AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE


Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idˇ do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idˇ do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
nauczyciel wspomagający
Autor: Dominika (IP zapamiętane)
Data: 18 wrz 2006 - 14:00:10

Jakie są obowiązki nauczyciela wspomagającego? Czy tylko przepisywanie dziecku do zeszytu i zaprowadzenie go do toalety?... Tak pracuje wspomagająca u mnie na zajęciach. Dodam, że przez pół zajęc siedzi za moim biurkiem, a ja - w piątym miesiącu ciąży - stoję.

Re: nauczyciel wspomagający
Autor: Izabela (IP zapamiętane)
Data: 18 wrz 2006 - 15:11:39

Jeśli dzieci wymagają tylko takiej pomocy... to fajnie ma.

Dziwne, jak o niej mówisz "Tak pracuje wspomagająca u mnie na zajęciach". Tak może powiedzieć nauczyciel szkoły specjalnej o tzw. pomocy, która nie jest pedagogiem. Nuaczyciel wspomagajacy nie jest "u ciebie", on jest współgospodarzem klasy i współorganizatorem lekcji - może Ty jej po prostu nie dopuszczasz do głosu?

Nie wiem, czy gdzieś formalnie jest to opisane, ale niezłe opracowanie jest na stronie [www.kuratorium.gda.pl]

Re: nauczyciel wspomagający
Autor: Dominika (IP zapamiętane)
Data: 18 wrz 2006 - 15:23:44

Przepraszam, rzeczywiście niegrzecznie to ujęłam. Na czym owo "współorganizowanie" powinno polegac?

Re: nauczyciel wspomagający
Autor: Asia (IP zapamiętane)
Data: 27 wrz 2006 - 19:19:55

Cześć Dominiko
Bardzo mi przykro, że trafilaś na takiego nauczyciela wspomagajacego. Sama jestem nauczycielem wspomagającym, obecnie w klasie II (pracowałam takze w II etapie edukacyjnym) i możesz mi wierzyć ale mam tyle pracy, że nie wiem z którym uczniem najpierw pracować. Nigdy nie siedze za biurkiem, chyba że piszę coś w dzienniku albo sprawdzam obecnośc. Moje miejsce jest przy dzieciach. Zawsze konsultuję się z nauczycielem prowadzącym odnośnie przebiegu zajęć zarówno dla dzieci niepełnosprawnych jak i zdrowych. Myśle, że wzajemna współpraca między nauczycielami to podstawa, bo jeśli jej nie ma to pracuje sie okropnie. A tak z ciekawości, ilu macie uczniów z orzeczeniem i czy naprawdę nie ma im w czym pomóc, oprócz tego co wymieniłaś?

Re: nauczyciel wspomagający
Autor: Dominika (IP zapamiętane)
Data: 27 wrz 2006 - 19:53:34

Napiszę do Ciebie na mail`a.

Re: nauczyciel wspomagający
Autor: kasandra (IP zapamiętane)
Data: 28 wrz 2006 - 15:23:05

Mnie również jest przykro, że trafiłaś na takiego nauczyciela wspomagającego. Jestem nauczycielem wsp.od 6 lat. Obecnie mam wychowawstwo w III kl. gimn. (klasa integracyjana) i uwierz mi, że mam naprawdę mnóstwo roboty, przeciez musze być na bieżąco z większości przedmiotów.Każdy uczeń jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Czasami 45 minut jest mało.Nie muszę chyba dodawać, że po powrocie z pracy ślęczę nad papierami. My, w porównaniu z nauczycielami przedmiotów nie mamy "gotowców".Czasami trzeba opracować np.kilka rodzajów testów.Jezeli ktoś poważnie traktuje swoja pracę i szanuje ją, a przede wszystkim chce pomóc tym dzieciakom, to ma co robić.Nie ukrywam, że wzajemna współpraca 2 nauczycieli jest podstawą w osiągnięciu sukcesu.Może pogadajcie i ustalcie zasady pracy na lekcji.A tak swoją drogą to wielka szkoda, że niektórzy traktują nauczycieli wspomagających jak niepotrzebny balast.Pozdrawiam.

Re: nauczyciel wspomagający
Autor: Wiesława (IP zapamiętane)
Data: 28 wrz 2006 - 22:23:50

A ja żałuję, że nie mam żadnego nauczyciela wspomagającego, choć uczę w klasach integracyjnych, ale uczę religii i jest to jakoś tak dziwnie ułożone, że klasa jest integracyjna na wszystkich przedmiotach, a kiedy zaczyna się religia to przestaje nią być. Czegoś tu nie rozumiem, bo nie chodzi mi już o przekazywane treści - z tym jakoś sobie radzę, ale często o bezpieczeństwo (szczególnie gdy ma się w klasie dzieci z ADHD lub które słabo słyszą). Ktoś powie religia nie jest przedmiotem obowiązkowym i dlatego nie ma n-la wspomagającego, ale te dzieci chodzą na zajęcia bo tego życzą sobie ich rodzice. Jak ten problem rozwiązać?

Re: nauczyciel wspomagający
Autor: Asia (IP zapamiętane)
Data: 29 wrz 2006 - 22:39:14

Doskonale cię rozumiem chociaż nie jestem w takiej sytuacji bo sama jestem nauczycielem wspomagającym. U mnie w szkole jest tak samo, 18 godzin i koniec na religii i innych przedmiotach jak angielski, gimnastyka mnie nie ma. Wiem, że na tych lekcjach dzieją się czasami rzeczy niestworzone i doskonale wiem ,że jeden nauczyciel nie jest w stanie zapanować nad klasą. To wszystko zależy od budżetu, bo wiem że są takie szkoły integracyjne gdzie nauczyciel wspomagający jest na wszystkich przedmiotach. Zostaje chyba tylko czyn społeczny na który ja nie mam ochoty przy takim wynagrodzeniu jakie mam.

Re: nauczyciel wspomagający
Autor: Wiesława (IP zapamiętane)
Data: 30 wrz 2006 - 20:33:20

Dzięki Asiu, że się odezwałaś. No właśnie, kto weźmie odpowiedzialność, gdyby wydarzyło się jakieś nieszczęście, oczywiście katecheta, który właśnie pomagał dziecku słabo słyszącemu, a ADHD -owiec zrobił sobie krzywdę.

Re: nauczyciel wspomagający
Autor: graha33 (IP zapamiętane)
Data: 04 paź 2006 - 22:10:35

Ja również pracuję w klasie integracyjnej jako nauczyciel wspomagający. Chciałabym się dowiedzieć, jak to jest z płacami w innych regionach kraju, czy nauczyciel wspomagający w klasie integracyjnej ma dodatek? Bo u mnie w szkole od maja cofnięto nauczycielom wspomagającym nawet wychowawstwo, dodatków nie było nigdy, nie wiem czy to jest posunięcie zgodne z prawem, nie mogę dotrzeć do stosownych dokumentów. Może ktoś z Państwa mi pomoże?

Re: nauczyciel wspomagający
Autor: kasandra (IP zapamiętane)
Data: 05 paź 2006 - 14:28:16

U mnie tez nie ma dodatków za pracę z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Ale wiem że w niektórych szkołach dodatki są przyznawane. A propos wychowawstwa: to nie wiem dlaczego odbiera sie nawet wychowawstwo, czyżby taki nauczyciel był gorszy? Ja jestem wspomagajacym i wychowawcą klasy już 6 rok.

Re: nauczyciel wspomagający
Autor: Asia (IP zapamiętane)
Data: 05 paź 2006 - 18:54:22

W mojej szkole również nauczyciel wspomagający nie ma nawet dodatku za wychowawstwo (w klasach I-III)tylko gdy jest wychowawcą w klasach IV_VI.Innych dodatków także nie ma a praca jest coraz cięższa. U nas do klasy integr. trafiają dzieci, które powinny uczyć się w szkole życia. Jak pracować równocześnie z dzieckiem z ADHD, z zaburzeniami w zachowaniu, upośledzeniem umysłowym oraz autyzmem wczesnodziecięcym.

Re: nauczyciel wspomagający
Autor: Natalia (IP zapamiętane)
Data: 06 paź 2006 - 11:27:54

Witam,
Ja pracuje jako nauczyciel wspomagajacy w szkole w Londynie. Jest to szkola srednia integracyjna; glownie mlodziez z niesprawnosciami fizycznymi. Klasa w ktorej ucze liczy 6 uczniow. Na kazdej lekcji w tej klasie jest nauczyciel prowadzacy zajecia a do tego 3 nauczycieli wspomagajacych w tym ja. Ja zawsze pracuje z jednym uczniem. Szkola jest swietnie wyposazona. W kazdej klasie znajduja sie komputery z dostepem do internetu, drukarka, interaktywne tablice i wiele innych materialow o ktorych mi sie nie snilo pracujac w wiejskiej szkole w Polsce. Musze tez dodac, ze wszystkie umiejetnosci ktorych sie dzieci ucza w tej szkole sa umiejetnosciami bardzo praktycznymi jak najbardziej potrzebnymiw ich doroslym zyciu. Co do placy to moge powiedziec, ze za 6 godzin pracy dostaje 300-360 zlotych.

Re: nauczyciel wspomagający
Autor: Dominika (IP zapamiętane)
Data: 06 paź 2006 - 16:59:57

Nalalio, zabierz mnie do Londynu.....

Re: nauczyciel wspomagający
Autor: azik (IP zapamiętane)
Data: 09 paź 2006 - 21:38:58

ojoj, rozmarzyłam się

dosatki za pracę w trudnych warunkach przyznaje miasto (gmina) tam trezba szukać rozporządzeń

w szczecninie niektóre szkoły maj a10 % inne nie bo dyrektorzy się nie wystarali albo nie chą podwyższać kosztów utrzymania szkoły

Re: nauczyciel wspomagający
Autor: renka (IP zapamiętane)
Data: 16 paź 2006 - 21:53:18

witam!
jestem tu po raz pierwszy i szkoda że nie w Londynie -to by się popracowało ale to marzenia.Mam wielką prośbę o plan rozwoju zawodowego którego napisanie przyprawia mnie o mdłości.Robię dużo na rzecz "moich" dzieci ale muszę to tak nazwać by spodobało się komuś kto to będzie czytał bo przecież w tym bałaganie nie liczy się nic prócz papierologii-uczeń dla wielu to tylko dodatek...........dodam ,iż chodzi o plan na dyplomowanego.Bardzo dzięki

Re: nauczyciel wspomagający
Autor: agnes_ski (IP zapamiętane)
Data: 05 gru 2011 - 20:38:43

miło mi się czyta Wasze wypowiedzismiling smiley
Ja jestem początkującyn n-lem wspomagającym, właśnie szukałam jakiś konkretnych zadań i obowiązków takich nauczycieli, bo mam problem z nauczycielem wiodącym w klasie. Poprostu strasznie mnie ogranicza, nie pozwala nawet na sprawdzenie pracy domowej i napisanie krótkiej notatki do rodziców,( oczywiście dzieci niepełnosprawnych) bo przecież Ona jest wychowawcą w tej klasiesad smiley fatalnie się czuję i wiem, że za wiele nie będę w sztanie pomóc dzieciakom, mając takie wsparciesad smiley może powinnam wydrukować [www.kuratorium.gda.pl] i przekazać koleżance, uświadomić ją o moich obowiązkach? Co Wy na to?

Re: nauczyciel wspomagający
Autor: twzbas (IP zapamiętane)
Data: 06 wrz 2016 - 09:24:16

"We NFL Jerseys Store obviously made this decision. And I Wholesale Jerseys spent the weekend with my offensive staff ..." Pederson said. "Everybody feels like this kid is ready to go Jerseys and we drafted him to take on the reins and Cheap NFL Jerseys it's something now we are prepared to do." Wentz played just one preseason game before suffering a hairline rib fracture New NFL Jerseys after taking a massive hit. Being Cheap NFL Jerseys named the starter signals he's healthy following the Wholesale Jerseys injury.

Re: nauczyciel wspomagający
Autor: AM-KOWALSCY (IP zapamiętane)
Data: 10 wrz 2016 - 22:02:57

witam wszystkie panie , tak sobie czytam to i nadal nic nie wiem z tego pracuje od wrzesnia jako nauczyciel wspomagajacy , pracowałam od stycznia z tym samym dzieckiem ale jako asystent, w tym roku dyrekcja zatrudniala mnie jako wspomagajacego , jestem przy dzieku autystycznym , moje pytanie czy zajmuje sie tylko nim bo do tej pory tak bylo ale nauczyciel prowadzacy mowi ze powiennam zajmowac sie wszystkimi co maja opinie a w klasie jest az 12 osob z opiniami ? jaka dokumentacje prowadze? , czytam ze panie pisza ze zeszysty obserwacji, ze tygodniowy plan powinnam pisac? prosze napiszcie mi o co w tym chodzi , w moich dokumentach jest tylko ipet i podpisuje sie w dzienniku lekcyjnym , nikt nic nie wiem u mnie w szkole co mam jeszcze robic boje sie ze jak przyjdzie jakas kontrola to ja nic nie bede miala , siedze tylko w ławce z tym autystą i realizuje z nim lekcje ktore prowadzi nauczyciel prowadzacy bardzo prosze o pomoc , mysle juz nzawet o tym zeby zrezygnowac bo strasznie mnie to stresuje ale szkoda mi tego dziecka ktore juz sie do mnie przywyczailo

Re: nauczyciel wspomagający
Autor: sova160 (IP zapamiętane)
Data: 16 cze 2017 - 09:13:13

Witaj! Przepraszam, to nie jest temat! Naprawdę lubię twoje forum! Dziękuję, jestem z tobą)
myhr.cvs.com login

Idˇ do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.