AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
IdĄ do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
IdĄ do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
szkoła specjalna- rozkład materiału
Autor: Marta (IP zapamiętane)
Data: 29 sie 2006 - 17:58:04

Mam do Was pytanie.Z czego korzystacie układając rozkład materiału nauczania (upośledzenie umysłowe umiarkowane)? Chodzi mi o bloki tematyczne na poszczególne miesiące, tygodnie. Byłabym bardzo wdzięczna za pamoc. Może ktoś z Was doradzi mi z jakiś pozycji książkowych warto skorzystać

Re: szkoła specjalna- rozkład materiału
Autor: Anija (IP zapamiętane)
Data: 29 sie 2006 - 21:08:55

Dla dzieci z upośledzeniem umiarkowanym pisze się indywidualne plany edukacyjno -terapeutyczne.
Rozkłady tematyczne, o które pytasz podane są np. w Polkowskiej:,, Praca rewalidacyjna z dziecmi uposledzonymi umysłowo w szkole zycia" lub np.,,Praca metodą osrodków pracy" niestety nie pamiętam autora. Tematyka obejmuje zagadnienia najbliże dla dziecka i koncentruje się wokół pór roku, świąt oklicznościowych itp. Zależy jeszcze w jakim wieku i jacy będą twoi podopieczni. pozdrawiam i powodzenia.

Autor: Marta (IP zapamiętane)
Data: 29 sie 2006 - 21:31:45

Dzięki za odpowiedź. Korzystam z tych pozycji,o których napisałaś. Ale tak się zastanawiałam, czy może jest coś innego. Chyba jednak poprzestanę na Polkowskiej i Kosińskiej.

Data: 29 sie 2006 - 21:56:35

czasami mozna skorzystać również z typowych pozycji do nauczania zintegrowanego, tylko okroic zakres tematyczny. Okąd weszły IPETy nie spotakałam się z niczym nowym w sensie osrodków pracy. Jest jeszcze ten poradnik pod redakcją Marii Piszczek, ale tam nic nie ma praktycznego i pewnie go znasz. Mogę ci natomiast polecić czasposmo ,,Rewalidacja" - co prawda nie ma tam zakresów tematycznych, ale wiele artykułów pisanych przez praktyków.

Autor: dorka (IP zapamiętane)
Data: 30 sie 2006 - 00:53:39

A jak planować pracę dla ucznia upośledzonego w st. lekkim szkoły podstawowej masowej? Będę prowadzić również kształcenie specjalne ucznia w normie intelektualnej ale posiadającego orzeczenie ze względu na duże niedowidzenie. Jak zbudować dla nich IPETY? Co wziąć pod uwagę? Dodam tylko, że mam przydzielone 2 godz. kształcenia specjalnego z matematyki i j.polskiego, posiadam kwalifikacje do nauczania przyrody oraz kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki. Proszę o koło ratunkowe od przyjaciela bo na tym kursie wazniejsze było chyba terminowe uiszczanie opłat za uczestnictwo niż przekazanie rzetelnej wiedzy nauczycielowi. Z poważaniem i wyrazami wdzięczności......

Data: 30 sie 2006 - 10:03:11

Dorka nie pomogę ci zbyt wiele bo ja uczę tylko umiarkowanych w szkole specjalnej i z lekkim st.nie mam do czynienia. Podejrzewam, ze uczeń ten powinien pracować na tych samych podręcznikach, te same zadania - tylko okrojony materiał do podstwy programowej, bez zadań rozszerzających. Co do ucznia niedowidzącego to powinny byc chyba specjalne podręczniki z dużym drukiem (jak nie brajlem) ale lepiej poradzic się również jakiegoś doswiadczonego tyflopedagoga.Pozdrawiam.

Data: 30 sie 2006 - 10:04:30

P.S tutaj szerzej o IPECie
[www.kuratorium.gda.pl]

Autor: Izabella (IP zapamiętane)
Data: 07 wrz 2006 - 18:09:47

Jestem niedoświadczoną nauczycielką dlatego poszukuję przykładowych rozkładów dla dzieci z upośledzeniem umiarkowanym.
Z góry dziękuję za pomoc.

Autor: Aska (IP zapamiętane)
Data: 08 wrz 2006 - 17:09:44

Jestem poczatkującym nauczycielem w szkole masowej i mam prowadzić zajęcia indywidualne z j. polskiego w klasie II gimnazjum z uczniem upośledzonym w stopniu lekkim. Nie mogę nigdzie znaleść podręczników a co dopiero rozkładu materiału. Jesli ktoś mógłby mi pomóc będę bardzo wdzięczna

Autor: EwaMi (IP zapamiętane)
Data: 05 paź 2006 - 18:40:23

Dla uczniów uposledzonych w stopniu lekkim, mozna zamowić bezpłatne podręczniki we WSiP. Mając podręczniki bez problemu można napisać rozkład materiałów.

Autor: izmo (IP zapamiętane)
Data: 05 paź 2006 - 20:46:20

Kochane Panie.Ja juz mam ucznia ze stopniem lekkim w 6 klasie i nie mam planu wynikowego. Na razie to partyzantka i jest mi wstyd.Nie mam ćwiczeń tylko podrecznik DZIS I WCZORAJ. Guzik z tym moge zrobić. Prosze dajcie jakiś cynk.

proszę o pomoc z napisaniu scenariusza
Autor: Iwona (IP zapamiętane)
Data: 27 mar 2007 - 20:48:44

Proszę o pomoc w napisaniu scanariusz na poznanie siebie, czyli dzieci w pierwszej klasie szkoły specjalnej. Jakie zabawy można zrobić z nimi?

Autor: JOlka (IP zapamiętane)
Data: 28 mar 2007 - 07:10:53

Proszę, podajcie podstawę prawną, że mają być IPET-y a nie same IPE.

Autor: marli61 (IP zapamiętane)
Data: 22 lip 2011 - 23:46:05

proszę, czy ktoś może mi pomóc i przesłać mi przykładowy IPET dla dziecka upośledzonego w sopniu lekkim, prosżę o pomóc. Mój adres to salwa0@onet.eu

Autor: ania929 (IP zapamiętane)
Data: 08 lip 2015 - 00:09:45

Witam
Szukam rocznego rozkładu materiału do szkoły przysposabiającej do pracy. Takiego planu wynikowego. Jestem niedoświadczonym nauczycielem i zupełnie nie wiem jak napisać taki plan. Może ktoś cos ma i chce sie podzielić? Z góry dziekuję

Autor: sova160 (IP zapamiętane)
Data: 21 wrz 2017 - 13:12:06

Niestety, nie mogę ci pomóc! Nie wiem o tym wiele. Wybacz mi! ((
talktomcalisters

Autor: dlucas (IP zapamiętane)
Data: 04 paź 2017 - 06:36:46

Autor: Mozza (IP zapamiętane)
Data: 16 paź 2017 - 08:48:48

Autor: ninest123 (IP zapamiętane)
Data: 26 paź 2017 - 16:28:10

mt1027
cheap oakley sunglasses
ray ban sunglasses
canada goose outlet
adidas yeezy shoes
canada goose jackets
michael kors outlet
ugg outlet
air jordans
cheap uggs
coach factory outlet
canada goose outlet
pandora charms
adidas outlet
canada goose jackets
canada goose jackets
louis vuitton outlet
coach outlet
coach outlet
pandora jewelry
cheap nfl jerseys
canada goose clothing
coach outlet
ugg boots
moncler jackets
coach outlet online
pandora charms
cheap jordans
ugg outlet
canada goose outlet
ralph lauren uk
cheap mlb jerseys
ralph lauren uk
michael kors handbags
pandora outlet
michael kors handbags
uggs outlet
nike store
nike outlet
ray ban sunglasses
oakley sunglasses
north face jackets
kate spade outlet
coach outlet
cheap jordans
pandora uk
ralph lauren outlet online
mbt shoes
canada goose jackets
moncler outlet
uggs outlet
coach outlet online
north face outlet
cheap ray ban sunglasses
canada goose jackets
uggs outlet
michael kors handbags
louis vuitton outlet
ugg outlet
michael kors outlet online
burberry outlet
longchamp outlet
coach outlet online
coach factory outlet
pandora charms
air jordans
pandora charms
moncler outlet
ralph lauren outlet
ugg boots outlet
ralph lauren outlet
coach outlet
moncler jackets
oakley sunglasses
louis vuitton outlet
ralph lauren outlet
coach outlet
coach factory outlet
salvatore ferragamo shoes
pandora
coach outlet
jordan retro
nike shoes
uggs outlet
canada goose jackets
pandora charms
polo outlet
michael kors outlet
ugg boots
christian louboutin outlet
cheap uggs
mt1027

Autor: Mozza (IP zapamiętane)
Data: 22 lis 2017 - 20:00:18

IdĄ do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.