Awans Informacje Forum Materiały Artykuły Korepetycje Sklep

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
kiedy wniosek
Autor: zrazcwo (IP zapamiętane)
Data: 04 wrz 2007 - 21:12:38

Witam wszystkich!
Mam problem z określeniem, do kiedy należy złożyć wniosek o rozpoczęcie stażu na nauczyciela dyplomowanego, a do kiedy plan rozwoju.
Pomóżcie!

Re: kiedy wniosek
Autor: janbelfer (IP zapamiętane)
Data: 04 wrz 2007 - 22:10:13

Mnie dyrekcja powiedziała, że mam 14 dni na złożenie wniosku razem z planem rozwoju (w rozporządzeniu jest mowa że: Nauczyciel kontraktowy i nauczyciel mianowany, projekt planu rozwoju zawodowego załącza do wniosku o rozpoczęcie stażu skierowanego do dyrektora szkoły.)

Autor: zrazcwo (IP zapamiętane)
Data: 05 wrz 2007 - 20:36:20

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Moja dyrekcja oznajmiła mi, że wniosek i plan powinnam złożyć do końca sierpnia i że się spóźniłam. Miałam wątpliwości, a nie mogłam znaleźć w rozporządzeniu informacji dotyczącej tej daty.
pozdrawiam

Autor: Lila (IP zapamiętane)
Data: 06 wrz 2007 - 07:02:54

Kochani, a jak wygląda ten wniosek, czy mamcie może jego treść? Gdzie mozna znaleźć?

Autor: janbelfer (IP zapamiętane)
Data: 06 wrz 2007 - 11:54:54

....................................
(miejscowość, data)
............................................................
(nazwisko i imię)

nauczyciel mianowany
(nazwa szkoły oraz adres zamieszkania)

Pan(i)

.........................................................
(imię i nazwisko)
Dyrektor

(nazwa szkoły)

Wnioskuję o rozpoczęcie z dniem 1 września ............. r. stażu trwającego .............* miesięcy, stanowiącego warunek nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego, w związku z uzyskanym z mocy prawa stopniem nauczyciela mianowanego &#8211; akt nadania z dnia ...................... Nr ...................... przez .................................................... .

U z a s a d n i e n i e*
........................................................................................................................................
........................................................................................................................................
Proszę o określenie zasad i sposobu odbywania stażu, terminu jego zakończenia oraz zapewnienie jego prawidłowego przebiegu.

..........................................
(podpis nauczyciela)
* 9 miesięcy lub 1 rok i 9 miesięcy, w zależności od spełnianych warunków

Autor: Lila (IP zapamiętane)
Data: 06 wrz 2007 - 13:57:50

Dziekuję za odp.

Autor: E.Bennet (IP zapamiętane)
Data: 06 wrz 2007 - 20:27:07

Art. 9d. 1. Nauczyciel rozpoczyna staż z początkiem roku szkolnego, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć, na swój wniosek skierowany do dyrektora szkoły, z tym że nauczyciel stażysta rozpoczyna staż bez złożenia wniosku.

Autor: Milka (IP zapamiętane)
Data: 08 wrz 2007 - 16:57:29

Czyli jak dobrze zrozumiałam, w tym r.szk. nauczyciel kontraktowy ubiegający się o awans na mianowanego do 17 wrzesnia musi złożyć wniosek wraz z planem rozwoju? We wniosku zas pisze, że "wnioskuje o rozpoczecie stazu z dmniem 3 września...."?

Data: 11 wrz 2007 - 22:56:13

Milka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Czyli jak dobrze zrozumiałam, w tym r.szk.
> nauczyciel kontraktowy ubiegający się o awans na
> mianowanego do 17 wrzesnia musi złożyć wniosek
> wraz z planem rozwoju? We wniosku zas pisze, że
> "wnioskuje o rozpoczecie stazu z dmniem 3
> września...."?

Ponawiam pytaniesmiling smileyTylu tu doświadczonych, mądrych belfrów, che sie upewnić czy dobrze wywnioskowałam.

Autor: Jethro Tull (IP zapamiętane)
Data: 12 wrz 2007 - 09:10:33

NIE... staż rozpoczyna się z dniem złożenia wniosku a termin złożenia wniosku w tym roku upływa 17 września

Data: 12 wrz 2007 - 11:56:08

Dziękuję Jethro, nie złość się na mniesmiling smiley

Data: 13 wrz 2007 - 19:08:34

Drogi Jethro mam sprzeczne wiadomości co do terminu rozpoczęcia stażu. Otrzymałam informację od metodyka, że nauczyciel kontynuujący pracę w danej szkole zaczyna staż z początkiem roku szkolnego, a na złożenie wniosku i planu ma 14 dni od pocz. rok. szkoln. i własciwie to juz nie wiwem jak to jest i jak to interpretować. Od dyrektora informacji nie uzyskam. Pozdrawiam.

Data: 13 wrz 2007 - 20:23:42

ten metodyk to troche niedouczony jest bo przepis jest jasny i metodyk to powinien wiedzieć..

staż owszem rozpoczyna się z początkiem roku czyli zawsze to jest 1 wrzesnia bez względu czy to jest sobota czy niedziela o ile się złoży wniosek.. a jesli nie złoży się go to jest mozliwośc złożenie wniosku ale ni epóźniej niż 14 dni od rozpoczecia zajeć.. a ponadto ten metodyk powinien wiedzieć, że nauczyciel kontraktowy i nauczyciel mianowany projekt planu rozwoju zawodowego załączają do wniosku o rozpoczęcie stażu skierowanego do dyrektora szkoły (§ 3. ust 2 rozporządzenia). Zatem taki nauczyciel składa się wniosek równicześnie z projektem planu rozwoju

Data: 13 wrz 2007 - 21:05:40

Jethro oszaleję, kogo słuchać? W sumie to Ty masz racjęsmiling smiley

Data: 13 wrz 2007 - 23:04:15

przecież nie powiem byś słuchała metodyka skoro ja twierdzę inaczej niż on :-))))

Autor: zbimat (IP zapamiętane)
Data: 28 wrz 2007 - 23:34:44

Milka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Jethro oszaleję, kogo słuchać? W sumie to Ty masz
> racjęsmiling smiley

Obawiam sie, że metodyk nie do końca ma rację. Termin 14 dni dotyczy nauczycieli nowo zatrudnianych w szkole co implikuje ust 2 Art. 9d. Natomiast nauczyciel, który ma stałą umowę w danej szkole nie ma przeszkód w rozpoczęciu stażu z początkiem roku szkolnego. Stąd też plan rozwoju nauczyciela ubiegającego sie o stopień awansu nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego powinien być również dołączony razem z wnioskiem z początkiem roku szkolnego. Pozdrawiam

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-09-28 23:38 przez zbimat.

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

O Profesorze - Napisz do Nas - Reklama - Polityka prywatności - Najczęściej zadawane pytania - Zgłoś błąd

2000-2014