AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idˇ do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idˇ do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Jethro i inni - poprawianie uczniów
Autor: gość (IP zapamiętane)
Data: 20 gru 2006 - 16:53:52

Powiedzcie kochani, jeżeli uczeń chce się poprawić na wyższą ocenę na półrocze, pisze sprawdzian. Jednak ta poprawa mu nie wychodzi to czy nauczyciel może wstawić dziecku do dziennika ocenę którą uzyskało podczas poprawy ( to jedynka). Teraz wychodzi dziecku jeszcze niższa ocena niż przed poprawą. Bo na zdrowy rozsądek powinna pozostać ocena sprzd poprawy a tej jedynki nie powinno być w dzienniku. Może jednak się mylę. Wiem wiem, powinno się tak uczyc aby się nie poprawiać, jednak skoro tak się zdarzyło i nauczyciel dał szansę poprawy, to przez swoje chęci dziecko zostaje ukarane

Re: Jethro i inni - poprawianie uczniów
Autor: neka (IP zapamiętane)
Data: 20 gru 2006 - 17:08:43

Dla mnie poprawianie to takaś chora sytuacja, a już na półrocze to kompletnie bez sensu. Sami doprowadzamy przez to do tego, że uczniowie wiedzą, że nie trzeba się uczyc na bieżąco, bo potem będą mogli sobie wszystko poprawić. A kończy się to tak naprawdę tym, że ukarane zostają osoby pracujące sysyematyczne i odczuwają niesprawiedliwość, no i tracą motywację do systematyczego uczenia się. Takie jest moje zdanie. Ciekawa jestem opinii innych nauczycieli.
A co do sprawy z poprzedniego postu, to dla mnie jest oczywiste, że nie powinno się dzieciakowi obniżyć oceny. Powinno dostać ocenę, jaka wychodziła mu przed poprawą.
Pozdrawiam

Data: 20 gru 2006 - 18:04:11

odnośnie poprawiania mam takie samo zdanie jak ty, ale to nauczyciel zaproponował dzieciom, że kto chce poprawić ocenę może to zrobić, a tymczasem taki numer odstawił. Ciekawe jest jeszcze to, ze poprawiało sie kilkoro uczniów i wszyscy dostali bardzo niskie noty, przez co jak napisane wyżej, nie będa mogli miec nawet takiej oceny jak przed poprawą wychodziło

Autor: scher (IP zapamiętane)
Data: 20 gru 2006 - 18:04:58

gość napisał(a):

> Powiedzcie kochani, jeżeli uczeń chce się poprawić na wyższą ocenę na półrocze, pisze sprawdzian.
> Jednak ta poprawa mu nie wychodzi to czy nauczyciel może wstawić dziecku do dziennika ocenę
> którą uzyskało podczas poprawy ( to jedynka).

Może, bo jest to autonomiczna decyzja nauczyciela.

> Teraz wychodzi dziecku jeszcze niższa ocena niż przed poprawą. Bo na zdrowy rozsądek powinna pozostać ocena
> sprzed poprawy

Dlaczego na zdrowy rozsądek? Mój zdrowy rozsądek podpowiada, że w niczym uczniowi nie zaszkodzi świadomość, że poprawia na własne ryzyko. Eliminuje to poprawianie nagminne, na zasadzie "uda się, to się uda, a jak nie, to nic sie nie stanie".

> przez swoje chęci dziecko zostaje ukarane

Nie wiem, jakie to chęci, jeśli uczeń ma więcej czasu na naukę, a i tak się nie nauczył.

Sz.

Data: 20 gru 2006 - 18:54:32

w pewnym sensie masz rację, ale dzieci nie chodziły do nauczyciela z prośba o poprawę tylko wykorzystaly propozycję "rzuconą" przez nauczyciela. To o co nauczycielowi mogło chodzić, co chciał udowodnić? Chyba tylko to, ze jest wstrętny i fałszywy

Data: 20 gru 2006 - 19:36:14

gość napisał(a):

> dzieci nie chodziły do nauczyciela z prośba o poprawę tylko wykorzystaly propozycję
> "rzuconą" przez nauczyciela.

Czy to zmienia zasady?

Sz.

Autor: Jethro Tull (IP zapamiętane)
Data: 20 gru 2006 - 21:37:12

Może postawienie drugiej jedynki za to samo jest autonomiczną decyzją nauczyciela i nawet może być zgodną z przepisami ale jak dla mnie pozbawioną sensu.. Uczeń został już raz za to oceniony i stawianie tej samej oceny to bezsens..
Tu raczej nauczyciel musiałby popracować nad własnym PSO by uczeń nie traktował poprawy na zasadzie "uda sie albo sie nie uda"

Data: 20 gru 2006 - 22:31:44

Jethro Tull napisał(a):

> Uczeń został już raz za to oceniony i stawianie tej samej oceny to bezsens..

Ja zrozumiałem, że uczeń w efekcie otrzymuje jedną ocenę. Tę drugą, niższą.
Nie dwie oceny za to samo.

Sz.

Data: 21 gru 2006 - 00:31:40

scher Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Ja zrozumiałem, że uczeń w efekcie otrzymuje jedną
> ocenę. Tę drugą, niższą.
> Nie dwie oceny za to samo.

ale nie zmienia to postaci rzeczy, ze to bezsens dla mnie.. Najpierw dostał np. 3 a za poprawę dostaje 1 i ta 1 zostaje w dzienniku (znaczy jest brana pod uwage przy wystawianiu ocen).. Mnie się to kłóci ze zdrowym rozsądkiem..Skoro został raz oceniony i nauczyciel uzanł, ze nalezy mu się 3 to powiedzmy po 2 tygodniach jak przyjdzie poprawić nauczyciel uznaje, że teraz to juz umie na 1?

Dalej tu widze błędy i to nie tylko w PSO ale bardziej w metodyce nauczania i sprawdzania wiadomości, umiejętności itp... Pewnie, że uczeń może zapomnieć coś ale to świadczy, że nauczyciel wczesniej źle zdiagnozował ucznia wystawiając mu 3

Autor: aaaa (IP zapamiętane)
Data: 21 gru 2006 - 07:28:16

RomanieG- napisz nam jak się skończyly twoje sprawy?

Jestesmy na forum dla nauczycieli, powinieneś to wyjasnić, bo nie jestes wiarygodny

Data: 21 gru 2006 - 08:06:59

Hm, kolejny troll?

Sz.

Autor: aaaa (IP zapamiętane)
Data: 21 gru 2006 - 09:02:09

powiedz, jak się skonczyla i więcej nie będę pytał

Data: 21 gru 2006 - 15:47:11

może nie napisałam wyraźnie w pierwszym poście albo nie doczytaliście Kochani, dzieciom przed poprawą na ocenę śródroczną wychodziła ocena powyżej 4, po poprawie wychodzi poniżej i mnie DENERWUJE TO, ZE OCENY z poprawy zostały wstawione, czyli ze dzieci ktore chciały sobie podwyższyć oceny na półrocze a miały gorszy dzień zostały ukarane bo powstawiano im jedynki które automatycznie obnizyły wcześniejszą ocenę a nawet w WSO pisze, ze dziecko ma prawo poprawić sie o ocene wyżej a nie spaść z oceny. Co o tym sądzisz JETHRO

Data: 21 gru 2006 - 16:39:51

ja juz wyraziłem swoje zdanie tu
Data: 21 Dec 2006 - 00:31:40

Data: 21 gru 2006 - 16:58:39

dzięki Jethro, jesteś WIELKI

Data: 21 gru 2006 - 17:33:03

nie...to tylko moje zdanie

Autor: gosc (IP zapamiętane)
Data: 21 gru 2006 - 17:35:28

ale i tak uwazam ze nauczyciel jest wredny

Data: 21 gru 2006 - 17:55:06

a to juz Twoje zdanie ja tego nie powiedziałem

Data: 21 gru 2006 - 19:39:44

no oki
ale wiesz ze mam rację

Autor: E.Bennet (IP zapamiętane)
Data: 21 gru 2006 - 20:03:15

gośc: >dzieciom przed poprawą na ocenę śródroczną wychodziła ocena powyżej 4, po poprawie wychodzi poniżej<

więc o czym to świadczy? Dla mnie jest jasne,ze nie opanowały nalezycie zagadnień.
O jakim "gorszym dniu" piszesz?
Jeżeli lekarz źle postawi diagnozę, to moze to wytłumaczyć bólem głowy?
Bez przesady!

Idˇ do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.