Awans Informacje Forum Materiały Artykuły Korepetycje Sklep

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
szkoła specjalna- rozkład materiału
Autor: Marta (IP zapamiętane)
Data: 29 sie 2006 - 17:58:04

Mam do Was pytanie.Z czego korzystacie układając rozkład materiału nauczania (upośledzenie umysłowe umiarkowane)? Chodzi mi o bloki tematyczne na poszczególne miesiące, tygodnie. Byłabym bardzo wdzięczna za pamoc. Może ktoś z Was doradzi mi z jakiś pozycji książkowych warto skorzystać

Re: szkoła specjalna- rozkład materiału
Autor: Anija (IP zapamiętane)
Data: 29 sie 2006 - 21:08:55

Dla dzieci z upośledzeniem umiarkowanym pisze się indywidualne plany edukacyjno -terapeutyczne.
Rozkłady tematyczne, o które pytasz podane są np. w Polkowskiej:,, Praca rewalidacyjna z dziecmi uposledzonymi umysłowo w szkole zycia" lub np.,,Praca metodą osrodków pracy" niestety nie pamiętam autora. Tematyka obejmuje zagadnienia najbliże dla dziecka i koncentruje się wokół pór roku, świąt oklicznościowych itp. Zależy jeszcze w jakim wieku i jacy będą twoi podopieczni. pozdrawiam i powodzenia.

Autor: Marta (IP zapamiętane)
Data: 29 sie 2006 - 21:31:45

Dzięki za odpowiedź. Korzystam z tych pozycji,o których napisałaś. Ale tak się zastanawiałam, czy może jest coś innego. Chyba jednak poprzestanę na Polkowskiej i Kosińskiej.

Data: 29 sie 2006 - 21:56:35

czasami mozna skorzystać również z typowych pozycji do nauczania zintegrowanego, tylko okroic zakres tematyczny. Okąd weszły IPETy nie spotakałam się z niczym nowym w sensie osrodków pracy. Jest jeszcze ten poradnik pod redakcją Marii Piszczek, ale tam nic nie ma praktycznego i pewnie go znasz. Mogę ci natomiast polecić czasposmo ,,Rewalidacja" - co prawda nie ma tam zakresów tematycznych, ale wiele artykułów pisanych przez praktyków.

Autor: dorka (IP zapamiętane)
Data: 30 sie 2006 - 00:53:39

A jak planować pracę dla ucznia upośledzonego w st. lekkim szkoły podstawowej masowej? Będę prowadzić również kształcenie specjalne ucznia w normie intelektualnej ale posiadającego orzeczenie ze względu na duże niedowidzenie. Jak zbudować dla nich IPETY? Co wziąć pod uwagę? Dodam tylko, że mam przydzielone 2 godz. kształcenia specjalnego z matematyki i j.polskiego, posiadam kwalifikacje do nauczania przyrody oraz kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki. Proszę o koło ratunkowe od przyjaciela bo na tym kursie wazniejsze było chyba terminowe uiszczanie opłat za uczestnictwo niż przekazanie rzetelnej wiedzy nauczycielowi. Z poważaniem i wyrazami wdzięczności......

Data: 30 sie 2006 - 10:03:11

Dorka nie pomogę ci zbyt wiele bo ja uczę tylko umiarkowanych w szkole specjalnej i z lekkim st.nie mam do czynienia. Podejrzewam, ze uczeń ten powinien pracować na tych samych podręcznikach, te same zadania - tylko okrojony materiał do podstwy programowej, bez zadań rozszerzających. Co do ucznia niedowidzącego to powinny byc chyba specjalne podręczniki z dużym drukiem (jak nie brajlem) ale lepiej poradzic się również jakiegoś doswiadczonego tyflopedagoga.Pozdrawiam.

Data: 30 sie 2006 - 10:04:30

P.S tutaj szerzej o IPECie
[www.kuratorium.gda.pl]

Autor: Izabella (IP zapamiętane)
Data: 07 wrz 2006 - 18:09:47

Jestem niedoświadczoną nauczycielką dlatego poszukuję przykładowych rozkładów dla dzieci z upośledzeniem umiarkowanym.
Z góry dziękuję za pomoc.

Autor: Aska (IP zapamiętane)
Data: 08 wrz 2006 - 17:09:44

Jestem poczatkującym nauczycielem w szkole masowej i mam prowadzić zajęcia indywidualne z j. polskiego w klasie II gimnazjum z uczniem upośledzonym w stopniu lekkim. Nie mogę nigdzie znaleść podręczników a co dopiero rozkładu materiału. Jesli ktoś mógłby mi pomóc będę bardzo wdzięczna

Autor: EwaMi (IP zapamiętane)
Data: 05 paź 2006 - 18:40:23

Dla uczniów uposledzonych w stopniu lekkim, mozna zamowić bezpłatne podręczniki we WSiP. Mając podręczniki bez problemu można napisać rozkład materiałów.

Autor: izmo (IP zapamiętane)
Data: 05 paź 2006 - 20:46:20

Kochane Panie.Ja juz mam ucznia ze stopniem lekkim w 6 klasie i nie mam planu wynikowego. Na razie to partyzantka i jest mi wstyd.Nie mam ćwiczeń tylko podrecznik DZIS I WCZORAJ. Guzik z tym moge zrobić. Prosze dajcie jakiś cynk.

proszę o pomoc z napisaniu scenariusza
Autor: Iwona (IP zapamiętane)
Data: 27 mar 2007 - 20:48:44

Proszę o pomoc w napisaniu scanariusz na poznanie siebie, czyli dzieci w pierwszej klasie szkoły specjalnej. Jakie zabawy można zrobić z nimi?

Autor: JOlka (IP zapamiętane)
Data: 28 mar 2007 - 07:10:53

Proszę, podajcie podstawę prawną, że mają być IPET-y a nie same IPE.

Autor: marli61 (IP zapamiętane)
Data: 22 lip 2011 - 23:46:05

proszę, czy ktoś może mi pomóc i przesłać mi przykładowy IPET dla dziecka upośledzonego w sopniu lekkim, prosżę o pomóc. Mój adres to salwa0@onet.eu

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

O Profesorze - Napisz do Nas - Reklama - Polityka prywatności - Najczęściej zadawane pytania - Zgłoś błąd

2000-2014