AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Inwentaryzacja
Autor: Lila (IP zapamiętane)
Data: 16 lis 2008 - 11:19:54

Witam wszystkich i zapytuję, czy w ramach 40 godzinnego czasu pracy nauczyciela nauczyciel ten ma obowiązek przeprowadzić inwentaryzację w szkole jeśli został do tego oddelegowany przez dyrekcję. Wiem, że wątek ten pojawił się na forum kiedyś, ale było to dość dawno. Ja pamiętam tylko tyle, że nauczyciel powinien mieć spisaną umowę zlecenia, i że nie wchodzi ta inwentura w zakres pracy nauczyciela a chyba administracji, ale mogę się mylić. Proszę o pomoc dyrektorów naszych forumowych, takich jak E Bennet i JT oraz wszystkich innych znających się na rzeczy. Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli:smiling smiley)

Re: Inwentaryzacja
Autor: E.Bennet (IP zapamiętane)
Data: 16 lis 2008 - 13:40:26

Art. 42. 1. Czas pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć nie może przekraczać 40 godzin na tydzień.

2. W ramach czasu pracy, o którym mowa w ust. 1, oraz ustalonego wynagrodzenia nauczyciel obowiązany jest realizować:

1) zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, prowadzone bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz, w wymiarze określonym w ust. 3 lub ustalonym na podstawie ust. 4a albo ust. 7;
2) inne czynności i zajęcia wynikające z zadań statutowych szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć opiekuńczych i wychowawczych wynikających z potrzeb i zainteresowań uczniów;
3) zajęcia i czynności związane z przygotowaniem się do zajęć, samokształceniem i doskonaleniem zawodowym.

jak widzisz art.42 KN określa, jakie czynności nauczyciel winien wykonać w ramach 40 godz

przeprowadzenie inwentaryzacji nie jest taką czynnością

inwentaryzację przeprowadza zespół (nie 1 osoba) powołany przez dyrektora, jest to rodzaj pracy,który nie mieści się w zakresie obowiązków nie tylko n-la ale również pracownika administracji

dlatego komisja taka powinna przeprowadzić inwentaryzację poza swoimi obowiązkami, tzn. w innym czasie niż ten,który przysługuje na wykonanie pracy wynikającej z charakteru zatrudnienia

a skoro w czasie innym, więc osoby przeprowadzające inwentaryzację winny mić za pracę zapłacone

Lila, poczekaj jednak na J.T, bo jemu to mogę buty pastować, gdyby tylko chciał, ale... skurczybyk nie chce (znaczy w adidasach chodzi) ;-))))))

Data: 16 lis 2008 - 15:51:12

Dzięki E. Bennet za odp. Na słowa JT też poczekam. Wiem, że mądry z niego człowiek, już jakiś czas temu "proponowałam" mu pracę na stanowisku dyrektora w mojej szkole, ale on niestety swą kocha bardziej;winking smiley)

Autor: papuch (IP zapamiętane)
Data: 16 lis 2008 - 19:17:07

u nas inwentaryzacja ciągnie sie od marca i księgowa zrzuciła na nas całą robote- napisałam w szczegółach ale mi nie chce zamieścić posta.
Kto jest za ten obowiazek odpowiedzialny? Podajcie mi paragraf bo jest nas 4 przewodniczących i mamy już serdecznie dość wymyślań pani księgowej.
pomocy
papuch

Autor: Jethro Tull (IP zapamiętane)
Data: 16 lis 2008 - 21:14:17

potwierdzę za Elą, że i moim zdaniem inwentaryzacja nie nalezy do obowiązków nauczyciela zatem winno się za nią zapłacić osobom, które ją przeprowadzają lub zaangażować w te czynności wyłącznie pracowników niebędących nauczycielami.

Inną sprawą jest to, że nauczyciel odpowiada za powierzone mu mienie zatem osoba, która ma pod opieką jakąś salę, w której jest przeprowadzana inwentaryzacja winna być podczas niej obecna i za to nie należy się jej dodatkowe wynagrodzenie. Ale ta osoba jest tylko obecna podczas inwentaryzacji i nie wchodzi w skład zespołu spisowego

Data: 17 lis 2008 - 20:47:39

Ale czy jest na to jakiś paragraf czy mam dzwonic do radcy prawnego do spraw oświatowych bo wiem ze taki jest w wydziale? Dziś wszyscy przewodniczący oddali kwity a było tego sporo razem z protokołami i sprawozdaniami o brakach i różnicach w ilości.Jeśli coś jeszcze będzie nie tak to zacznę brać leki! A będzie bo to nie pierwszy raz (jak wspomniałam robimy to już od marca )
pozdrawiam
pap

Data: 17 lis 2008 - 21:18:04

ale paragraf na co?

za wszystko odpowiedzialny jest dyrektor

nie wiem, czy jesteś dyrektorem, czy przewodniczacym całego zespołu?

księgowa co wymysla?

rozumiem, ze robicie spis z natury?

a radca prawny? nie rozumiem, w czym on ma Ci pomóc?

Data: 18 lis 2008 - 19:32:34

A jak do art. 42 ma się nasz (w mojej szkole) obowiązek prowadzenia godzin dydaktycznych dla uczniów w wymiarze jednej godziny lekcyjnej tygodniowo? Za te godziny nie mamy płatne, gdyż dyrekcja twierdzi, że wlicza się je do sławetnego już 40 godzinnego czasu pracy n-la.

Data: 20 lis 2008 - 09:54:42

paragraf na to kto to ma wykonywać- chodzi o to że nasza księgowa ciągle każe nam wypełniać inne formularze, przepisywać je od nowa bo jej sie z czymś nie zgadza. Wczoraj byłam do niej znowu wezwana ponieważ symbol patelni do jaj nie pasował (jestem przewodniczącą komisji i spisywałam kuchnię i inne kanciapy). Na moje tłumaczenie że w całej szkole w księgach inwentarzowych odszukałam jedną patelnie do jaj i jest ona w kuchni- księgowa odpowiedziała że z symbolu wynika że owa patelnia jest w pracowni zpt - a ja na to że w kuchini a symbol .. może kiedyś była w zpt ale już nie. Nie pasuje jej kazała mi przekreślić symbol jakgdyby owa patelnia niezgody była nowym zakupem bez symbolu ... z tego wynika że w szkole są dwie takie patelnie.... a tak nie jest. Właśnie takie rzeczy musimy robić i nie wiem czy to jest nasza praca czy jej. Spis z natury owszem ale czy my mamy wertować księgi w poszukiwaniu zaginionych patelenek? Coś mi sie nie widzi- dletego pytam bo borykami sie z tym już od marca!!! I jeszcze jedno - miałam do spisania jej pokój (księgowej) ale podczas spisu ona nie przychodziła do pracy (miała cichą umowę z wcześniejszym dyrektorem że przychodziła 1 dzień w tygodniu - była z rodziny- już nie, więć sie denerwuje że musi pracowac jak każdy) Czy nie ma czegoś takigo że osoba odpowiedzialna za pomoieszczenie musi być przy spisie ?
pozdrawiam
pap

Data: 20 lis 2008 - 21:33:01

papuch, hmmmm...

1) wykonuje ten, komu zlecił dyr.
2) sprawdź, kto śmiał przenieść patelnię z pracowni zpt. do kuchni :-)) ( a zpt, to jeszcze jest?)
3) księgowa nie spisuje
4) skoro jesteś przewodniczącą/cym komisji, to niestety, musisz wertować księgi(raczej?)
5) od marca?, to nie szkoła a kombinat(chyba? albo komisja jakaś małowyrobna?) ;-))
6) cicha umowa z dyrektorem?, wiedziałam, że te pluskwy to się rozłażą... ;-))
7) księgowa zaufała "spisaczom", opuściła pokój i teraz cierpi
8) "wywalili" ja na dodatek z rodziny ;-))

sorki, papuch, ale inaczej nie można...

a konretnie, w czym ból?, znaczy - problem?

Data: 21 lis 2008 - 15:00:12

masz racje E.Bennet ;-)
1) zlecił to nammmm ;-(
2) brak winnego! ale ja do tego dojdę! ;-)
3) to co robi księgowa?
4) no dobra- księgi to ja chyba znam już na pamięć
5) od marca bo my zdaliśmy w pod koniec marca ale księgowa była nieuchwytna - pojawiła sie z pierwszym dniem szkoły z nowym dyrektorem.
6) pluskwa jedna
7) szkoda że jej nie wynieśliśmy komputera albo krzesła
8) z rodziny nie ale może powinni byli ;-)
teraz też juz mnie nie boli bo po operacji jeszcze działa znieczulenie euforią że to może już koniec ;-)))
pozdrawiam
papuch

Data: 22 lis 2008 - 09:12:44

papuch, jesteś cool :-)))))

pozdrawiam

Autor: twzbas (IP zapamiętane)
Data: 19 cze 2017 - 17:05:14

The Ottawa Senators are one of several teams to keep an eye on during the expansion draft custom jerseys store process. The limited jerseys Sens are in a game jerseys bit of a sticky situation when jerseys store it comes to wholesale nfl jerseys their defense. They nfl jerseys asked Dion Phaneuf to waive his no-movement custom mlb jerseys clause so they could expose him in the Vegas draft cheap nfl jerseys next custom nba jerseys week, but he said custom nhl jerseys no. They have Erik Karlsson, Cody Ceci and Marc Methot that they likely want to protect. Unfortunately for them, they just can&#8217;t keep custom nfl jerseys all three (as of right elited jerseys now) because custom jerseys they have to honor Phaneuf&#8217;s no-movement clause.

Autor: Michael_Jack (IP zapamiętane)
Data: 07 wrz 2017 - 10:50:29

Abe on the school michael kors bags cheap scandal to accept the Congress questioned michael kors handbags sale the people asked Abe to step down
Prime Minister Michael kors factory outlet Shinzo michael kors hamilton bag Abe (in) in Nike Free Running Shoes the House of Representatives in New Nike Shoes Japan to accept Nike Air Jordan 28 the question. Nike Shox R2 TOKYO (Reuters)Nike Air Max 2017 - Japanese Prime Minister Shinzo nike air jordans shoes for sale Abe accepted the question again,Nike Air Foamposite One but the review Air Jordan 26 has not yet made any real progress.Nike shoes sale Hundreds of Japanese people held a rally before the Nike Air Max congress and asked Abe nike lunar running shoes to step down immediately.Nike Air Max 90 Japan's House of Representatives Budget Committee on michael kors shoulder handbag the same day to review the Gakuen scandal,Nike Air Max Flyknit Abe and the former Nike kids kobe shoes Ministry of Science michael kors clothing mens and Technology Deputy mk wallets officials before Chuanxi Ping,Air Jordan 13 Abe assistant and Quan Yang Nike Air Max and other scandal key figures appeared in the Council.coach backpack outlet store The parties did not make any real progress.Nike Shoes for Women About 12 Michael Kors Shoulder Bags o'clock Adidas Superstar local time, Nike Air Jordan 13 hundreds of people came to Congress,coach satchel outlet for the plus school scandal michael kors handbags online and other Abe government involved in Coach cases a series of issues to protest.Adidas Shoes Outlet They held the slogan of 'Completely Identifying the Gardening Parks' and shouting slogans of 'Adidas Yeezy 750 Boost Abe immediately stepped down'.michael kors watch Fukuyama Tetsuro,Nike Air Max TN Acting Director mk men's bags of the DPRK's Nike Free Run largest opposition Michael Kors Devon Shoulder Bags party, Nike Air Max 87 said at the rally that the Abe government was unaware of the day's deliberations.Coach bags 2017 Japanese nationals believe that the Prime Minister's Nike Kobe AD 10 residence and the Coach Accessories plus school scandal coach handbags for sale can not get away,Kids Shoes Abe's support rate Cheap Michael Kors Fulton Satchles will Nike Jordan Shoes be below mk bag price malaysia the 30% mark.Adidas Originals July 24, in Tokyo,michael kors coats Japan, Prime Nike Shoes Outlet Minister Shinzo Nike Air Max 95 Abe in the Michael Kors Backpacks Sale House of Bags outlet online store Representatives in Nike Free 6.0 Japan to accept the question.Nike Free 5.0 Running Shoes Xinhua News Agency reporter Nike Free 5.0 V4 Ma Ping said that coach trifold wallet the ruling party Liberal Democratic coach wallet outlet Party in the Tokyo parliamentary nike air foamposite pro elections in the defeat,coach canvas tote the people of the Abe nike zoom shoes government nike free shoes mens criticism is coach crossbody sale escalating,Basketball Shoes and Abe appeared in the council NIKE AIR MAX 90 can not quell the criticism of the public,Nike Kobe AD 9 Will only make it intensified.michael kors shirts The Japanese Shoes Outlet Congress has examined the Nike Free Gardening scandal on the 10th of this month,Light Up Shoes but has not made Micheal kors Cynthia mini any real progress.Nike Air Pegasus 83 At that time abroad Michael kors on sale visit Abe did not Michale Kors Bags attend the Nike Air Jordan CDP deliberations,Nike Kevin Durant 7 was criticized for Nike shoes max lack of sincerity to explain Nike Free Running Shoes to the 2015 Mk Bags people.Nike Air Foamposite Pro As the recent Abe Cabinet support rate has fallen below 30%, in order to retain public opinion, Abe agreed to appear on the 13th Council, Nike James Lebron 12 plus school scandal and other Adidas Yeezy Boost 350 issues to accept Coach bags 2017 the question.michael kors women's shoes Japan's 'Daily News' announced the latest poll on the 23rd,Michael Kors Men's bags Abe's cabinet michael kors kids shoes support rate michael kors Cheap Michael Kors Satchels clothing discount has dropped Nike Air Max 2010 to 26%,Nike Running Shoes once again refresh Abe once again Cheap Michael Kors Satchels since the ruling cheap nike air max shoes rate of the Michael kors satchel Medieum lowest record. 'Nike Heels Boots Asahi Shimbun' 2015 Mk Bags revealed in Nike Kobe 9 Low May this year that some of the documents were coach handbags vintage suspected of being coach hobo bags coach tote bags on sale clearance a document of the nike sb dunks Ministry of Education,Nike Air Max 2016 Culture, Sports,Nike Free 3.0 V2 Science and Nike Air Jordan 15 Technology,Coach Jewelry which included plans to use the 'COACH Luggage Bags National Strategic Special Zone' as a new Nike air force director of nike lebron shoes the College 2015 Mk Naomi Satchles of Veterinary Michael Kors Chelsea Shoulder Bags Medicine.Nike Air Foamposite Materials said that the process of accelerating Coach bags 2016 the advance of the new Veterinary College was 'Nike Lunar Haze instructions from nike free running shoes the top of 2015 Mk Selma Satchles the residence.'

Autor: Mozza (IP zapamiętane)
Data: 11 wrz 2017 - 08:34:27

Data: 14 wrz 2017 - 09:49:38

chanyuan
Autor: chanyuan (IP zapamiętane)
Data: 29 wrz 2017 - 11:10:51

chanyuan2017.09.30 bbbbbb
tods outlet
canada goose jackets
polo ralph lauren
ugg boots
canada goose jackets
supra shoes
oakley sunglasses
canada goose outlet
true religion outlet
polo ralph lauren
coach outlet
ugg boots
michael kors handbags
michael kors outlet
true religion outlet
moncler jackets
michael kors outlet
tory burch outlet
air max uk
air max trainers
longchamp solde
ugg boots
fred perry polo shirts
ugg boots
cheap jerseys
oakley sunglasses
coach outlet
pandora jewelry
cheap ray bans
swarovski outlet
coach outlet online
canada goose jackets
ferragamo outlet
michael kors outlet
michael kors
ugg outlet
canada goose cyber monday
coach factory outlet
uggs outlet
michael kors outlet
ferragamo outlet
michael kors outlet
coach outlet canada
canada goose outlet
michael kors outlet
christian louboutin outlet
cheap uggs
canada goose outle
adidas uk
coach outlet online
hermes birkin
montblanc pens
longchamp handbags
coach outlet online
ugg boots
michael kors outlet online
ferragamo shoes
oakley sunglasses
ugg outlet
nike blazer pas cher
michael kors outlet
canada goose outlet
cheap snapbacks
canada goose uk
ugg boots
links of london
ray ban sunglasses
adidas nmd
burberry outlet
air max 90
michael kors
ugg outlet
canada goose jackets
bottega veneta outlet
ugg outlet
air max 90
cheap mlb jerseys
coach outlet store online
prada outlet
ray ban sunglasses
oakley sunglasses
reebok trainers
ray-ban sunglasses
michael kors outlet
nba jerseys
ralph lauren uk
coach outlet online
jordan shoes
fitflops shoes
michael kors black friday
canada goose coats
canada goose coats
pandora jewelry
ugg boots
ray ban sunglasses
polo ralph lauren
oakley sunglasses
ralph lauren outlet
prada shoes
longchamp bags
canada goose outlet
canada goose jackets
ray ban sunglasses
canada goose parka
ray ban sunglasses
ugg boots
basketball shoes
nike shoes
nike trainers
nfl jersey wholesale
canada goose outlet
cheap ugg boots
air jordan 4
uggs on sale
ralph lauren polo
canada goose jackets
coach handbags
canada goose outlet
canada goose jackets
ugg cyber monday
canada goose outlet
michael kors handbags
reebok outlet store
ugg outlet
fitflops
oakley sunglasses wholesale
ralph lauren pas cher
coach handbags
hermes belt
christian louboutin shoes
michael kors outlet
canada goose outlet
ray ban sunglasses
oakley sunglasses
ralph lauren polo
ugg outlet
asics shoes
cheap uggs
burberry outlet
true religion outlet
marc jacobs outlet
nba jerseys
ugg boots
longchamp outlet
true religion uk
nike trainers
canada goose jackets
ugg outlet
true religion jeans
polo ralph lauren
fitflops sale clearance
tory burch outlet
michael kors handbags
cheap jordans
oakley sunglasses
mulberry sale
michael kors bags
cheap uggs
mulberry handbags
ray bans
canada goose outlet
air max 90
canada goose jackets
birkenstock sandals
canada goose jackets
jordan shoes
michael kors handbags
coach outlet
lebron james shoes
fitflops
nike store
canada goose jackets
coach outlet online
canada goose jackets
michael kors outlet
pandora charms
longchamp handbags
oakley sunglasses
canada goose coats
ugg boots
ray ban sunglasses
cheap snapbacks
longchamp handbags
tory burch outlet
air huarache
canada goose outlet
canada goose coats
herve leger outlet
polo outlet
nhl jerseys
michael kors handbags
ralph lauren uk
ralph lauren polo shirts
ray bans
michael kors
new balance shoes
nfl jerseys wholesale
canada goose coats
cheap nfl jerseys
canada goose outle
canada goose outlet
michael kors handbags
nike outlet
prada sunglasses
true religion jeans
michael kors handbags
yeezy boost 350
canada goose uk
ferragamo outlet
cazal sunglasses
fitflops outlet
canada goose outle
swarovski outlet
converse shoes
canada goose jackets
ugg boots
ysl outlet
jordan shoes
chrome hearts outlet
kobe 9
kate spade outlet
ugg boots
coach factory outlet
mulberry bags
ugg boots
burberry outlet
futbol baratas
canada goose outlet
adidas outlet store
coach outlet online
soccer jerseys
canada goose outle
michael kors outlet
oakley sunglasses
polo ralph lauren
swarovski crystal
christian louboutin online
vans shoes
ray ban sunglasses
ugg outlet
mont blanc pens
coach outlet online
coach outlet online
ugg outlet
michael kors outlet
ed hardy clothing
canada goose uk
pandora jewelry
ugg outlet
coach outlet
ferragamo shoes
coach outlet
coach factory outlet
true religion jeans
air max 1
canada goose outlet
tory burch shoes
coach outlet online
ray ban sunglasses
fitflops sale clearance
michael kors outlet
coach outlet
mcm outlet
mlb jerseys wholesale
ugg boots
valentino outlet
true religion jeans
michael kors handbags
cleveland cavaliers jersey
ugg outlet
ray ban sunglasses
swarovski crystal
ugg boots
coach outlet
soccer shoes
cheap uggs
canada goose outlet
cheap jordans
nike store uk
burberry outlet
canada goose jackets
michael kors outlet
canada goose outlet
ugg outlet
ugg outlet
coach outlet
ugg outlet
michael kors factory outlet
air huarache
coach outlet online
ugg outlet
michael kors outlet
oakley sunglasses
true religion jeans
true religion jeans
mulberry handbags
adidas trainers
lakers jerseys
longchamp pliage
kevin durant shoes
adidas wings
nike factory outlet
true religion jeans
oakley sunglasses wholesale
coach factory outlet
nike air max 90
ralph lauren polo
polo ralph lauren
ray ban sunglasses
nike air max 2015
louboutin shoes
coach factory outlet
ralph lauren outlet
coach outlet online
canada goose outlet
fitflops shoes
ugg outlet
mulberry handbags
adidas nmd
nike air max
michael kors outlet clearance
true religion jeans
tory burch outlet
ray ban sunglasses
michael kors outlet
polo ralph lauren
ugg outlet
canada goose outle
mac cosmetics
ugg outlet
cheap uggs
ugg outlet
nike roshe one
michael kors factory outlet
cheap nhl jerseys
nike roshe
swarovski crystal
polo shirts
canada goose outlet
tory burch outlet
coach outlet
coach outlet
canada goose outlet
canada goose outlet
michael kors outlet
soccer jerseys
kate spade outlet
canada goose outlet
coach outlet online
salomon shoes
giuseppe zanotti outlet
canada goose jackets
polo ralph lauren
ugg outlet
nike air force 1
tory burch outlet
canada goose outlet
polo outlet
true religion jeans
mulberry outlet
canada goose
yeezy boost
coach factory outlet
ferragamo shoes
canada goose jackets
ugg black friday
mulberry bags
nike shoes
canada goose outle
lebron james shoes
ralph lauren polo shirts
pandora charms sale clearance
ralph lauren polo
longchamp pas cher
mulberry handbags
ferragamo shoes
uggs outlet
football shirts
canada goose outlet
polo outlet
polo ralph lauren
canada goose coats
ray ban sunglasses
canada goose jackets
ugg outlet
longchamp solde
cheap uggs
ugg outlet
coach factory outlet
canada goose jackets
coach outlet online
ugg boots
michael kors cyber monday
mulberry outlet
christian louboutin uk
ugg outlet
cheap jordans
oakley sunglasses
michael kors outlet
oakley sunglasses
coach factory outlet
michael kors outlet
coach outlet online
canada goose coats
canada goose outlet
michael kors outlet
birkenstock outlet
michael kors wallets
coach outlet
nike trainers
cartier outlet
nike free 5
true religion jeans
tory burch outlet
canada goose jackets
michael kors outlet
canada goose outle
hermes outlet
coach outlet
ray ban sunglasses
coach outlet
louboutin shoes
canada goose uk
oakley sunglasses
swarovski crystal
coach factory outlet
coach outlet
true religion jeans
longchamp outlet
michael kors
canada goose uk
mbt shoes
fitflops sale clearance
kate spade outlet
coach outlet
coach outlet
chrome hearts
cheap nfl jerseys
oakley sunglasses
puma outlet
ugg outlet
kate spade outlet
coach outlet online
michael kors outlet
oakley sunglasses
oakley sunglasses
ugg outlet
coach handbags
canada goose outlet
coach outlet
ugg boots
kate spade outlet
michael kors outlet
pandora charms
michael kors outlet
longchamp outlet
michael kors outlet
coach outlet
kate spade outlet
michael kors outlet
cheap jordans
canada goose jackets
kobe bryant shoes
fitflops sale
canada goose outlet
michael kors outlet
nike outlet store
chicago blackhawks jerseys
nike foamposite
thomas sabo
lacoste polo shirts
air max 90
ugg outlet
oakley sunglasses
oakley sunglasses
polo outlet
canada goose outlet
coach outlet
uggs outlet
cheap nfl jerseys
ecco shoes
oakley sunglasses
prada handbags
coach outlet
canada goose black friday
longchamp handbags
michael kors
coach factory outlet
canada goose outlet
ray ban sunglasses
kobe shoes
polo outlet
hermes outlet
true religion outlet
lacoste soldes

Autor: Cathy (IP zapamiętane)
Data: 29 wrz 2017 - 11:30:56

Autor: dlucas (IP zapamiętane)
Data: 04 paź 2017 - 06:00:03

Data: 16 paź 2017 - 09:17:35

Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.