school scandal coach handbags for sale can not get away,Kids Shoes Abe's support rate will Nike Jordan Shoes be below the 30% mark.Adidas Originals July 24, in Tokyo,michael kors coats Japan, Prime Minister Shinzo Nike Air Max 95 Abe in the House of Representatives in Nike Free 6.0 Japan to accept the question.Nike Free 5.0 Running Shoes Xinhua News Agency reporter Nike Free 5.0 V4 Ma Ping said that coach trifold wallet the ruling party Liberal Democratic coach wallet outlet Party in the Tokyo parliamentary nike air foamposite pro elections in the defeat,coach canvas tote the people of the Abe nike zoom shoes government criticism is coach crossbody sale escalating,Basketball Shoes and Abe appeared in the council NIKE AIR MAX 90 can not quell the criticism of the public,Nike Kobe AD 9 Will only make it intensified.michael kors shirts The Japanese Shoes Outlet Congress has examined the Nike Free Gardening scandal on the 10th of this month,Light Up Shoes but has not made any real progress.Nike Air Pegasus 83 At that time abroad visit Abe did not Michale Kors Bags attend the deliberations,Nike Kevin Durant 7 was criticized for Nike shoes max lack of sincerity to explain Nike Free Running Shoes to the people.Nike Air Foamposite Pro As the recent Abe Cabinet support rate has fallen below 30%, in order to retain public opinion, Abe agreed to appear on the 13th Council, Nike James Lebron 12 plus school scandal and other Adidas Yeezy Boost 350 issues to accept Coach bags 2017 the question.michael kors women's shoes Japan's 'Daily News' announced the latest poll on the 23rd,Michael Kors Men's bags Abe's cabinet michael kors kids shoes support rate michael kors clothing discount has dropped to 26%,Nike Running Shoes once again refresh Abe once again since the ruling cheap nike air max shoes rate of the lowest record. 'Nike Heels Boots Asahi Shimbun' revealed in Nike Kobe 9 Low May this year that some of the documents were coach handbags vintage suspected of being coach hobo bags coach tote bags on sale clearance a document of the nike sb dunks Ministry of Education,Nike Air Max 2016 Culture, Sports, Science and Technology,Coach Jewelry which included plans to use the 'COACH Luggage Bags National Strategic Special Zone' as a new Nike air force director of nike lebron shoes the College of Veterinary Medicine.Nike Air Foamposite Materials said that the process of accelerating Coach bags 2016 the advance of the new Veterinary College was 'Nike Lunar Haze instructions from nike free running shoes the top of the residence.'Nike Air Max

Autor: tinaz (IP zapamiętane)
Data: 26 sie 2017 - 03:16:36

As the development of the world, there is more and more entertainment for people to kill time. Reading used to be an important amusement. But now there are less and less people fond of reading. But there are still a large number of people stand on the side of reading. For me, I think reading is very important. The reasons are as following.First of all, reading can broaden our vision. The main way we learn the things happen long time ago is according to the book. People will try their best to write the things in their stage in their way. When we read books, we have the opportunity to learn everything. The content in the books contains the knowledge all over the world and every aspect. We can read the knowledge about biography, science, technology, culture, economic and so on from the book. It is hard not to broaden vision from reading.Everything you read fills your head with new bits of information, and you never know when it might come in handy.
Nike Women Shoes
coach tote bags on sale
Nike Air Jordan Mens
Nike Cortez Womens
michael kors hamilton bag
nike shoes outlet
michael kors wallet
Nike Running Shoes
Michael Kors Handbags

Autor: Mozza (IP zapamiętane)
Data: 14 wrz 2017 - 10:11:09

Idź do strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.