AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE


Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idˇ do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
długość stażu
Autor: marianna (IP zapamiętane)
Data: 19 maj 2010 - 10:59:45

Kiedy kończy się staż na nauczyciela dyplomowanego, jeśli rozpoczął się 10.09.2007 r - początek roku szkolnego przypadł na 3 września.

Re: długość stażu
Autor: aster3 (IP zapamiętane)
Data: 19 maj 2010 - 16:33:20

Jeśli rozpoczął się 10.09.2007, to logiczne, że zakończy się 09.09.2010. I nie ma tu znaczenia fakt, że początek zajęć przypadał wtedy na 3 września.

Czy jesteś jednak pewna, że rozpoczął się 10 września, a nie 1-go? Dlaczego 10-go?

Re: długość stażu
Autor: marianna (IP zapamiętane)
Data: 19 maj 2010 - 17:04:04

Przepraszam , masz rację, chodziło mi o 1 wrzesnia 2007 - błąd w pisaniu.
Problem powstał po ostatnim szkoleniu w ODN-ie , prowadzący uważa, że skoro rozpoczęcie roku nastapiło 3 wrzesnia, w poniedziałek, to zakończenie stażu może nastąpić dopiero 2 czerca 2010. Uzasadnienie - staż trwa 2 lata 9 miesięcy i będzie brakowało dwóch dni do pełnego stażu.

Re: długość stażu
Autor: aster3 (IP zapamiętane)
Data: 19 maj 2010 - 18:14:35

W poprzednim moim poście popełniłam błąd - miałam napisać 09.06.2010. Skoro jednak i Ty błędnie napisałaś datę rozpoczęcia stażu 10-go, to i tak jest to nieaktualne.


> prowadzący uważa, że skoro rozpoczęcie roku nastapiło 3 wrzesnia, w poniedziałek, to zakończenie stażu może nastąpić dopiero 2 czerca 2010.

Otóż prowadzący szkolenie NIE MA RACJI. Bo niby dlaczego rozpoczęcie stażu nastąpiło dopiero 3-go, a nie 1-go września? Do rozpoczęcia stażu nie potrzebny jest dzień roboczy. Ba, pracownik nie musi być nawet fizycznie obecny wtedy w pracy (przykład rozpoczynania stażu przez osoby będące w tym czasie na zwolnieniu lekarskim, czy urlopie uzupełniającym). Musi być tylko w tym czasie zatrudniony (i złożyć wniosek, ale to jakby inna sprawa). Bo jest to czynność tylko "formalna", nie powodująca, by w pracy nauczyciela stażysty zachodzić miały jakieś widocznie zewnętrznie zmiany. winking smiley

Cytat:
Art. 9d. 1. Nauczyciel rozpoczyna staż z początkiem roku szkolnego, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć, na swój wniosek skierowany do dyrektora szkoły, z tym że nauczyciel stażysta rozpoczyna staż bez złożenia wniosku.

A teraz krótkie wyjaśnienie istotnych pojęć:
- początek roku szkolnego - jest zawsze 1 września,
- przy okazji: koniec roku szkolnego - jest zawsze 31 sierpnia,
- rozpoczęcie rocznych zajęć dydaktyczno - wychowawczych jest zwykle 1 września, ale w zależności od układu dni w kalendarzu może być i 4 września (w 2007 r. było 3 września) i nie ma znaczenia dla faktu rozpoczęcia stażu na awans zawodowy.

Znając więc teraz te pojęcia, przeczytaj sobie powyższy przepis.

Cytat:
nie później jednak niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć
Ten fragment ww. przepisu prawnego odnosi się do n-li, którzy nawiązali stosunek pracy po dniu 1 września. Otóż mogą oni rozpocząć staż o awans, ale tylko wtedy, gdy nawiązali stosunek pracy nie później, niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć. Jeśliby zaś nawiązali stosunek pracy później, wówczas nie mogą rozpocząć stażu do końca tego roku szk.

Re: długość stażu
Autor: marianna (IP zapamiętane)
Data: 20 maj 2010 - 07:33:42

Dzękuję bardzo za wyjaśnienie, upewniło mnie w moim toku rozumowania.



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.