AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idˇ do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idˇ do strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3
Skarga na nauczyciela
Autor: saskia3 (IP zapamiętane)
Data: 17 sty 2015 - 15:36:27

Mam pytanie dotyczące skargi na pracę nauczyciela do kuratorium. Czy owa skarga może mieć wpływ na to, czy nauczyciel uzyska stopień nauczyciela dyplomowanego, czy nie?

Re: Skarga na nauczyciela
Autor: zbyszka90 (IP zapamiętane)
Data: 20 sty 2015 - 14:31:38

Witamsmiling smiley Jestem Mariola, miło mi w końcu tu coś napisać. Kiedy byłam w gimnazjum jeden z uczniów napisał skargę do kuratorium i podobno miała wpływ na dyplomowanie.

Autor: zbyszka90 (IP zapamiętane)
Data: 20 sty 2015 - 14:36:06

Dodam tylko, że to było kilka lat temu. Może coś się zmieniło, informacje powinny być na stronie kuratorium smiling smiley. Ewentualnie ministerstwa, warto tam zajrzeć i poszukać wiarygodnych informacji.

Autor: tamara5 (IP zapamiętane)
Data: 26 sty 2015 - 21:24:49

Zaciekawiło mnie to, co piszecie. Ciekawe, ale i trochę szokujące, bo różnie jest z tymi uczniami... Aż sama poszukam informacji na ten temat, jak coś znajdę- podzielę się ;D.

Autor: trudumek (IP zapamiętane)
Data: 15 kwi 2015 - 09:19:56

W mojej szkole także skarga na nauczyciela miała wpływ na mianowanie, chociaż niestety jestem zdania, że skarga ta była niewłaściwa i zawierała kłamstwa. Podobno takie życie.

Autor: igax (IP zapamiętane)
Data: 26 kwi 2015 - 23:31:31

Chyba wszystko zależy jaka jest zasadność takowej skargi. Każdy może ją złożyć a czy jest ona prawdziwa to już inna sprawa. Potem zależy co z tym zrobi dyrektor szkoły, z tym może być różnie. Zawsze jest jednak jakaś możliwość żeby się odwołać do wyższej instancji.

Autor: olaa8 (IP zapamiętane)
Data: 06 maj 2015 - 17:23:49

Może to utrudnić uzyskanie stopnia awansu zawodowego, choć oczywiście nie musi. Wszystko zależy od tego czego dotyczy dana skarga i czy jest ona zasadna. Pytanie jaki jest również stosunek dyrektora szkoły do tej sytuacji. Nic nie jest do końca przesądzone.

Autor: shovel (IP zapamiętane)
Data: 07 maj 2015 - 23:49:15

w moim przypadku nie wpłynęło, ale to zależy od wagi tematu podniesionego w skardze

Autor: sloniek (IP zapamiętane)
Data: 09 maj 2015 - 21:38:13

Wszystko ma wpływ - choć nie jestem za tym aby rodzice mieli wpływ na działania nauczyciela i jego pracę z uczniami. Niestety muszę przypomnieć niektórym że nauczyciel jest tak samo pracownikiem jak wiekszość ludzi i podlegać może ocenia czy mu sie to podoba czy nie

Autor: Zojka86 (IP zapamiętane)
Data: 26 maj 2015 - 13:59:40

Tez mi się wydaje, że taka skarga może mieć duże znaczenie. W końcu zawód nauczyciela polega na pracy z uczniem i rodzicem i to jak układają się relacje między nimi jest jednym z elementów oceny pracy nauczyciela. ciężko wyobrazić sobie sytuacje, że karany non stop nauczyciel awansuje

Autor: trixys (IP zapamiętane)
Data: 29 maj 2015 - 12:22:52

W liceum taka skarga jeszcze przejdzie. Na studiach taka skarga by już nawet nie przeszła..Po prostu ona do niczego by nie służyła bo na uczelniach to oni traktują tych studentów jak jakiś śmieci. To zwykły student, on może zrobić jakiś większy projekt zupełnie za darmo.

Autor: septosanek (IP zapamiętane)
Data: 29 maj 2015 - 23:04:05

Oczywiście, że ma wpływ. Czasem jednak skargi są dość przesadzone i prawdą jest, że nie każde powinny być brane pod uwagę. Niestety wszystko w dzisiejszych czasach rozpatrywane jest na korzyść ucznia, nie nauczyciela. I kuratorium zwraca uwagę na każdą taką sprawę.

Autor: basiula1 (IP zapamiętane)
Data: 30 maj 2015 - 10:11:32

Tak , skarga moze mieć wpływ na mianowanie , ale nie działa to przeciez na zasadzie- jest skarga , mianowania nie ma- to by było absurdalne. Wtedy trzeba się przyjrzeć całemu zagadnieniu , co moze wyłącznie opoźnić proces , ale na pewno nie przekreslić.

Autor: basiula1 (IP zapamiętane)
Data: 30 maj 2015 - 10:13:58

Zojka86 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Tez mi się wydaje, że taka skarga może mieć duże
> znaczenie. W końcu zawód nauczyciela polega na
> pracy z uczniem i rodzicem i to jak układają się
> relacje między nimi jest jednym z elementów oceny
> pracy nauczyciela. ciężko wyobrazić sobie
> sytuacje, że karany non stop nauczyciel awansuje

Tak, ale wydawało mi się , że tu chodzi o skarge jednorazową. jeśli jest to nagminne , to generalnie źle swiadczy to o środowisku szkolnym , bo przecież może być i tak , że te skargi są bezzasadne , że ktoś się na nie go uwziął. Nie mówcie, że nie1

Autor: oberaku (IP zapamiętane)
Data: 05 cze 2015 - 10:52:41

Można oczywiście zgłosić skargę na nauczyciela ale czy warto mu jakoś brudzić w papierach ? Mi się zdaję, że jednak nie warto i lepiej czasem pewne sprawy przemyśleć niż komu coś brudzić na stanowisku. Chociaż już nie wiem bo zwykle to są ludzie i są też ludziska.

Autor: matematyczka1 (IP zapamiętane)
Data: 05 cze 2015 - 12:40:36

Witajcie, z tego co się orientuję może to mieć spory wpływ. Ale oczywiście można też próbować odwołać się od tego i walczyć o dyplom.

Autor: Staremjęste (IP zapamiętane)
Data: 11 cze 2015 - 09:53:48

Można wszystko można ale trzeba mieć dobre podejście i trzeba mieć dobre znajomości, chyba na najwyższym szczeblu dyrektorskim. Jeśli się czegoś takiego nie ma to na próżno szukać jakiś tam właśnie innych rzeczy. Bo mi się zdaję, że jednak trzeba w placówkach szkoły oczy dookoła głowy.

Autor: frania1212 (IP zapamiętane)
Data: 18 cze 2015 - 02:27:43

Wydaje mi się że wszystko zależy od tego czego dotyczyła owa skarga. I dlaczego rodzic poleciał do kuratorium, a nie załatwił sprawy na poziomie rodzic-nauczyciel-dyrektor. Wnioskuję, że sprawa musiała być jednak poważniejsza skoro zaszła tak wysoko więc może to mieć jakiś wpływ na awans.

Autor: antoninag78 (IP zapamiętane)
Data: 24 cze 2015 - 21:10:59

Ciekawi mnie, czy to naprawdę coś poważnego, czy tylko jak to przeważnie teraz się dzieje, zasługa roszczeniowej postawy rodziców. Kiedyś to dzieci miały za zadanie słuchać się dorosłych, obecnie dorośli truchleją przed dziećmi, bo "moja matka pójdzie do kuratorium, jak pani mnie nie przepuści" moody smiley??

Autor: karaluszek (IP zapamiętane)
Data: 09 lip 2015 - 18:04:25

No może być coś w tym stylu smiling smiley no ale przede wszystkim trzeba się zastanowić czy warto iść na skargę do nauczyciela ? Przecież takim jednym zachowaniem wszystko możemy zniweczyć całą to karierę tego belfra. Nie warto czasem przemilczeć i nic już nie zgłaszać.

Idˇ do strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.