AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idˇ do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
sprzedaż podreczników
Autor: sai (IP zapamiętane)
Data: 07 cze 2006 - 22:41:43

To STRASZNE -już myślami jestem w nowym roku szkolnym, bo chodzi o podręczniki.Jak to u Was jest? Współpracujecie bezpośrednio z wydawnictwami, zakupując u nich komplety podręczników,np do nauczania zintegrowanego, dla prawie CAŁEJ KLASY? NIE MACIE PROBLEMÓW Z DYREKCJĄ, KTÓRA WYSZUKUJE RÓŻNYCH "PRZEPISÓW", że nie możemy tak kupować. Rodzice są chętni na zakup zbiorowy, bo tak im wygodniej. Podobno w kwietniu Ministerstwo podpisało z wydawnictwami oficjalną zgode na taką formę sprzedaży, a my mamy nadal problemy. Czy coś Wam wiadomo? Poradźcie coś nam, a może oświećcie? Z góry dziękuję.

Re: sprzedaż podreczników
Autor: ren-i (IP zapamiętane)
Data: 08 cze 2006 - 12:29:54

Ja kupuję bezpośrednio u wydawcy. Otrzymuję prowizję, ciekawe gratisy do wykorzystania na zajęciach. Uzyskaną ze sprzedaży prowizję przekazuję dyrektorowi na potrzeby szkoły. Minus to zbieranie pieniędzy od uczniów, opłacanie faktur i robienie rozliczeń zakupu (do wglądu dyrektora).

Data: 08 cze 2006 - 17:26:28

Ren-i, czy rozliczenie zakupu robisz w jakimś zeszycie (wklejasz faktury?)?Na czyj adres przychodza te podręczniki, szkoły,rodzica, Twój?
U nas jest "pod górke", mimo, że też byłyby gratisy- np.pomoce dla klasy. Nie wolno i koniec! Co mam zrobić?

Autor: Lizzy (IP zapamiętane)
Data: 09 cze 2006 - 18:26:42

U nas tez nie wolno- bo był szum, ze nauczyciele dorabiają na boku...Nawet tych kilku groszy zazdroscili, a przymusu przecież nie było...

Autor: gajga (IP zapamiętane)
Data: 10 cze 2006 - 00:52:18

To juz dawno - minister Łybacka dała nauczycielom po łapach za zakup podręczników.

Data: 10 cze 2006 - 14:43:25

Wg mnie, przecież to można prowizje przekazać skarbnikowi klasowemu lub od razu zakupić po odliczeniu prowizji.
A co z porozumieniem?- Źródło: strona internetowa Ministerstwa Edukacji i Nauki: [www.mein.gov.pl]

Data: 12 cze 2006 - 08:17:57

Rozliczenie robię na kartce i zostawiam w sekretariacie. Wszystko (podręczniki, faktury) przychodzą na adres szkoły. A może zapytaj dyrektora jak on to widzi?

Data: 12 cze 2006 - 08:19:50

Faktury dopinam do kartki z rozliczeniem.

Data: 12 cze 2006 - 20:05:53

NASZ DYREKTOR NIE CHCE O TYM SŁYSZEĆ. NIE WOLNO.

Autor: adam (IP zapamiętane)
Data: 19 cze 2006 - 16:08:13

Lizzy Napisał:
>
> U nas tez nie wolno- bo był szum, ze nauczyciele dorabiają na
> boku...Nawet tych kilku groszy zazdroscili, a przymusu
> przecież nie było...

Autor: bungabangkai (IP zapamiętane)
Data: 09 lut 2019 - 15:14:00

Nadzwyczajne. Tylko tym razem przeczytałem ten dobry artykuł. Pełen wiedzy i dodający do mojego wglądu. Dziękuję, że pięknie to napisałeś. Oczekiwanie na inne artykuły w ten sposób. Może możesz odwiedzić bandar bola terbaik .

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.