AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idˇ do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
mianowanie a ciąża
Autor: agnieszka248 (IP zapamiętane)
Data: 11 kwi 2010 - 21:48:16

Witam,
jestem N kontraktowym, odbywającym staż na N mianowanego (koniec stażu 31.05.2010). Mam przewidziany poród na 28.04 - 04.05. 2010. Ze względów zdrowotnych muszę iść na L4 od 13.04. W jaki sposób zapewnić sobie ciągłość stażu?
1. Czy, gdy lekarz będzie wystawiał mi tygodniowe zwolnienia przez kwiecień, to będzie ten miesiąc zaliczany jeszcze do stażu (nie wystąpi ciągłość 31 dni)?
2. Czy będę mogła parę dni przed porodem napisać (np: 27.04) prośbę o przedłużenie stażu od dnia porodu do końca maja, a następnie dokończyć ten staż we wrześniu/ październiku? Czy przedłużenie nastąpi automatycznie?
3. Czy urlop macierzyński (20 tygodni) i wypoczynkowy nie przeszkodzą mi w kontynuowaniu stażu w nowym roku szkolnym?
Trochę się obawiam, że nie zdążę z oddaniem teczki do 31.10. Może istnieje inny sposób na "wyrobienie się" w terminie?
Podpowiedziano mi, że jeśli dzidziuś urodzi się w kwietniu to i tak nie mam szans na złożenie teczki do 31.10 i będzie minie obowiązywał 31.06. 2011, ale jeśli urodzi się w maju to mimo macierzyńskiego (trwającego np: od 04.05) maj będzie zaliczony do stażu (brak 30 dni zwolnienia z powodu długiego weekendu) i mogę złożyć teczkę do końca czerwca tego roku.
Jak to widzicie?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.