AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idˇ do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
wypowiedzenie stosunku pracy. Może JT lub E.Bennet? Lub inni życzliwi?
Autor: huna66 (IP zapamiętane)
Data: 21 maj 2010 - 22:59:33

proszę o pomoc, bo znalazłam się w trudnej sytuacji. Jak to jest z wypowiedzeniem w związku małą ilością godzin? Szkoła miewa się kiepsko a nas anglistek jest 4. Najstarsza nie może dostać wypowiedzenia, bo jest w okresie chronionym, przedemerytalnym, ja jestem zaraz po niej i dostałam takowe , bo mój mąż ma wysokie dochody i poradzimy sobie finansowo (!!!), kolejna zatrudniona zaraz po mnie też dostała, bo tak i już,a najmłodsza pracująca najkrócej zostaje, ponieważ w ciągu ostatnich 2 lat bardzo się udziela i robi akademie oraz teatrzyki szkolne.Wszystkie jesteśmy dyplomowane. Czuję się oszukana. Pracuję w tej szkole 20 lat i miałam duże osiągnięcia;//////Czy przesadzam? Dzięki za ewentualne odpowiedzi.

Re: wypowiedzenie stosunku pracy. Może JT lub E.Bennet? Lub inni życzliwi?
Autor: iwq (IP zapamiętane)
Data: 22 maj 2010 - 18:07:20

po pierwsze istotne jest jakie panie macie umowy o pracę . jeżeli są to umowy na czas niekokreślony i wszystkie jesteście nauczycielami dyplomowanymi to może byc trudne ale radzę złożyć sprawę do sądu pracy - ma pani na to 7 dni od otrzymania wypowiedzenia ! I tutaj mogą być brane pod uwage takie rzeczy jak staż pracy , oceny pracy itp

Data: 22 maj 2010 - 18:23:51

Dziękuję za odpowiedź. Wszystkie mamy umowy na czas nieokreślony i wszystkie jesteśmy dyplomowane. Obawiam się, że w sądzie byłby niemały problem z rozstrzygnięciem tej kwestii. Zresztą każde rozwiązanie będzie tymczasowe, tak jak tymczasowy jest żywot naszej szkoły. Kłopot polega na tym, że wolnych etatów/pół etatów nie ma w promieniu 60 km i ta rzeczywistość najbardziej mnie przeraża. Organ prowadzący rozkłada ręce i bardzo nam współczuje. Nie mogę uwierzyć, że to się dzieje naprawdę...

Autor: iwq (IP zapamiętane)
Data: 22 maj 2010 - 21:39:46

wiem , znam ta sytuację aż nazbyt dobrze . nasza szkoła tez jest na wymarciu , dostaliśmy ograniczenia godzin , ale walczymy w sądzie .istotne wydaje mi sie fakt , że pani przepracowała w placówce 20 lat i ma pani osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej . to kawał czasu . trzeba wziąć to pod uwage .

Data: 22 maj 2010 - 22:28:38

oj jak dobrze , że nie jestem sama, chociaż bardzo przykro mi słyszeć, że ktoś podziela nasz los;/ Jednak bardzo jestem wdzięczna za wsparcie duchowe, bo wydaje mi się , że i tego zabrakło w tych okrutnych czasach;/
Tak z ciekawości zapytam, o co walczycie w sądzie? Ja nie widzę żadnego celu do osiągnięcia, ale każda sytuacja jest inna. U nas szkoły się nie wskrzesi, uczniów nie przybędzie a nam nikt z próżnego nie naleje etatów. Beznadzieja. Teraz, to wszystko tylko słowa, słowa, słowa...

Autor: Jethro Tull (IP zapamiętane)
Data: 23 maj 2010 - 21:33:25

Wybór nauczyciela do zwolnienia podlega kontroli ze strony sądu pracy i tylko sąd pracy może orzec czy dyrektor wybierając dana osobe do zwolnienia uczynił we właściwy sposób oraz czy kryteria wyboru nauczyciela do zwolnienia były obiektywne i uzasadnione

Data: 23 maj 2010 - 23:06:50

Dzięki JTsmiling smiley Wiem, że masz dużo pracy a Twoja pomoc jest nieoceniona dla nas wszystkichsmiling smiley
Już się dogrzebałam stosownych ustaleń w tej kwestii. Szkoda że żadne przepisy, w tym KN tego nie regulują i jest to tylko "widzi mi się" dyrektora. U nas akurat sytuacja jest bardzo podobna w przypadku wszystkich anglistek.
Wolałabym uniknąć sprawy w sądzie ale jeśli będzie konieczna, to się nie cofnę.
Jutro wybieram się na ostateczną rozmowę i ciągle liczę (w swojej naiwności) na dobrą,ludzką wolę;/

Autor: emmaverxn (IP zapamiętane)
Data: 11 maj 2018 - 13:30:58

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.