AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idˇ do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
19 godzina karciana...
Autor: iwona p (IP zapamiętane)
Data: 23 maj 2010 - 13:52:39

Mam pytanie, prowadzę szkolne koło krajoznawczo - turystyczne /w ramach 19-tki/ czy wyjścia i wyjazdy na rajdy odbywające się w soboty i niedziele wchodzą w realizacje tej godziny???

Re: 19 godzina karciana...
Autor: Jethro Tull (IP zapamiętane)
Data: 23 maj 2010 - 21:36:42

to zależy od dyrektora czy zajęcia takie uzna za realizację godziny karcianej i czy program tego koła mieści się w zadaniach, które nauczyciel winien realizowac w ramach godziny karcianej. Inna sprawą jest to, że za pracę w dzień wolny od pracy nauczyciel powinien otrzymać inny dzień wolny od pracy więc nie wiem dlaczego dyrektor miałby się zgodzić na wyjazdy sobotnio-niedzielne

Autor: Joanna K. (IP zapamiętane)
Data: 24 maj 2010 - 21:21:22

Czy można kumulować godziny karciane, czy musi to być koniecznie 45min. tygodniowo? Uczę historii i chciałabym np. wyjście do muzeum zrealizować w ramach tych godzin, ale mój dyrektor nie wyraża zgody na taką formę. Nie jestem pewna czy ma rację?

Autor: Aleksandra0903 (IP zapamiętane)
Data: 24 maj 2010 - 21:56:27

Podobno dyrektor ma zawsze rację(?), ale tak poważnie to on zatwierdza formy tych zajęć w danej szkole i sposób realizacji.Nie rozumiem dlaczego nie miałby się zgodzić na kumulację tych godzin. Chyba to zależy od jego dobrej woli(?).

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.